Jump to content

Alimentacija- postupak


Blade76

Preporučene objave

Obratiti se istome sudu koju je i donio odluku te podnesite zahtijev za umanjenje uzdržavanja sukladno navedenim okolnostima. (navesti broj a pozeljno i presliku prijasnje odluke...)

I dalje, ipak preporucam angaziranje odvjetnika koji ce isti dopis sloziti profesionalnije, i sudu "prihvatljivije" cime ce se "relativno" povecati sansa da se vasem zahtjevu udovolji.

Ali ipak dobro si i procitajte postojecu presudu u kojoj je objasnjeno koliko je ukupan potreban novcani iznos za uzdrzavanje te kako se on "rasporedjuje" - gdje iz istoga jasno vidite da dio koji otpada na majku (novcani) i nije toliko velik - jer majka doprinosi na "druge ne financijske nacine...", sljedom cega - majcino drasticno povecanje plaće, nece nuzno ako i uopce znaciti i vase smanjenje iznosa za uzdrzavanje...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Koje umanjenje uzdrzavanja? Djeca su samnom a mama placa alimentaciju koja je ispod svakog minimuma koja nije dostatna za djecije.potrebe. u postojecoj presudi je potvrdjeno samo ono sto je dogovoreno u tom trenutku u CZSS i nikakvo rasporedjivanje se ne spominje. Virtalni@ meni se cini da mi nismo iz iste drzave jer ovo sto si ti napisao nigdje u presudi ne stoji.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 6 sati , Blade76 je napisao:

Nakon sudske presude u vezi rastave i visine alimentacije doslo je do promjene stanja u primanjima bivse zene(drasticno povecanje place), zanima me koji je postupak za ponovni izracun odnosno novo sudsko rjesenje ali bez odvjetnika po mogucnosti zbog njihove naknade. Hvala.

kod koga su dijeca/dijete?

ako su dijeca kod majke nije bitano povečanje  njenog prihoda.

ako ona plaća alimentaciju u novom postupku, od suda, tražite povečanje uzdržavanja (u ime dijece/dijeteta)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 8 minuta, Blade76 je napisao:

Napisao dam da su djeca presudom pripala meni.

Poštovani, ako su pravomoćnom sudskom odlukom (presudom) o roditeljskoj skrbi djeca pripala Vama, tj. žive sa Vama, a majci je određeno plaćanje uzdržavanje, s obzirom na povećana primanja majke (obveznice plaćanja uzdržavanja) u odnosu na primanja koja su bila prilikom donošenje sadašnje važeće odluke, imate pravo, u ime djece kao zz zastupnik iste, pokrenuti postupak za izmjenom važeće odluke, i zatražiti povećanje plaćanja na ime uzdržavanja pri sudu koji je i donio sadašnju važeću odluku...

Sretno..!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, Blade76 je napisao:

Nakon sudske presude u vezi rastave i visine alimentacije doslo je do promjene stanja u primanjima bivse zene(drasticno povecanje place), zanima me koji je postupak za ponovni izracun odnosno novo sudsko rjesenje ali bez odvjetnika po mogucnosti zbog njihove naknade. Hvala.

ha, ha ,  "Blade76" oprosti morao sam se na sve ovo malo nasmijati jer s obzirom da su uglavnom ocevi ti koji placaju alimentaciju a iz ovoga pitanja koje si postavio nije bas najbolje jasno tko placa alimentaciju zbunio si kolega a i mene. U svakom slucaju imas pravo kako ti je željac napisao na pokretanje postupka radi povecanja visine placanja uzdrzavanja za djecu od strane njihove majke.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 4 sati , mario-sb je napisao:

ha, ha ,  "Blade76" oprosti morao sam se na sve ovo malo nasmijati jer s obzirom da su uglavnom ocevi ti koji placaju alimentaciju a iz ovoga pitanja koje si postavio nije bas najbolje jasno tko placa alimentaciju zbunio si kolega a i mene. U svakom slucaju imas pravo kako ti je željac napisao na pokretanje postupka radi povecanja visine placanja uzdrzavanja za djecu od strane njihove majke.

Mario-sb@ Ma sve ok...krivo sam se izrazio.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija