Jump to content

žalbeni rok


anton887

Preporučene objave

  • 1 godina kasnije...
, G-man je napisao:

Generalno pravilo u svim postupcima je, kada je rok određen u danima, da se za početak roka uzima prvi idući dan od dana dostave/objave pismena odnosno od dana kada se desio događaj koji je relevantan za računanje roka.

Iznimke od toga, zakon izrijekom naglašava.

Ako je čitanje presude bilo 06.03 rok za žalbu je 15 dana. Moj odvjetnik ( Tužitelj) je bio prisutan na čitanju presude. Kojim danom zavrsava stvarni rok za žalbu.?

Mislim ukoliko je žalba poslana na sud zadnjeg 15 dana putem poštanskog ureda preporučeno i s dostavnicom ....... znaci kad sud donosi odluku o pravomocnosti presudeu ovom slučaju?

Hvala na odgovoru

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 11 sati , Borbena7 je napisao:

Ovisno da li je suprotna stranka bila uredno obaviještena o ročištu? Sud svakako pričeka koji dan po isteku roka, da žalba ukoliko je poslana poštom bude zaprimljena.

Da da bila je prisutna odvjetnica od strane Eosa na rocistu. Nije bila na citanju presude (samo moj odvjetnik) ali to ne mjenja cinjenicu da je citanje presude zakazano za 06.03 i odrzano i da je bila prisutna da cuje informaciju za kad je zakazano citanje presude.

Moj odvj preuzeo presudu na citanju a sud izjavio rok zalbe 15 dana. 

Govorim sad me zanima kad mogu traziti klauzulu pravomocnosti i ovrsnosti od suda.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija