Jump to content

100.000 tema na Legalis portalu!  Nakon 16 godina od pokretanja ove stranice, dana 31.07.2019. na Legalis portalu je pokrenuta 100.000-ta tema. Time je na ovom portalu raspravljeno više od 100 tisuća pravnih pitanja, i to kroz 526.000 pojedinačnih objava korisnika. U ovom trenutku Legalis portal broji 90.700 registriranih korisnika.

anton887

žalbeni rok

Preporučene objave

ljubazno se moli savjet. U čl. 467. ZPP-a stoji kako je rok za žalbu u sporovima male vrijednosti od dana objave odnosno od dana dostave presude. Da li se tu primjenjuje da rok počinje nteći sutradan ili se već računa isti kao prvi dan kad je presuda objavljena na e- oglasnoj ploči?

puno vam hvala 

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama

Generalno pravilo u svim postupcima je, kada je rok određen u danima, da se za početak roka uzima prvi idući dan od dana dostave/objave pismena odnosno od dana kada se desio događaj koji je relevantan za računanje roka.

Iznimke od toga, zakon izrijekom naglašava.

Podijeli ovu objavu

, G-man je napisao:

Generalno pravilo u svim postupcima je, kada je rok određen u danima, da se za početak roka uzima prvi idući dan od dana dostave/objave pismena odnosno od dana kada se desio događaj koji je relevantan za računanje roka.

Iznimke od toga, zakon izrijekom naglašava.

Ako je čitanje presude bilo 06.03 rok za žalbu je 15 dana. Moj odvjetnik ( Tužitelj) je bio prisutan na čitanju presude. Kojim danom zavrsava stvarni rok za žalbu.?

Mislim ukoliko je žalba poslana na sud zadnjeg 15 dana putem poštanskog ureda preporučeno i s dostavnicom ....... znaci kad sud donosi odluku o pravomocnosti presudeu ovom slučaju?

Hvala na odgovoru

Podijeli ovu objavu

Ovisno da li je suprotna stranka bila uredno obaviještena o ročištu? Sud svakako pričeka koji dan po isteku roka, da žalba ukoliko je poslana poštom bude zaprimljena.

Podijeli ovu objavu

prije 11 sati , Borbena7 je napisao:

Ovisno da li je suprotna stranka bila uredno obaviještena o ročištu? Sud svakako pričeka koji dan po isteku roka, da žalba ukoliko je poslana poštom bude zaprimljena.

Da da bila je prisutna odvjetnica od strane Eosa na rocistu. Nije bila na citanju presude (samo moj odvjetnik) ali to ne mjenja cinjenicu da je citanje presude zakazano za 06.03 i odrzano i da je bila prisutna da cuje informaciju za kad je zakazano citanje presude.

Moj odvj preuzeo presudu na citanju a sud izjavio rok zalbe 15 dana. 

Govorim sad me zanima kad mogu traziti klauzulu pravomocnosti i ovrsnosti od suda.

Podijeli ovu objavu

Kako je zadnji rok za žalbu bio 21.3., sud će pričekati još koji dan sa izdavanjem klauzule. Možete je zatražiti najranije krajem ovog tjedna, a svakako bi je trebali dobiti početkom idućeg tjedna, naravno ako nije izjavljena žalba.

Podijeli ovu objavu

Registrirajte se kako bi mogli sudjelovati u raspravi

Da bi postavili pitanje ili objavili komentar trebate biti naš korisnik.

Izradite korisnički račun

Izradite svoj korisnički račun na ovoj stranici. Lako je, potpuno besplatno i trajno!

Registrirajte se

Prijavite se

Već imate korisnički račun? Prijavite se ovdje.

Prijavite se sad