Jump to content

Bitka protiv banke za stan


mata007

Preporučene objave

Veliki pozdrav svima.

Nakon danasnjeg razgovora sa odvjetnikom odlučio sam svoj problem podijeliti i šire. 

Prije nekoliko godina kupio sam stan u roh bau fazi,svi papiri su bili po zakonu i plaćen je gotovinom. Potpisan je predugovor i čekalo se da stan bude spreman tj.da zgrada bude dovršena. Problem je počeo kad smo dobili kupoprodajni ugovor poštom,koji je bio potpisan sa mojim imenom. U početku nismo reagirali jer nam je bio cilj što prije useliti. Nakon useljenja i perioda od nekoliko mjeseci dolazi nam posta sa obavjesti da stan ide pod ovrhu te je pod teretima. Nakon kratkog vremena otkriveno je da je cijela zgrada pod teretom,nekoliko puta od mogućeg. 

Ukratko,osoba koja je tada bila vlasnik-direktor firme koja je gradila zgradu je krivotvirila potpise i uz pomoć ljudi u banci podigla više od mogućeg hipoteku na sve stanove tj.cijelu zgradu. 

Jedan sud smo dobili i doneseno je rješenje o ukidanju ovrhe. Kad smo se ponadali da smo dobili bitku dolazi novi šok,banka se prodala drugoj banci i sve kreće iz početka. Ponovo dobivamo od suda da stan ide pod ovrhu i stoji rok žalbe 8 dana. Samo želim dodati da su u pitanju još četiri osobe sa istim slučajem. Svi su se uspjeli žaliti u zadanom roku osim mene,te oni sad pregovaraju oko otkupa svojih stanova. 

Meni se dogodilo to da pismo u kojem je stojalo da stan ide pod ovrhu sa zadanim rokom nisam podigao ja nego moja punica koja se trenutno brine za stan,jer smo ja i moja obitelj odsutni iz države. Kako obično biva za preporucenu postu,ako te nema ostave ti obavjest da u roku nekoliko dana dođeš u postu. Moja punica je to napravila i otišla u poštu i podigla tu obavijest. Kako je tih dana bila bolesna i nije razumjela šta piše,rok je prošao. Kasnije smo se žalili i dobili negativan odgovor,sada čekamo od županijskog suda. Izneseni su svi razlozi zbog kojih nije podnesena žalba. 

Molim da me netko posavjetuje,jer meni još uvijek nije jasno kako su u pošti napravili takvu pogrešku. Da je pismo sa obavijesti bilo uredno isporučeno meni ja bi se uspio žaliti i dalje nastaviti proces,ovako neznam sta ni kako dalje. Odlučio sam ne odustati nikako,ali trebam pomoć i savjete...

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...
, mata007 je napisao:

Veliki pozdrav svima.

Nakon danasnjeg razgovora sa odvjetnikom odlučio sam svoj problem podijeliti i šire. 

Prije nekoliko godina kupio sam stan u roh bau fazi,svi papiri su bili po zakonu i plaćen je gotovinom. Potpisan je predugovor i čekalo se da stan bude spreman tj.da zgrada bude dovršena. 

Ukratko,osoba koja je tada bila vlasnik-direktor firme koja je gradila zgradu je krivotvirila potpise i uz pomoć ljudi u banci podigla više od mogućeg hipoteku na sve stanove tj.cijelu zgradu. 

Jedan sud smo dobili i doneseno je rješenje o ukidanju ovrhe. Kad smo se ponadali da smo dobili bitku dolazi novi šok,banka se prodala drugoj banci i sve kreće iz početka. Ponovo dobivamo od suda da stan ide pod ovrhu i stoji rok žalbe 8 dana. Samo želim dodati da su u pitanju još četiri osobe sa istim slučajem. Svi su se uspjeli žaliti u zadanom roku osim mene,te oni sad pregovaraju oko otkupa svojih stanova. 

Molim da me netko posavjetuje,jer meni još uvijek nije jasno kako su u pošti napravili takvu pogrešku. Da je pismo sa obavijesti bilo uredno isporučeno meni ja bi se uspio žaliti i dalje nastaviti proces,ovako neznam sta ni kako dalje. Odlučio sam ne odustati nikako,ali trebam pomoć i savjete...

Hvala

tek kad zgrada bude završena investitor pokreće postupak etažiranja. nakon etažiranja prodaje stanove.

prije etažiranja prodaje udio u zgradi. vlasnik je zgrade pa mu ne treba suglasnost kupaca za dizanje hipotekarnog kredita u kom je cijela zgrada (i svi stanovi) pod hipotekom.

od suda traži ukidanje klauzule pravomoćnosti zbog neuredne dostave. punica nije bila opunomoćena za primane sudske pošiljke.

rješenje o ovrsi je trebalo dostaviti ovršeniku na adresi na kojoj biravi i na kojoj je prijavljen (dali ste odjavili prebivalište u hrvatskoj. tražite potvrdu o odjavi ako je ne posjedujete).

pozovite se na presuđenu stvar i sudu dostavite kopiju prve odluke.

usluga odvjetnika bi bila potrebna.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, bovu je napisao:

tek kad zgrada bude završena investitor pokreće postupak etažiranja. nakon etažiranja prodaje stanove.

prije etažiranja prodaje udio u zgradi. vlasnik je zgrade pa mu ne treba suglasnost kupaca za dizanje hipotekarnog kredita u kom je cijela zgrada (i svi stanovi) pod hipotekom.

od suda traži ukidanje klauzule pravomoćnosti zbog neuredne dostave. punica nije bila opunomoćena za primane sudske pošiljke.

rješenje o ovrsi je trebalo dostaviti ovršeniku na adresi na kojoj biravi i na kojoj je prijavljen (dali ste odjavili prebivalište u hrvatskoj. tražite potvrdu o odjavi ako je ne posjedujete).

pozovite se na presuđenu stvar i sudu dostavite kopiju prve odluke.

usluga odvjetnika bi bila potrebna.

Hvala Bovu,vidim da ste sve dobro shvatili...zanima me šta mislite o ukljucenju medija u sve to što se događa? Po pitanju boravka samo da kažem da u trenutku prve pošiljke kad je punica to preuzela nisam bio prijavio svoj boravak u policiji RH. Ali to sam učinio odmah nakon toga,tako da je teoretski drugi pokušaj isporuke pisma bio moguć i na stranu,tj. drugu adresu..

Hvala za komentar i savjet

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 11 minuta, mata007 je napisao:

..zanima me šta mislite o ukljucenju medija u sve to što se događa?

 

od medija nike koristi (u ovom slučaju).

napisano je :od suda traži ukidanje klauzule pravomoćnosti zbog neuredne dostave. punica nije bila opunomoćena za primane sudske pošiljke .

ako u trenutku slanja pošiljke nisi imao prebivališt ili boravak da adresi na koju je pošiljka upučena nisu ti tamo smijeli poslati pošiljku (sudu dostavi potvrdu i prebivalištu i boravku iz policije). pošiljku su zakomski morali uputiti na prijavljenu adresu (pa makar to bilo i izvan Hrvatske).

uređeno: od bovu
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 22 sati , bovu je napisao:

od medija nike koristi (u ovom slučaju).

napisano je :od suda traži ukidanje klauzule pravomoćnosti zbog neuredne dostave. punica nije bila opunomoćena za primane sudske pošiljke .

ako u trenutku slanja pošiljke nisi imao prebivališt ili boravak da adresi na koju je pošiljka upučena nisu ti tamo smijeli poslati pošiljku (sudu dostavi potvrdu i prebivalištu i boravku iz policije). pošiljku su zakomski morali uputiti na prijavljenu adresu (pa makar to bilo i izvan Hrvatske).

Ok,hvala,čim budem imo rezultat javim. Sretno u novu godinu

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija