Jump to content

ošteta od osiguranja


Tina-Luka-facebook

Preporučene objave

naime djete je osigurano u školi ,ozljeda se dodgodila na  igralistu(trenig nogometa) gdje dolazi do rupture koljena odnosno pucanja prednjih kriznih ligamenata ,ozljeda je oznacena kao operacija ali zbog malodobnosti se ceka oko ccc 1 god ..nakon same operacije pokrecemo postupak za ispaltu odstete gdje je djete tad preko skole bilo osigurano u toj os.kuci (jadranasko) uz svu mogucu prilozenu dokumentaciju i nakon 3-4 mj zavlacenja uvijek nesto fali ,dobijemo odštetu od 2600 kn to je izvandska nagodba ,dakle pitanje je dal mogu putem prigovora pokazati ne zadovoljstvom procjene odstete ili da pokrenemo sudsku tuzbu ? hvala 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Na ovo pitanje vam je nemoguće odgovoriti bez da vještak izradi nalaz i dade svoje mišljenje, a koje sa tada uzima u obzir kod određivanja visine pravične novčane naknade (kao oblika popravljanja neimovinske štete).

No, napisat ću vam ovo, osiguravajuće kuće vam u svojim ponudama uvijek dadu iznos koji je nekoliko desetina postotaka manji od iznosa koji čak ni oni ne spore, pa ako prođe, prođe. Nije isto (jer se radi o imovinskoj šteti), ali kada sam imao problema sa autom (žena se zabila u mene), ponudili su mi 4.000,00 kn (trebalo je mijenjati cijeli prednji branik plus farbanje jednog dijela), na kraju je ceh bio 7.500,00 kn i sve su platili, jer nisam htio prihvatiti njihovu "velikodušnu" ponudu.

Sugeriram vam angažman odvjetnika, a njegovu naknadu možete dogovoriti u postotku.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

sam ljecnik koji ga je op i kasnje je bila kontrola je procjeno da ima oko 10 % invalidnosti na toj nozi ,sami troškovi lječenja gledajuci njihovu talicu koja je ponuđena školama iznosi 17.500 kn ,ne trazimo ni taj iznos ali smatram da je ova njihova ponuda sramotna jer samo ljecenje je trajalo skoro 2 god ,djete nije pozvano s njihove strane na neki pregled ili procjenu vec sve se temelji na prilozenoj dokumentaciji i uslikanom koljenu te poslnom putem vibera samoj njihovoj doktorici ,

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovana, kao što Vam je sugerirao i poštovani G-man, najbolje bi Vam bilo angažirati odvjetnika pa sudskim putem "istjerati" pravičnu odštetu, jer, iskreno, i meni se čini da je to premalo s obzirom na sve što pišete i opisujete...

Sa odvjetnikom probati dogovoriti plaćanje u postotku sukladno ostvarenom iznosu odštete, a odvjetnici imaju "svoje" liječnike s kojima se mogu konzultirati i okvirno odrediti koliku oštetu bi mogli potraživati, naravno, i dobiti, jer bez vještačenja kompletne liječničke dokumentacije i njega samog, ako su ostale posljedice, a razvidno je da jesu, nećete moći ništa ako oni nisu spremni na dogovor i mirno rješenje.., preostaje Vam jedino ishoditi pravičnu naknadu (oštetu) sudskim putem...

Sretno Vama i sinu..!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kao što rekoh, vjerojatno je riječ o ugovornom osiguranju i isplati osigurnine, a ne o naknadi štete i isplati pravične novčane naknade.

Visina isplate ovisi o tome što je pokriveno predmetnom policom. Posebno glede troškova liječenja.

Treba vam odvjetnik, međutim ne zalijećite se u parnicu dok ne utvrdite koliko je stvarni invaliditet i što je pokriveno predmetnom policom.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija