Jump to content

Ovrha nad pokretninama vlasnika stana


Kristijan30

Preporučene objave

  • drot13 je promijenio naziv u Ovrha nad pokretninama vlasnika stana
Prije 49 minuta, Kristijan30 je napisao:

adresa na osobnoj mi glasi na taj stan..

Sory na upadu u vaš post, ali nešto slično me zanima, pa da ne otvaram novu temu, naime ako ovršenik nema osobnu ni adresu u Hrvatskoj, živi u Francuskoj, prijašnja sudska pismena su dolazila na adresu u HR, ali ovrsenik nije više tu, što će poduzeti ovrhovoditelj ?

uređeno: od Wanksta
Syntax
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 14 minuta, drot13 je napisao:

a ona odmah podnosi prigovor da su pokretnine njene

Da, prigovor treće osobe. Ali možda samo prijeti, jer za izlazak sudske osobe treba uplatiti troškove unaprijed kod suda, a zna da stvari nisu vaše i da se neće namiriti.

uređeno: od Wanksta
Syntax
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

A ono, dug je cca 40 000kn, neznam šta bi morali uzet da se naplate... A plaća mi je opterećena alimentacijom narednih 10 godina tako da... Razmišljao sam i o bankrotu ili o promjeni adrese...pa opet o promjeni  adrese... pa nema baš dugo do zastare. Neznam, nisam pametan, da jesam, nebi ni imao taj dug, ali šta je tu je. Ima tko savjet?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 10 sati , Wanksta je napisao:

Sory na upadu u vaš post, ali nešto slično me zanima, pa da ne otvaram novu temu, naime ako ovršenik nema osobnu ni adresu u Hrvatskoj, živi u Francuskoj, prijašnja sudska pismena su dolazila na adresu u HR, ali ovrsenik nije više tu, što će poduzeti ovrhovoditelj ?

Pismena se mogu slati i na strane adrese, ako su poznate, a postoji i europski ovršni nalog (mada nemam iskustva s njim).

 

prije 10 sati , Wanksta je napisao:

Da, prigovor treće osobe. Ali možda samo prijeti, jer za izlazak sudske osobe treba uplatiti troškove unaprijed kod suda, a zna da stvari nisu vaše i da se neće namiriti.

Treća osoba treba dokazati da su stvari njene.

 

prije 8 sati , Kristijan30 je napisao:

A ono, dug je cca 40 000kn, neznam šta bi morali uzet da se naplate... 

Privatne ovrhovoditelje najčešće nije briga, uzet će bilo što i bilo koje vrijednosti. Cilj im nije samo naplata duga, nego i natjerati te da platiš ostatak da se ne izlažeš tim postupcima.

 

prije 8 sati , Kristijan30 je napisao:

A plaća mi je opterećena alimentacijom narednih 10 godina tako da... Razmišljao sam i o bankrotu ili o promjeni adrese...pa opet o promjeni  adrese... pa nema baš dugo do zastare. Neznam, nisam pametan, da jesam, nebi ni imao taj dug, ali šta je tu je. Ima tko savjet?

Ako nemaš imovine, osobni bankrot je uvijek opcija. Nemoj računati na zastaru, jer do nje dolazi samo ako se u tom ovršnom predmetu ništa ne radi 10 godina. Ako se nešto radi (popis pokretnina, pljenidba, promjena sredstava ovrhe i sl.), onda zastara kreće ispočetka i opet traje 10 godina od te radnje.

 

Tko je točno ovrhovoditelj, kome si dužan?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija