Jump to content
id27

Darovan udio u vlasništu kuće koja nije etažirana

Preporučene objave

Poštovani,

Otac i majka su živi. Imaju dvoje djece.  Kuća u kojoj žive nije etužirana i bila je podjeljena na oca i na majku. Nakon što je otac postao dužnik i zbog velikog iznosa duga, svoj je dio darovao jednom djetetu. 

Moje pitanje je sljedeće:

Nakon smrti ova, mora li dijete kojem je imovina darovana otplatiti dug?

ima li drugo dijete pravo nakon smrti oca tražiti svoj dio u darovanom i što je onda s dugovanjem? 

Ako se ima pravo na nužni dio, bez obzira na darovni ugovor, postoji li rok do kada to može tražiti

Ima li dijete kojem je darovan očev dio pravo potraživati dio koji je majčin nakon njezine smrti?

Koji je postupak za etažiranje kuće?

Podijeli ovu objavu


Link to post
Podijeli na drugim stranicama
prije 2 sati , id27 je napisao:

Nakon smrti ova, mora li dijete kojem je imovina darovana otplatiti dug?

Ne,obzirom da je imovina stečena pravnim poslom a ne nasljeđivanjem..

 

prije 2 sati , id27 je napisao:

ima li drugo dijete pravo nakon smrti oca tražiti svoj dio u darovanom

Ako je povrijeđeno pravo na nužni dio,ima.,vidi odredbe čl.77 i 78 Zakons o nasljeđivanju

 

prije 2 sati , id27 je napisao:

postoji li rok do kada to može tražiti

u roku od tri godine od ostaviteljeve smrti,

odnosno od dana pravomoćnosti rješenja o proglašenju ostavitelja umrlim,

prije 2 sati , id27 je napisao:

Ima li dijete kojem je darovan očev dio pravo potraživati dio koji je majčin nakon njezine smrti?

Naravno

 

prije 2 sati , id27 je napisao:

Koji je postupak za etažiranje kuće?

Etažiranje

Podijeli ovu objavu


Link to post
Podijeli na drugim stranicama
, id27 je napisao:

Moje pitanje je sljedeće:

Nakon smrti ova, mora li dijete kojem je imovina darovana otplatiti dug?

 

ne, ali vjerovnik može osporavati darovni ugovor( u visini duga).

zastara je 3 godine za pobijanje dužnikovih radnji.

http://novi-informator.net/pretpostavke-za-pobijanje-dužnikovih-pavnih-radnji 

 

prije 1 sat, bovu je napisao:

ne, ali vjerovnik može osporavati darovni ugovor( u visini duga).

zastara je 3 godine za pobijanje dužnikovih radnji.

http://novi-informator.net/pretpostavke-za-pobijanje-dužnikovih-pavnih-radnji 

http://www.insolvinfo.hr/DailyContent/Topical.aspx?id=22446

 

Podijeli ovu objavu


Link to post
Podijeli na drugim stranicama

Registrirajte se kako bi mogli sudjelovati u raspravi

Da bi postavili pitanje ili objavili komentar trebate biti naš korisnik.

Izradite korisnički račun

Izradite svoj korisnički račun na ovoj stranici. Lako je, potpuno besplatno i trajno!

Registrirajte se

Prijavite se

Već imate korisnički račun? Prijavite se ovdje.

Prijavite se sad




×