Jump to content

Pokretanje privatne tužbe


Cor

Preporučene objave

Ekipa,

nisam siguran je li ovo stavljeno pod dobru temu, pa vas molim da me upozorite ako sam fulao odnosno neka admin premjesti ovaj post ako je potrebno.

Dakle, podnio bih privatnu tužbu, zanima me mogu li to napraviti bez odvjetnika (odnosno izbjeći troškove odvjetnika) i gdje mogu naći koliki su i koji troškovi?

Hvala i sve najbolje za blagdane,

Siniša

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 18 minuta, Cor je napisao:

Ne kužim.

Ako sumnjate u ispravnost postupka, možete prigovoriti ministarstvu pravosuđa, ali oni ne smiju promjeniti ishod postupka. Vjerojatno,ako uopće ispitaju slučaj, ali vas upute, ako postoje temelji, za kaznenu prijavu, koju tek, ako bude prihvaćena, po pravomoćnosti možete upotrijebiti protiv rješenja, u vašem slučaju sutkinje.

 

uređeno: od Wanksta
Syntax
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ukoliko će predmet dobiti novog uređujućeg suca, ne vidim previše smisla u predstavki predsjedniku suda, jer on nad njome više nema nikakvih "ingerencija".

Ono što vam je Matrix napomenuo jeste da za štetu koja bi strankama bila nanesena nezakonitim ili nepravilnim radom sudaca, odgovara RH, ne suci osobno (pitanje kasnije eventualne regresne odgovornosti ne tiče se oštećenika), pa ne možete ići sa tužbom kontra suca, već prvo ići sa zahtjevom za mirno rješavanje spora Građansko-upravnom odjelu nadležnog DORH-a, pa ako to ne upali, onda imate dopuštenje da podnesete tužbu kontra RH (ako to ne napravite, tužba vam se odbacuje).

Ne trebam napomenuti kako morate imati faktične dokaze za svoje tvrdnje, pri čemu ne mislim na vašu riječ kontra riječi suca.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 13 sati , G-man je napisao:

već prvo ići sa zahtjevom za mirno rješavanje spora Građansko-upravnom odjelu nadležnog DORH-a, pa ako to ne upali, onda imate dopuštenje da podnesete tužbu kontra RH (

Upravo takav savjet mi je poznat od ministarstva pravosuđa, a i na Googlu sam našao nedavan slučaj takve prijave.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...
, Cor je napisao:

Ne kužim.

Možda malo pojašnjenje: suci uživaju imunitet, isto kao i, primjerice saborski zastupnici (jedna od zgodnih, iako na prvu nevidljivih povlastica posla), pa ne možete pokrenuti postupak bez skidanja imuniteta od strane Državnog sudbenog vijeća (osim uz iznimke), i nikako ne možete suca oglasiti odgovornim za izrečeno mišljenje ili donesenu odluku u tijeku nekog postupka.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 22 sati , Ruby_Danderfluff je napisao:

Možda malo pojašnjenje: suci uživaju imunitet, isto kao i, primjerice saborski zastupnici (jedna od zgodnih, iako na prvu nevidljivih povlastica posla), pa ne možete pokrenuti postupak bez skidanja imuniteta od strane Državnog sudbenog vijeća (osim uz iznimke), i nikako ne možete suca oglasiti odgovornim za izrečeno mišljenje ili donesenu odluku u tijeku nekog postupka.

Da, to sam nažalost shvatio :-( i hvala vam svima na pomoći i odgovorima.

Možete li mi još samo pojasniti žalim li se na rad sutkinje zahtjevom za mirno rješavanje spora Građansko-upravnom odjelu DORH u Zagrebu ili žalbom na nesavjesno obavljanje dužnosti Ministarstvu pravosuđa?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, Ruby_Danderfluff je napisao:

Po čl. 4. Zakona o sudovima, predstavkom, i to predsjedniku suda čiji je to sudac.

U mom slučaju sutkinja je u 12. mjesecu otišla na drugi sud (sa Općinskog građanskog na Županijski), tako da ne znam ima li to smisla?
U svakom slučaju želio bih poštivati proceduru i ne bih htio "fulati u koracima". 

uređeno: od Cor
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 5 godina kasnije...

Mene zanima pokretanje privatne tuzbe vezano uz ozljedu na radu...radi se o trecoj strani tj.uganucu zgloba na kamen cesta grada Zagreba...sefu koji je primio drugi dan dokument od doktorice ozljeda na radu koju nije popunio niti prijavio....dakle zanimaju me moja prava sta ,kako i kome se obratiti.Prvo sam imala longetu 10 dana sada imam gips 2 tjedna

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija