Jump to content

ZAMRZNUTA MIROVINA


profi

Preporučene objave

Dobar dan, imam pitanje.

2015 god. otišao sam u mirovinu sa punim stažom a to je 41 god. staža i 60 god. života i nakon dvije godine odlučio sam se ponovno zaposlit i otiči u Njemačku na godinu dan preko naše HR firme,ali morao sam zamrznut mirovinu i ja to napravio, ali me zanima zašto sam morao ostavit ono što sam zaradio , jest da mi poslodavac uplačuje mirovinsko i isplačuje mjesečni dohodak , porez i prirez , ali me zanima zašto mi je oduzeto zarađeno i dali imam pravo da uzmem nazad svoju zamrznutu mirovinu , Hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , profi je napisao:

Dobar dan, imam pitanje.

2015 god. otišao sam u mirovinu sa punim stažom a to je 41 god. staža i 60 god. života i nakon dvije godine odlučio sam se ponovno zaposlit i otiči u Njemačku na godinu dan preko naše HR firme,ali morao sam zamrznut mirovinu i ja to napravio, ali me zanima zašto sam morao ostavit ono što sam zaradio , jest da mi poslodavac uplačuje mirovinsko i isplačuje mjesečni dohodak , porez i prirez , ali me zanima zašto mi je oduzeto zarađeno i dali imam pravo da uzmem nazad svoju zamrznutu mirovinu , Hvala.

Otisli ste u starosnu mirovinu za dugogodišnjeg osiguranika, koja vam se odredila bez smanjrnja - penalizacije.

Zakon ZOMO je tu odredjen, ako se zaposlite mirovina se mora zamrznuti. Niko Vam nista nije oduzeo, radite, primate placu i poslodavac vam uplacuje doprinose.

 

"Zapošljavanje i isplata mirovine

 Korisniku starosne i prijevremene starosne mirovine koji se zaposli ili počne obavljati djelatnost na temelju koje postoji obveza na osiguranje isplata mirovine se obustavlja.

IZNIMKA-Korisniku starosne mirovine (ostvarene prema općem propisu-ZOMO-u) koji nastavi raditi ili se zaposli do polovice punog radnog vremena ne obustavlja se isplata mirovine.

Ako se korisnik  prijevremene starosne mirovine i  starosne mirovine nakon što je stekao pravo na mirovinu zaposli ili počne obavljati djelatnost na temelju koje postoji obveza na osiguranje i navrši najmanje jednu godinu staža osiguranja stječe pravo na ponovno određivanje mirovine. Pravo na ponovno određivanje mirovine ima i korisnik starosne mirovine koji nastavi raditi ili se zaposli do polovice punog radnog vremena."

Nakon godinu dana rada ako prestanete raditi imate pravo na novi izracun vase mirovine.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija