Jump to content

Koja prava imam kao HR branitelj


lg057

Preporučene objave

 

Godine1985. proglašen sam invalidom rada i prebačen sam na drugo radno mjesto a 1998. poslat sam u civilnu invalidsku mirovinu . Dana 21.12.1991. stupio sam u HV i obranu RH i proveo sam 1700 dana u borbrnom sektoru.

Po odlasku u inalidsku mirovinu pitao sam u mirovinskom dali trebm upisati dane provedene u HV odgovorili su da ne treba i da to nebi ništa promjenilo! Moja pitanja su :

1. Dali imam pravo tražiti status Dragovoljca domovinskog rata? ( jer kao invalid rada nisam bio obavezan biti u HV) 

2.Dali imam pravo na priznavanje radnog staža na osnovu dana provedenih u HV. i dali imam pravo na kakvi dodatak ( imam mirovinu 3100kn , jednog redovnog studenta , srednjoškolca, suprugu u mirovini i imam 60g)

3.Imam li bilo kakva prava koja mogu ostvariti kao HR branitelj .

                                                                    zahvaljujem na odgovoru

                                                                                 pozdrav

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Što se tiče statusa dragovoljca odete u svoj ured za obranu i zatražite ga i predate ga na mirovinski,ako niste predali potvrdu o sudjelovanju u HV isto je podignete u istom uredu i predate na mirovinski,nije istina da netrebaju upisati dane provedene u ratu jer vam se sa njima uvećava radni staž,znači ako ste bili 1700 dana još toliko se dodaje,tako da nije baš da je isto i neznam sada točno koliko se na vas to odnosi dobijete i određeni postotak veću mirovinu na dane provedene u ratu a kao dragovoljac imate pravo na veću mirovinu za 30%,ne slušajte one na mirovinskom,nisu oni tamo radi nas nego radi sebe,oni su država u državi,oni imaju svoje vizije zakona u glavi i pravni savjeti tamo ne postoje

uređeno: od dalmatino-39
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • Spitfire locked this forumu

Poštovani Ig057, zadnji moji postupci i objava u vašoj temi nema veze s vama, nego s dvoje korisnika koji su istu iskoristili za osobno prepucavanje te su im takove objave obrisane. Samo zaključavanje teme je bilo iz predostrožnosti dok se malo ne ohlade.

Tema je otključana, pa ako nektko ima još kakav konstruktivni savjet korisniku, neka slobodno objavi.  

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • Spitfire unlocked this forumu

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija