Jump to content

Posjedovanje marihuane


Toniwanstark

Preporučene objave

Zaustavljen sam prije 3 mjeseca i nadena mi je marihuana (1g) i odbio sam testiranje na droge sada mi je dosao prekrsajni nakog na 10000 kn i 1 godinu oduzimanja vozacke te mogucnost zaljenja. Zanima me koliko se isplati zaliti te na koji nacin? I jos me zanima dosla mi je i uppatnica 500 kn za troskove prekrsajnog postupka al nikakvog jos postupja nije bilo i ako se zalim jel onda idem na sud? I jeli i tamo mogu na izrecenu kaznu dobiti mogucnost 2/3? Hitno mi trebaju odgovorit jer iman 8 dana al svakako hvala!


 

 
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nisan dosad bio kažnjavan a terete me za dva prekršaja (kršenje zakona o suzbijanju zlouporabe opojnih droga odnosno posjedovanje i upravljanje vozilom odnosno odbijanje ispitivanju na droge zakon o sigurnosti prometa na cestama) . Znači trebam svakako pisat prigovor i jeli onda idem na sud? I znaci ja sad ako napišen žalbu moran svakako odma platit tih 500 kuna troskova? Hvala na linku sada cu ga procitat.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, Toniwanstark je napisao:

U plavoj kuverti san dobia 2 uplatnice na jednoj vec ispisana svota od 500 kn a druga ostavljena prazna zato san mislio da troskove moran odma platit svakako?

To vam je sada dostavljeno za slučaj da odlučite odmah platiti troškove, kao i kaznu, a uplatnica za kaznu je prazna radi mogućnosti plaćanja 2/3 predložene kazne.

Ukoliko prigovarate, sada ne plaćate ništa, već kada sud donese pravomoćnu odluku.

prije 1 sat, Toniwanstark je napisao:

Još me zanima situacija sa vaganjem meni u ovome pismu sta je doslo pise 42,5 grama jer su vagali drvenu kutijicu u kojoj se nalazio taj gram i meni je receno tj i izvagalai su samu marihuanu tj 1 g moje pitanje je ocu li i to spomeniti u prigovoru?

Ukoliko je u zapisniku stavljeno 42 grama marihuane (iako sumnjam), svakako prigovarati, jer se gleda stvarna težina nađene supstance, ne i predmet u kojem je bila sakrivena.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Još jedno pitanje ako smijem zanima me jeli se pametno prigovarat na odbijanje testa na droge sa objašnjenjem da supstanca marihuane ostaje dugo u tijelu te da to nije pravi nacin testiranja te da osoba nije nuzno pod utjecajem te opojne droge dok upravlja vozilom? Hvala na svemu evo upravo pisem prigovor jos samo da odlucin sto cu sve stavit u njega.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Možeš kako god hoćeš, ali sud zanima samo jedno - jesi li odbio ili nisi. S obzirom da jesi, sve preko toga je bespotrebno kompliciranje.

Velika je kazna i bolje ići na priznanje. Ako nisi siguran, možeš pisati prigovor bez izjašnjavanja o krivnji i tražiti saslušanje na sudu, pa ćeš tamo osobno reći što misliš i prilagoditi se situaciji (tada isto možeš priznati i ići na smanjenje, bez ikakvih problema).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nemoj si komplicirati - izaberi jedan način obrade i drži se njega, tj. drži se primjera.

Razlika je u tome da ako podnosiš prigovor s priznanjem i molbom za smanjenje kazne, sud te vjerojatno neće pozvati, nego će odlučiti na osnovu prigovora (jer si u njemu u biti sve napisao), a ako želiš ići na sud i razgovarati sa sutkinjom/sucem, onda je bolji smjer prigovor bez izjašnjavanja o krivnji. U tom slučaju dođeš na sud i kažeš svoje, ako misliš da će doprinijeti smanjenju kazne. Međutim, kako smo ti rekli, ovo objašnjavanje kada si i koliko konzumirao je nebitno, sud će zanimati samo jesi li odbio testiranje ili nisi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Znaci onda mi je pametnije samo pisat prigovor sa priznanjem i molbom za smanjenje kazne i tako izbjec sud al kako cu tu spomenit mala primanja da san student da mi je auto prijekopotrebno za zivot i posao te da nisam nikad kaznjavan nemogu iznijet sve pojedinosti u prigovoru jedino zato mislim da je bolje ici na sud da vidi da sam samo klinac od 19 i da joj recem sta iman pa nek odluci.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 20 sati , Toniwanstark je napisao:

Još me zanima situacija sa vaganjem meni u ovome pismu sta je doslo pise 42,5 grama jer su vagali drvenu kutijicu u kojoj se nalazio taj gram i meni je receno tj i izvagalai su samu marihuanu tj 1 g moje pitanje je ocu li i to spomeniti u prigovoru?

 

Šta točno piše u zapisniku o vaganju kojkeg si potpisao?1 gram ili 42,5 grama

prije 19 sati , Toniwanstark je napisao:

Još jedno pitanje ako smijem zanima me jeli se pametno prigovarat na odbijanje testa na droge sa objašnjenjem da supstanca marihuane ostaje dugo u tijelu te da to nije pravi nacin testiranja te da osoba nije nuzno pod utjecajem te opojne droge dok upravlja vozilom? 

Ako nije nužno pod utjecajem mogao si ne odbit test.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, sivko je napisao:

Šta točno piše u zapisniku o vaganju kojkeg si potpisao?1 gram ili 42,5 grama

Ako nije nužno pod utjecajem mogao si ne odbit test.

U zapisniku je pisalo 42,5 sa drvenom kutijicom i 1 gram supstance a u prekrsajnom nalogu sto je dosao nekidan pise samo 42,5 i nevazno sto ja nisam bio pod utjecajem, marihuana ostaje dugo u tijelu tocnije u masnom tkivu tako da taj nacin testiranja je potpuno neadekvatan.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, drot13 je napisao:

Pa jesi li pogledao predloške? Jasno se vidi gdje se to piše...

I niti jedna od te dvije opcije nije pametnija, nego ovise o tome što ti je lakše - napisati sve odmah ili ići na sud. Po meni, bolje je otići da vidi da si normalan i da možeš sve objasniti licem u lice...

Pogledao sam predloske ali problem je sto ja neman platnu listu ni ugovor u kojemu pise da mi je potrebno vozilo za radit ali to nemora znacit da nisam student koji ima mala primanja, koji ima satnicu od 20 kn kojemu vozilo treba za faturete tijekom ljeta i za prijevoz do posla i najvaznije od svega da san normalan mladic odgovran student i da ne zadajem nikakve probleme ovom drustvu da sam samo zapalio joint kao sto neko popije pivu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 7 minuta, Toniwanstark je napisao:

U zapisniku je pisalo 42,5 sa drvenom kutijicom i 1 gram supstance a u prekrsajnom nalogu sto je dosao nekidan pise samo 42,5 i nevazno sto ja nisam bio pod utjecajem, marihuana ostaje dugo u tijelu tocnije u masnom tkivu tako da taj nacin testiranja je potpuno neadekvatan.

Sud će dobiti i kopiju potvrde i svih drugih papira, tako da će im biti jasno o koliko točno droge se radi.

Što se tiče načina testiranja, taj dio nemoj spominjati u prigovoru niti u eventualnom saslušanju na sudu. Njih ne zanima tvoje mišljenje o testu, nego jesi li se testirao ili nisi.

 

Prije 2 minuta, Toniwanstark je napisao:

Pogledao sam predloske ali problem je sto ja neman platnu listu ni ugovor u kojemu pise da mi je potrebno vozilo za radit ali to nemora znacit da nisam student koji ima mala primanja, koji ima satnicu od 20 kn kojemu vozilo treba za faturete tijekom ljeta i za prijevoz do posla i najvaznije od svega da san normalan mladic odgovran student i da ne zadajem nikakve probleme ovom drustvu da sam samo zapalio joint kao sto neko popije pivu.

Sve to možeš napisati i bez ikakvih dokaza, ali kao što rekoh, mislim da je bolje otići na sud licem u lice sa sutkinjom/sucem. Međutim, u tom kontaktu ne spominjati da pušiš travu kao što netko pije pivu, jer to nije opravdanje i nećeš ostaviti dobar dojam.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

a papire i potvrde nabavite koje mozete nabaviti...

s fakulteta da ste student, iz porezne visina dohotka/prihoda,... ili s zavoda ako ste nezaposleni...

od mupa da nemate u vlasnistvu vozilo ako nemate, ili ako imate pa je neko starije, itd...

prijasnje ugovor s poslodavcima iz kojih se vidi opis posla...

eventualno kopiju indexa sa losim ocjenama koje su razlog obiteljskih problema itd...

sto vise to bolje...

 

a najbolje od svega jest ako bi ->uspjeli<- nabaviti ljecnicku potvrdu da se u vasem tjelu nema tragova koristenja droge :)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat , virtalni je napisao:

a papire i potvrde nabavite koje mozete nabaviti...

s fakulteta da ste student, iz porezne visina dohotka/prihoda,... ili s zavoda ako ste nezaposleni...

od mupa da nemate u vlasnistvu vozilo ako nemate, ili ako imate pa je neko starije, itd...

prijasnje ugovor s poslodavcima iz kojih se vidi opis posla...

eventualno kopiju indexa sa losim ocjenama koje su razlog obiteljskih problema itd...

sto vise to bolje...

 

a najbolje od svega jest ako bi ->uspjeli<- nabaviti ljecnicku potvrdu da se u vasem tjelu nema tragova koristenja droge :)

Ne znam mogu li vaditi visinu dohotka/prihoda kada moji prihodi nisu  stalni, vec su mi jedina primanja  od studentskih poslova. Iman dobre ocjene valjda je i to pozitivno, a što se tiče vozila zaustavljen sam u starome vw t3 iz 1990 pa ce to valjda pisati u papirima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 3 sati , drot13 je napisao:

Sud će dobiti i kopiju potvrde i svih drugih papira, tako da će im biti jasno o koliko točno droge se radi.

Što se tiče načina testiranja, taj dio nemoj spominjati u prigovoru niti u eventualnom saslušanju na sudu. Njih ne zanima tvoje mišljenje o testu, nego jesi li se testirao ili nisi.

 

Sve to možeš napisati i bez ikakvih dokaza, ali kao što rekoh, mislim da je bolje otići na sud licem u lice sa sutkinjom/sucem. Međutim, u tom kontaktu ne spominjati da pušiš travu kao što netko pije pivu, jer to nije opravdanje i nećeš ostaviti dobar dojam.

Slažem se i icu na sud al nadam se da ce se to brzo odvijat a ne da cu morat jos 3 miseca cekat za otic na sud. Znam da ih ne zanima al bi htio spomeniti da nisan bio u opasnosti za drustvo kada sam sjeo za volan te da nisam takva osoba i nisam mislio spoinjati da je trava ko pivo to sam samo ode spomenuo. Hvala vam svima na svemu nebi se tako snasa u ovome bez vasih savjeta.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 mjeseci kasnije...

Pozdrav, zanima me je li postoji način da saznam je li mi zaprimljena i prihvaćena žalba jer još nisam zaprimio nikakvu pisanu obavijest ili poziv za sud. Mogu li otići negdje osobno i vidjeti u kakvoj sam situaciji evo još malo pa je prošlo 5 mjeseci od kada sam zaustavljen.

                             Hvala svima na vremenu i pomaganju!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija