Jump to content

t-com ovrha nakon dvije i pol godine od raskida ugovora


atarin

Preporučene objave

Pozdrav,

prije dvije i pol godine sam raskinuo ugovor za mobilne usluge s t-comom. Prije par dana mi je stigao ovršni prijedlog od strane eos matrixa vezan za račune iz ove godine od strane t-coma, i to ne slijedno već isprekidano po mjesecima ( 1, 3,4,5,6  mjesec). Naravno, ove račune nisam ni primio u međuvremenu, kao ni ikakve druge račune ni opomene s njihove strane. Kada sam poslao prigovor eos matrixu, zahtijevali su od mene raskid ugovora s t-comom. Na žalost ga nisam sačuvao ( prošlo je 2 i pol godine od tada ) pa me zanima:

1. koliko dugo je fizička osoba zakonski dužna čuvati raskid ugovora s mobilnim operaterom? 

2. komu se treba obratiti vezano za ovaj problem?

 

Unaprijed hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat , atarin je napisao:

Pozdrav,

prije dvije i pol godine sam raskinuo ugovor za mobilne usluge s t-comom. Prije par dana mi je stigao ovršni prijedlog od strane eos matrixa vezan za račune iz ove godine od strane t-coma, i to ne slijedno već isprekidano po mjesecima ( 1, 3,4,5,6  mjesec). Naravno, ove račune nisam ni primio u međuvremenu, kao ni ikakve druge račune ni opomene s njihove strane. Kada sam poslao prigovor eos matrixu, zahtijevali su od mene raskid ugovora s t-comom. Na žalost ga nisam sačuvao ( prošlo je 2 i pol godine od tada ) pa me zanima:

1. koliko dugo je fizička osoba zakonski dužna čuvati raskid ugovora s mobilnim operaterom? 

2. komu se treba obratiti vezano za ovaj problem?

 

Unaprijed hvala

Knjigovodstvenu i obvezno pravnu dokumentaciju je najbolje čuvati trajno i to je vaš interes a ne obveza! Ne postoji takav zakonski rok! Ne znam kako biste dokazali bilo kome da niste dužni ako ne posjedujete odgovarajuću dokumentaciju, budući da je oni imaju u obliku vjerodostojne isprave, ispisa nepodmirenih računa! 

Možete u slučaju pokušaja ovrhe od strane Eos-a stupiti u spor tako da uputite prigovor na rješenje o ovrsi javnog bilježnika, ali su vam izgledi tanki ako Eos na sudu predoči vašu ugovornu dokumentaciju koju originalni vjerovnik vjerojatno još posjeduje!

Preostaje vam jedino da od t-coma pismeno zatražite kopiju navedenog raskida ugovora, ali sa upitnim uspjehom budući da vam to ne moraju dati i mogu vam odgovoriti da taj ugovor nikad nije bio raskinut! Budući da prodavatelj duga odgovara otkupitelju duga za postojanje istog člankom 86. i 87. Zakona o obveznim odnosima, teško da će takvim postupkom dovesti sebe u situaciju da vraća iznos otkupa! 

Znači, ako dug nije u zastari i ako ste nekad potpisali ugovor o usluzi po mojem mišljenju vam je najbolje da ga podmirite kako biste izbjegli dodatne troškove!:ideja::vjeruj:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 3 sati , atarin je napisao:

Pozdrav,

prije dvije i pol godine sam raskinuo ugovor za mobilne usluge s t-comom. Prije par dana mi je stigao ovršni prijedlog od strane eos matrixa vezan za račune iz ove godine od strane t-coma, i to ne slijedno već isprekidano po mjesecima ( 1, 3,4,5,6  mjesec). Naravno, ove račune nisam ni primio u međuvremenu, kao ni ikakve druge račune ni opomene s njihove strane. Kada sam poslao prigovor eos matrixu, zahtijevali su od mene raskid ugovora s t-comom. Na žalost ga nisam sačuvao ( prošlo je 2 i pol godine od tada ) pa me zanima:

1. koliko dugo je fizička osoba zakonski dužna čuvati raskid ugovora s mobilnim operaterom? 

2. komu se treba obratiti vezano za ovaj problem?

 

Unaprijed hvala

Poštovani,

Uz ove stručne savjete s kojima se slažem u potpunosti, pokušajte se kao krajnji korisnik obratiti hakomu i obrazložiti problem, oni bi trebali kao agencija koja nadzire telekomunikacije,ispitati slučaj. Ovo navodim iz sličnog iskustva.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 7 sati , atarin je napisao:

Pozdrav,

prije dvije i pol godine sam raskinuo ugovor za mobilne usluge s t-comom. Prije par dana mi je stigao ovršni prijedlog od strane eos matrixa vezan za račune iz ove godine od strane t-coma, 

ovršni prijedlog ( bez rješenje o ovrsi od javnog bilježnika) eos matrixsa nije bitan. možda je usmjeren priznanju duga.

trebali su ti poslati ugovor o otkupu duga ( to je u biti trebao učiniti HT). razgovori sa eosom o dugu moglo bi voditi priznanju duga.

ako stigne rješenje o ovrsi od javnog bilježnika  osporavaj potraživanje u cijelosti (u roku po uputi o pravnom lijeku).

tvrdi da je ugovor o otkupu duga fiktivan. 

imaš komp pa zašto nisi skeniro  i pohranio raskid ugovora.

uređeno: od bovu
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 11 sati , bovu je napisao:

 

trebali su ti poslati ugovor o otkupu duga ( to je u biti trebao učiniti HT). razgovori sa eosom o dugu moglo bi voditi priznanju duga.

 

Otkupitelj duga nije obvezan dužniku poslati ugovor o otkupu duga! Ne mora ga pokazati nikom izuzev inspekcijskim organima države ili sudu na zahtjev! Prema Zakonu o obveznim odnosima čl. 82. st. 1 ustupitelj duga mora dužnika obavijestiti o ustupu! Otkupitelj duga nema takvu obvezu!:vjeruj:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija