Jump to content

Alimentacija


jazzjazz

Preporučene objave

Postovani 

posto sam ja roditelj koji placa alimentaciju zanima me na koji naci se izracunava alimentacija. Ja sam na sudu sama odredila da na moja primanja od 3800 ja placam alimenatciju 1800. Djeca su starosti 13 te 11 godina.Sada me zanima da li je moguce da mi sud odredi da moram dati i vise od navedenog iznosa posto su mi primanja takva kakva jesu. I sta mi je ciniti posto je socijalna njega savjetovala da me tuzi i potrazuje vecu alimentaciju te ako mu ne ispunim to sto trazi da ce potrazivat alimentaciju od mojih roditelja( baka i deda). 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 6 sati , jazzjazz je napisao:

Postovani 

posto sam ja roditelj koji placa alimentaciju zanima me na koji naci se izracunava alimentacija. Ja sam na sudu sama odredila da na moja primanja od 3800 ja placam alimenatciju 1800. Djeca su starosti 13 te 11 godina.Sada me zanima da li je moguce da mi sud odredi da moram dati i vise od navedenog iznosa posto su mi primanja takva kakva jesu. I sta mi je ciniti posto je socijalna njega savjetovala da me tuzi i potrazuje vecu alimentaciju te ako mu ne ispunim to sto trazi da ce potrazivat alimentaciju od mojih roditelja( baka i deda). 

Malo nejasno kako ste Vi sami mogli odrediti uzdržavanje? Da li je sud donio odluku o plaćanju uzdržavanja i iznos koji trebate plaćati temeljem uzdržavanja?

Naime, za plaćanje uzdržavanja, po odrednicama ObZ., može se odrediti iznos uzdržavanja na način da obvezniku plaćanja uzdržavanja ostane zajamčeni preostali dio prihoda, a koji je kod Vas, po Vašim primanjima (3.800,00 kn)  koje navodite , 1.350,00 kn, sve ostalo Vam se može uzeti za plaćanja uzdržavanja djece...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 12 minuta, Željac047 je napisao:

Naime, za plaćanje uzdržavanja, po odrednicama ObZ., može se odrediti iznos uzdržavanja na način da obvezniku plaćanja uzdržavanja ostane zajamčeni preostali dio prihoda, a koji je kod Vas, po Vašim primanjima (3.800,00 kn)  koje navodite , 1.350,00 kn, sve ostalo Vam se može uzeti za plaćanja uzdržavanja djece...

Oprostite, još samo da dodam da određivanje iznosa uzdržavanja ovisi i o starosti djece, a koje bi, u Vašem slučaju bilo, za jedanaestgodišnje dijete iznos od 1177,00 kn, a za drugo (trinaestogodišnje) iznos od 1294,00 kn...

uređeno: od Željac047
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

I s tim da i ako ste nezaposleni/blokirani/ovrseni/u zatvoru/na mjesecu..., opet će vam odrediti obvezu plaćanja alimetnacije pa ih u svemu tome neće zanimati zajamčeni preostali dio prihoda :)

Alimentaciju obvezno uplaćivati majci na račun s opisom plaćanja alimentacija za taj i taj mjesec, i vas obvezno navesti kao platitelja!!!

uređeno: od virtalni
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 9 minuta, virtalni je napisao:

Alimentaciju obvezno uplaćivati majci na račun s opisom plaćanja alimentacija za taj i taj mjesec, i vas obvezno navesti kao platitelja!!!

Iz pitanja poštovane/nog jazzjazz proizlazi da je ona (....sama odredila...), kao majka, obveznica plaćanja uzdržavanja, tako da, ako je tako, uplatu za uzdržavanje uplaćivati na račun oca, ne majke, kao zz djece...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, jazzjazz je napisao:

Postovani 

posto sam ja roditelj koji placa alimentaciju zanima me na koji naci se izracunava alimentacija. Ja sam na sudu sama odredila da na moja primanja od 3800 ja placam alimenatciju 1800. Djeca su starosti 13 te 11 godina.Sada me zanima da li je moguce da mi sud odredi da moram dati i vise od navedenog iznosa posto su mi primanja takva kakva jesu. I sta mi je ciniti posto je socijalna njega savjetovala da me tuzi i potrazuje vecu alimentaciju te ako mu ne ispunim to sto trazi da ce potrazivat alimentaciju od mojih roditelja( baka i deda). 

Nisam pravnik ali imam životno iskustvo. Mislim da baku i didu ne mogu teretiti dok  ste vi materijalno sposobni da financijski doprinosite o skrbi vaše djece. 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, Željac047 je napisao:

Malo nejasno kako ste Vi sami mogli odrediti uzdržavanje? Da li je sud donio odluku o plaćanju uzdržavanja i iznos koji trebate plaćati temeljem uzdržavanja?

Naime, za plaćanje uzdržavanja, po odrednicama ObZ., može se odrediti iznos uzdržavanja na način da obvezniku plaćanja uzdržavanja ostane zajamčeni preostali dio prihoda, a koji je kod Vas, po Vašim primanjima (3.800,00 kn)  koje navodite , 1.350,00 kn, sve ostalo Vam se može uzeti za plaćanja uzdržavanja djece...

Željac, nema razloga da ti ne vjerujem da je ovo što si napisao netočno. Naveo si cifru plačanja u kunu, ako ti nije problem molim te da MENI a vjerujem i drugima objasniš ili pošalješ link, kako si došao do te cifre. S obzirom da ponekad moje komentare koje su upucene tebi smatras kao neku vrstu "provokacija" ja ti se unaprijed izvinjavam ako to tako svatis jer mi to nikako nije bila namjera. Sve najbolje u novoj godini !!!!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 4 sati , mario-sb je napisao:

Željac, nema razloga da ti ne vjerujem da je ovo što si napisao netočno. Naveo si cifru plačanja u kunu, ako ti nije problem molim te da MENI a vjerujem i drugima objasniš ili pošalješ link, kako si došao do te cifre. S obzirom da ponekad moje komentare koje su upucene tebi smatras kao neku vrstu "provokacija" ja ti se unaprijed izvinjavam ako to tako svatis jer mi to nikako nije bila namjera. Sve najbolje u novoj godini !!!!!!

Prije svega zahvaljujem na lijepim željama za Novu godinu, takođeri i ja Vama i Vašoj obitelji želim sve naj... u Novoj 2018. godini..!

NN br. 103/15 - ODLUKA O TABLICI O PROSJEČNIM POTREBAMA MALOLJETNOG DJETETA

Platni razred prihoda                3501.00-4500,00  

Mjesečni iznosi uzdržavanja  prema dobi djeteta

   od 7-12 god...1177,00kn      od 13-18 god.....1.294 kn

Zajamčeni  preostali dio prihoda

obveznika uzdržavanja :                      1.350,00 kn

 

- to Vam je to poštovani g-gine Mario

 

                           

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija