Jump to content

Alimentacija - isplaćivanje na ruke


Magellius

Preporučene objave

Postovanje, 

Moja bivsa supruga ima ovrhu na račun i odbija da napravi zasticeni, zapravo godinama joj to napominjem ali uvik nema vremena, drugi put ce i onda ja da se ne svađamo i da od toga zaštitim svoje dijete, dam na ruke. Ali čitajući o tužbama za neplaćene alimentacije razmišljam da možda s razlogom mi ne želi omogućiti uplatu na račun. Kako je ne mogu natjerati da otvori zaštićeni, a želio bi se zaštititi pravno, koje su mi opcije? Da li mogu tražiti da mi potpisuje priznanicu da je primila novce svaki mjesec i da li ta priznanica mora biti ovjerena u javnog bilježnika? Ili razmisljao sam da joj šaljem novce putem pošte, poštanskom uputnicom, da li bi mi se to priznalo kao dokaz da joj uplaćujem alimentaciju? Koju opciju preporučate? Hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Iskreno, placajte alimentaciju kako vam je odredjeno! nikako drugacije!!!

ako je majka u blokadi, njen problem...

alimetnaciju uplacujte naravno s opisom placanja, i vi kao uplatitelj...

ista je izuzeta od ovrhe!

pa neka se dalje ona bavi s nadleznim sluzbama ...

sve ostalo vam je samo dodatna komplikacija sada ili u buducnosti...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 10 sati , Magellius je napisao:

Postovanje, 

Moja bivsa supruga ima ovrhu na račun i odbija da napravi zasticeni, zapravo godinama joj to napominjem ali uvik nema vremena, drugi put ce i onda ja da se ne svađamo i da od toga zaštitim svoje dijete, dam na ruke. Ali čitajući o tužbama za neplaćene alimentacije razmišljam da možda s razlogom mi ne želi omogućiti uplatu na račun. Kako je ne mogu natjerati da otvori zaštićeni, a želio bi se zaštititi pravno, koje su mi opcije? 

Sad si se već debelo uvaljao, jer je poprilična vjerojatnost da te na kraju bude tužila za neplaćene alimentacije.

Trebao si pisanim putem tražiti da otvori zaštićeni račun (poslati joj preporučeno) , i kopiju tog dopisa poslati CZSS. Nakon toga joj ako odbija otvoriti zaštićeni, uplatiti na blokirani račun.

Trebaš postupati kako piše u presudi.

 

U priznanici treba pisati 

 

         Priznanica

Ja , xy, potvrđujem potpisom da sam primila alimentaciju za dijete xz, za 12. mjesec 2017. godine, od oca xq.

Iznos koji sam primila je 1000 (ili koliko već jest) kn. Iznos je primljen u gotovini na ruke. Nema dugova iz prethodnog razdoblja. 

u Zagrebu (mjestu) dana 30.12. 2017. godine 

                                                                               xy, vlastoručni potpis

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , felixx je napisao:

U priznanici treba pisati 

 

         Priznanica

Ja , xy, potvrđujem potpisom da sam primila alimentaciju za dijete xz, za 12. mjesec 2017. godine, od oca xq.

Iznos koji sam primila je 1000 (ili koliko već jest) kn. Iznos je primljen u gotovini na ruke. Nema dugova iz prethodnog razdoblja. 

u Zagrebu (mjestu) dana 30.12. 2017. godine 

                                                                               xy, vlastoručni potpis

Hvala Felixx, znam da sam se zeznuo, išao  sam linijom manjeg otpora i tako zadnjih 10 godina, glup sam.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Iskreno gledajući, meni je tu nešto "čudno", ima ovrhu, a nema otvoren zaštićeni račun, pa onda bi joj cijela primanja odlazila na njezin nezaštićeni, a blokirani, račun i proslijeđivala se ovršitelju, što bi joj ostajalo za život, na što bi joj se uplaćivala sredstva koja su izuzeta od ovrhe........, jer čim je osoba ovršena, izvršena joj je blokada kompletnih računa koje ima  otvorene bilo u kojoj banci, osim zaštićenog (zato se i otvara zaštićeni račun), iskreno nejasno, da ona Vas ne "farba"......što se tiče primanja za uzdržavanje djece (djeteta), ona su, temeljem čl. 172. OvZ-a, izuzeta od ovrhe...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Naravno da me farba, neznam jeli me laze da ima blokiran racun ili mi ga jednostavno ne zeli dati da bi je jos 4 godine uzdrzavao, a onda kad dijete napuni 18 da me tuži da joj nikad nisam nista davao i dobije jos novca, jer majka je nezaposlena, bez dana radnog staža, tako da i ako je blokirana nije je briga jer nema nikakvih primanja. A za uplacivati na njen racun bez obzira na blokadu neznam kako jer nemam ni broj njenog racuna, nikad joj nisam ni uplatio na njega, rastavljeni smo vec 11 godina i ako mi ga ona ne da neznam kako da saznam koji je. Uglavnom pokusat cu naci odvjetnika da me uputi kako da izadjem na kraj s njom.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 19 minuta, Magellius je napisao:

Uglavnom pokusat cu naci odvjetnika da me uputi kako da izadjem na kraj s njom.

To Vam je najbolja solucija ili kako Vam je savjetovao poštovani felixx...

Mogli bi čak napisati podnesak sudu koji je donio odluku, te nadležnom CZSS, da Vam onemogućava normalno plaćanje uzdržavanja temeljem njihove pravomoćne odluke, pa bi se neka oni malo "pozabavili" s njome...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Uh, huh....Nažalost, znam jako puno žena, iako bih ih trebala nazvati drugačije, koje tako muljaju bivše muževe da im iz razno raznih razloga plaćaju na ruke, da bi ih onda nakon nekoliko godina tužile za neplaćanje alimentacije. Znam čovjeka koji je redovno davao i više od propisane alimentacije, pa ga je nakon 5 godina gl..... tužila, on nije imao nikakvih pisanih tragova o uplatama, i otišao čovjek u zatvor na pet dana i nažalost, ostao bez posla.... Ružne, jako ružne stvari ljudi jedni drugima rade. Pokušajte se zaštititi kako god. Ako smijem, evo par mojih prijedloga:

1. Uplaćujte na njen račun ili otvorite vi poseban račun za svoje dijete. Svako socijalno davanje, pa tako i alimentacija, zakonom su izuzeti od ovrha.

2. Pokušajte ju nekako navesti da vam potpiše izjavu na običan papir, ne mora niti biti ovjerena kod bilježnika, na kojem vam priznaje koliko ste joj alimentacija do sada isplatili i jeste li joj išta dužni. Lakše bi bilo snimiti na diktafon na mobitelu njenu izjavu, ali to se ne smije.

3. Čuvajte si uplatnice od sada na dalje, zlu ne trebalo, ali niti kune joj više nemojte davati na ruke. I neka na svakoj uplatnici stoji naznaka, u rubrici "svrha plaćanja" - alimentacija za (taj i taj mjesec te i te godine).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, Mortisha je napisao:

Uh, huh....Nažalost, znam jako puno žena, iako bih ih trebala nazvati drugačije, koje tako muljaju bivše muževe da im iz razno raznih razloga plaćaju na ruke, da bi ih onda nakon nekoliko godina tužile za neplaćanje alimentacije. Znam čovjeka koji je redovno davao i više od propisane alimentacije, pa ga je nakon 5 godina gl..... tužila, on nije imao nikakvih pisanih tragova o uplatama, i otišao čovjek u zatvor na pet dana i nažalost, ostao bez posla.... Ružne, jako ružne stvari ljudi jedni drugima rade. Pokušajte se zaštititi kako god. Ako smijem, evo par mojih prijedloga:

1. Uplaćujte na njen račun ili otvorite vi poseban račun za svoje dijete. Svako socijalno davanje, pa tako i alimentacija, zakonom su izuzeti od ovrha.

2. Pokušajte ju nekako navesti da vam potpiše izjavu na običan papir, ne mora niti biti ovjerena kod bilježnika, na kojem vam priznaje koliko ste joj alimentacija do sada isplatili i jeste li joj išta dužni. Lakše bi bilo snimiti na diktafon na mobitelu njenu izjavu, ali to se ne smije.

3. Čuvajte si uplatnice od sada na dalje, zlu ne trebalo, ali niti kune joj više nemojte davati na ruke. I neka na svakoj uplatnici stoji naznaka, u rubrici "svrha plaćanja" - alimentacija za (taj i taj mjesec te i te godine).

Uf tek će se tada otvoriti pandorina kutija, kada bivša ne bude dobila ono što ona smatra da joj pripadai na što je navikla.

, Magellius je napisao:

Naravno da me farba, neznam jeli me laze da ima blokiran racun ili mi ga jednostavno ne zeli dati da bi je jos 4 godine uzdrzavao, a onda kad dijete napuni 18 da me tuži da joj nikad nisam nista davao i dobije jos novca, jer majka je nezaposlena, bez dana radnog staža, tako da i ako je blokirana nije je briga jer nema nikakvih primanja. A za uplacivati na njen racun bez obzira na blokadu neznam kako jer nemam ni broj njenog racuna, nikad joj nisam ni uplatio na njega, rastavljeni smo vec 11 godina i ako mi ga ona ne da neznam kako da saznam koji je. Uglavnom pokusat cu naci odvjetnika da me uputi kako da izadjem na kraj s njom.

Kažete da ste rastavljeni 11 godina. Dali vam je sud odredio visinu plaćanja uzdržavanja Vašeg zajedničkog djeteta, viđanje, posjećivanje,... Ako je, onda je uobičajeno da vam odredi količinu viđanja, količinu posjećivanja a i ono što je za vašu bivšu najvažnije visinu plaćanja alimentacije te da vam u rješenju napiše kako čete to napraviti. Praksa je uglavnom da roditelj koji treba dobivati alimentaciju priloži sudu, ako nema onda otvori, bankovni račun na kojega ste, ako ne dođe do nekih promjena, dužni plaćati za uzdržavanje djeteta, bez obzira na to dali je račun blokiran, dali je u kreditima, minusu, plusu, to se Vas ne tiče , Vaše je da redovito u roku koji vam je određen ispunjavate svoje obaveze, nakon toga, kako kaže moj kolega, "prst u uho i briga vas za sve" !!! 

Ali očito je da je kod vas nešto krivo postavljeno.    

uređeno: od mario-sb
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija