Jump to content

Supruga odvela djecu bez moje suglasnosi


kudakamo

Preporučene objave

Prije 2 minuta, kudakamo je napisao:

Ne nije ništa još doneseno, tek sam predao zahtjev u CSR, ... Svi skupa živimo u stanu.

O tome žurno, pismenim putem, izvjestite CZSS i probajte zatražiti povratak djece, ako to ne bude išlo, ništa bez suda i sudskog postupka, naravno, nakon sprovođenja obaveznog savjetovanja prije razvoda braka i medijacije (pošto imate mld. djecu) u kojim postupcima navedite te činjenice...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ok, hvala. Da, znam da najprije ide to savjetovanje i mediacija.  Da li da samo obavijestim CSR ili da odem i na policiju. Ovakvo njeno ponašanje nije prvi put, jednostavno ih samo odvede...... a ja neželim raditi scenu zbog djece. Djeca kada se svaki put vrate kući puna su svakakvih izjava, laži i uvrede na moj račun i mojih pokojnih roditelja, sestre.... koje je izrekla pred njima. Očito manipulira sa moja dva srca!!! Kako se boriti protiv toga????  Prepričavaju mi i pitaju me da li je istina....Zašto to priča????  Stariji sin cak odbij razgovarati jer mu je tako mama rekla, a mladji kada se usprotivi da neželi slušati onda nastaje posebna svadja sa njim kako on sam kaže  (zabrane i kazne uglavnom za igrice ili što već voli)..... Najgore je što ih nemogu od toga zaštititi i to me izjeda. U svakom slučaju hvala na savjetu!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 2 minuta, kudakamo je napisao:

Zar nemaju obavezu izlaska na teren kada su temeljna prava djece ugrožena kao i jednog roditelja..

Policija ne donosi procjenu da li su ugrožena prava djece ako ih je jedan od roditelja odveo, to rade djelatnici CZSS i sud, tako da, nažalost, nemaju te ovlasti, upravo Vam je tako kako Vam je poštovani drot napisao...

Policija u konkretnom slučaju može postupiti samo temeljem sudskog naloga i to pružiti asistenciju djelatnicima CZSS oko povratka djece...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 9 sati , kudakamo je napisao:

Uredu, hvala još jednom.

Nemate što hvaliti, sve u redu, sada se morate smiriti i koncentrirati na ono što Vas čeka, sudski postupak i sve što ide uz njega, samo si nemojte dozvoliti da učinite nešto nepromišljeno što bi se kasnije moglo upotrijebiti protiv Vas, a u korist supruge...strpljen-spašen..

Držite se i sretno..!

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala, za sad uspijevam i nema šanse da učinim nepromišljenost, a djeca su mi ogroman poticaj!! Ako budem u dilemi oko nekih pitanja svakako ću Vas opet zamoliti za savjet! Usput, poslao sam mail na CZSS gdje opisujem situaciju i sve što se događalo, sada a i prije.  Da li će to biti dovoljno ili moram osobno do njih? 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 7 sati , kudakamo je napisao:

Hvala, za sad uspijevam i nema šanse da učinim nepromišljenost, a djeca su mi ogroman poticaj!! Ako budem u dilemi oko nekih pitanja svakako ću Vas opet zamoliti za savjet!

Tako i trebate...vrijeme će pokazati....kako sam napisao, budite strpljivi (strpljen-spašen), a to sve ide u prilog Vama i Vašoj djeci....

Bit će nam svima skupa drago da nam se i ubuduće obratite za pomoć, mišljenje ili savjet, a i da povratno napišete kako je to sve krenulo, kako teče i, naravno, kako je završilo....

Ja Vam od sveg srca želim, a vjerujem i svi drugi ovdje, da uspijete u "borbi" za prava svoje djece, kao i svoja prava, samo smireno i strpljivo...Sretno...!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, kudakamo je napisao:

... a sada mi je žao što i prije nisam poduzeo ovakve radnje, a bilo bi ih na desetke.... Hvala na dobrim željama i lp!!!!

Nikad nije kasno, doduše više je "peripetija" i duži vremenski period "mučenja", ali je bitno da ste Vi s tim krenuli, a sada strpljeno i ustrajno i nikad nemojte pokleknuti, izvjesiti "bijelu zastavu"....:palac:

I Vama još jednom sve najbolje i Sretno Vam.!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Postovani kudakamo.

Bilo mi je 12 god. kad se moji roditelji rastali. Sudskim Rjesenjem sam pripao majci. Nitko me nije pitao hocu ili necu.Imam jos brata i sestru. Oni su ostali kod majke.

Nisam pozalio. Da je bilo " kontra govora", je.

Danasnja vremena i zakoni... ne znam. Ispada da "čaća " ne valja nista. Osobito prilikom razgovora u pokusaju mirenja kod CZSS-a

Sta da Vam savjetujem. Puno srece i dobrih zivaca, a da djeca mogu pridonjeti ubrzanom rjesenju postupka, mogu ako hoce.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani Draganac,

Hvala na dobrim željama! Vjerujem da je Vaša majka bila korektna i da niste prolazili torture manipulacije i da ste imali kontakt sa ocem kada god ste htjeli! I drago mi je da se sve dobro završilo!

Svjestan sam, u najmanju ruku teškog polažaja očeva u borbi za skrbništvo, kao da se bore sa vjetrenjačama, gotovo nemoguća misija, a samo se borimo da dokažemo  da neizmjerno volimo svoju djecu i da nam je stalo do njh više nego do nas samih, svakim satom nam nedostaju, da nismo ništa manje vrijedni, brižniji od naših "boljih polovica",  koje u većini slučajeva, kako sam pročitao do sada, a bojim se da će  slično biti i kod mene, žele samo nama očevima napakostiti, nas ocrniti, manipulirati osjećajima…. ne gledajući djecu i njihove želje i potrebe... ono što je za djecu najbolje…. ili dokazati kako smo gotovo nepotrebni!! Nevjerovatno je da samo mi našu ljubav prema djeci moramo drugima u beskonačnost dokazivati, pravdati, argumentirati… Prestrašno i presramotno za sve službe koje isto tako razmišljaju i preferiraju isključivo jednog roditelja, a drugog stavljaju na marginu. A tako je jednostavno rješenje, „Ravnopravno roditeljstvo“. Kada jedan roditelj dobije „skrbištvo“ pa to je ravno zgoditku na LOT-u, pa taj roditelj može gotovo sve što god hoće sa djecom, kao da su samo njegova imovina, raspolaže sa njima kako hoće…! Kakvo je to skrbništvo?? I da nebude zabune smatram da  su oba roditelja izuzetno važna u životu djece, ne ulazeći u osobnosti koje imaju…. Oprostite mi svi na malo podužem razmišljanju, nisam siguran da sam i smio ovo ovdje pisati!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Izvinite. Promakla mi recenica.

Nakon zavrsetka sudske rastave, kod majke sam ostao nekoliko dana u kuci gdje sam i rodjen. Medjutim, odnosi prema meni su bili neprihvatljivi i ne korektni. Zalosno je od roditelja ako jedno dijete vise voli od drugoga i ako se isti podcjenjuje i " brisu noge po vama". Napustio sam kucu i otisao čaći. Nisam pozalio.

Nazalost vise nema zivih niti oca niti majke, a niti brata.

Imam dvoje visoko obrazovane djece i po mome skladan brak prema danasnjim vremenima i standardima. Da ima problema, ima, ali treba se nosit sa istim. Mogu Vam izjaviti da sam temeljem proslog iskustva dobro ispekao zanat roditelja.

Nitko jednostavno sa nikim ne zeli biti.

To nije dobro, a pojedine osobe na vrhu kroje zakone da pri tome nisu ni svjesni koje posljedice ostaju i koje ce ostati za buduce narastaje.

LP

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 3 sati , Draganec je napisao:

Nitko jednostavno sa nikim ne zeli biti.

To nije dobro, a pojedine osobe na vrhu kroje zakone da pri tome nisu ni svjesni koje posljedice ostaju i koje ce ostati za buduce narastaje.

Poštovani Dragabec, u potpunosti se sa Vama i Vašim razmišljanjima, ali što ćemo, to je tako kako je i, nažalost, svi se moramo "nositi" s time i privići se tome...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Poštovani, evo da javim da smo bili pozvani u czss i obavili razgovor, vrlo mučan...  temeljem mojih prijava (2x), (odvođenje djece i vrijeđanje i fizički nasrtaj na mene i dijete), soc radnica me je pitala da li želim da sve proslijede policiji na postupanje i da potpišem taj zapisnik....  zatražih i potpisah. Supruga je odmah pred njima zaprijetila da će sada ona mene prijaviti....govorila da lažem, vrijeđala, sebe dizala u oblake, .....

Meni najbitnije je pitanje: Psihologica nas je sutradan telefonski zatražila - dala termin- da dovedemo djecu na razgovor. Interesira me kakav je to razgovor. Koje su mi obveze? Trebam li ja pripremiti djecu i objasniti, kako, ili  kome da se obratim da ih uz što manje stresa pripremi za taj razgovor sa nepoznatim osobama??

Hvala i pozzzzz

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 11 minuta, kudakamo je napisao:

Poštovani, evo da javim da smo bili pozvani u czss i obavili razgovor, vrlo mučan...  temeljem mojih prijava (2x), (odvođenje djece i vrijeđanje i fizički nasrtaj na mene i dijete), soc radnica me je pitala da li želim da sve proslijede policiji na postupanje i da potpišem taj zapisnik....  zatražih i potpisah. Supruga je odmah pred njima zaprijetila da će sada ona mene prijaviti....govorila da lažem, vrijeđala, sebe dizala u oblake, .....

Eto, vidite da je krenulo sa mjesta, ma neka ona "prijeti", Vi budite korektni, hladnokrvni i nedajte se isprovocirati u takvoj situaciji, jer se sve to bilježi, znate i sami da neće reći kako je ona loša, a Vi dobri, to joj nebi išlo u prilog, a vjerujem, da će stručne osobe to dobro procijeniti, mada očeve gledaju "duplim očima", zato Vam i kažem, samo strpljivo i smireno, ma koliko mučno i teško bilo...

 

Prije 15 minuta, kudakamo je napisao:

 Psihologica nas je sutradan telefonski zatražila - dala termin- da dovedemo djecu na razgovor. Interesira me kakav je to razgovor. Koje su mi obveze? Trebam li ja pripremiti djecu i objasniti, kako, ili  kome da se obratim da ih uz što manje stresa pripremi za taj razgovor sa nepoznatim osobama??

To je normalni slijed stvari, psihologinja će porazgovarati sa djecom, možda i sa Vama, da stekne uvid u razmišljanje djece i donijeti svoje viđanje stvari.

Vi možete djeci reći da će ona samo popričati sa njima i da se netrebaju ništa bojati, a ona je ipak, vjerujem, stručna osoba da zna kako će postupati i razgovarati sa djecom, tj. djeci se "uvući pod kožu"...

Sretno...!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala Željac047 na dobrim željama i podršci!! Vjerujm i nadam se da bi tako trebalo biti, ali....

I ja sam tog razmišljanja, Draganec, da bi trebali biti roditelji nazočni, bojim se triki pitanja, djeca neznaju lagati, ali ih se može navesti da kažu što oni žele čuti, a djeca to neznaju, odnosno stariji ce skuziti, ali mlađi.....kako mogu znati da ce biti fer i  nepristrano, profesionalno ispitani, i stvarno sve to toćno zapisano i opisano, istinito?? Samo se nadati?

Igra živaca!?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, Draganec je napisao:

Zar ne bi trebali biti prisutni i roditelji na razgovoru sa psihologinjom? Moguce je da ce se dobar dio klupka odmotati. Psihologinja bi trebala biti neutralna.

Kako kada, nekad jesu, a nekada i nisu, sve ovisi o psihologinji i uzrastu djece, ako su i  prisutni ne smiju djeci davati nikakve sugestije, budete vidjeli, nećemo ništa prejudicirati, samo smireno i hladnokrvno...

Naravno da psihologinja mora biti neutralna, barem bi trebala biti...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Evo da zanovim sa događanjima...

Djeca bila kod psihologa u CZSS svaki po 10min.

 nakon toga u CZSS šaljem nekoliko prijava za njene manipulacije djecom, zabrane djeci vezane za mene i nedopuštanje djeci da budu samnom,  pred djecom - vrijeđanja mene i moje obitelji, provociranja... i kada je sama sa njima isto radi, a što su mi i samoinicijativno djeca isprićala...itd

CZSS je napisao svoje misljenje u kojem nema misljenja, osim da se nemozemo dogovoriti oko skrbništva. Nema medijacije zbog moje prijave za nasilje u obitelji (ozlijedila je dijete). Nakon moje prijave preko CZSS, bila je na policiji, potom ona mene prijavljuje, naravno lažno, a pred djelatnicima CZSS je to i izjavila "sada ću ja tebe prijaviti".

Od CZSS, upućeni smo na savjetovanje u jedan centar, u kojem se nije opet bilo moguće zajednički dogovoriti za skrbništvo što je i psiholog zakljućio, idemo na individualno savjetovanje, mada neznam zašto????

Njene provokacije i vrijeđanja pred djecom, djecu ucjenjuje samnom, nedopušta igranje sa igračkama koje sam im kupio, stvarima, hranu im neda koju sam kupio..... ne prestaju.....

Radi se o vrlo perfidnoj osobi sa oćitim psihičkim poremečajem, negleda dobrobit djece nego samo svoju i inat, i bolesnu želju da meni naudi preko djece, jer drugaćije nemože, a sve na štetu djece!!! Kako sa takvom osobom?? Kome se obratiti???

Pitanje: Na koji naćin se može dobiti "privremena mjera" da se njena manipulacija djecom i vrijeđanje mene pred djecom prekine,  da djeca mogu normalno bez straha i ucjena, stalnog slušanja njenih uvreda i laži živjeti i imati djetinjstvo punim plućima, uz naravno njeno viđanje i provođenje vremena sa njima. Odnosno, kako imamo prebivalište u zajedničkom stanu tko i kako i na koji način se mora ili treba iseliti...., što učiniti. Ona ima gdje otici, ali u drugo mjesto cca 40km,  a ja nemam. Razmišljam da uzmem kredit i kupim stan i ako dobijem privremenu mjeru, djeci bar pokušam  osigurati normalni život.

Hvala na svim dobronamjernim savjetima!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija