Jump to content

Pomaganje u prijevari


Novaki

Preporučene objave

Poštovani,

Dobila sam poziv od općinskog državnog odvjetništva u svojstvu osumnjičenika za kazneno djelo pomaganja u prijevari. Osim što nije istina, naveli su i neke stvari koje nemaju veze sa ničim-da sam bila zaposlena tamo ( koliko ja znam zaposlen znači da ti poslodavac isplaćuje plaću, e ne ugovor između dvije pravnih osoba),i da sam pomagala u prijevari tako da nisam proknjižila odnosno da sam proknjižila na štetu tuženika. Kako ja mogu dokazati da nema osnove za tužbu, a nemam nikakvu dokumentaciju jer sam primorana potpisati izjavu o povjerljivosti? Molim Vas, pomozite, jer mi je pitanje egzistencije, a ni luk jela ni luk mirisala....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 15 sati , Novaki je napisao:

koliko ja znam zaposlen znači da ti poslodavac isplaćuje plaću, e ne ugovor između dvije pravnih osoba)

Možete biti zaposleni i da ne primate plaću.

Pitanje je dali ste što potpisali, proknjižili u odnosu na koju pravnu osobu, jer kako bi inače došao uopće poziv do vas ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ovo što spominjete je stvar "tehnike" i najvjerojatnije nije od krucijalne važnosti po postojanje eventualnog kaznenog djela, a i lako se ispravi u tijeku postupka.

Moja sugestija je angažirati odvjetnika kaznenjaka, a izjava o povjerljivosti nema "efekta" u slučaju kaznenog djela (osim ukoliko se radi o nekom klasificiranom podatku državnog tijela).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 20 sati , G-man je napisao:

Ovo što spominjete je stvar "tehnike" i najvjerojatnije nije od krucijalne važnosti po postojanje eventualnog kaznenog djela, a i lako se ispravi u tijeku postupka.

Moja sugestija je angažirati odvjetnika kaznenjaka, a izjava o povjerljivosti nema "efekta" u slučaju kaznenog djela (osim ukoliko se radi o nekom klasificiranom podatku državnog tijela).

Hvala Vam najljepše na odgovoru, već sam poslušala Vaš savjet

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

Hvala na povratnoj informaciji.

Što se upita tiče, iako rješenje o odbačaju kaznene prijave DO-a nema svojstvo presuđene stvari (res iudicate), što znači da oni mogu reaktivirati predmet kada stignu neki novi dokazi i saznanja, to se u praksi iznimno rijetko dešava.

Ovo bi trebalo biti riješeno za sva vremena, što se vas tiče.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...

Na žalost nije, jer je "oštećenik" pokrenuo priču dalje tem čl 55 Zakona o kaznenom postupku.. borba s vjetrenjačama tek predstoji, jer se priča vodi po principu rekla-kazala. No dobro... DO je odbilo jer smatraju da nema osnovane sumnje da sam počinila kazneno djelo koje se progoni po službenoj dužnosti.

Mene zanima da li i od koga , a kako mi za potrebe javnog natječaja treba po Zakonu o javnoj nabavi , a gdje se taj članak ne navodi, dobiti uvjerenje o nekažnjavanju , ili se ono daje općenito, bez obzira na svrhu....

Pošto se ovdje radi o čl 233(krivo sam bila napisala prvo), a koji se ne navodi u gore navedenom Zakonu o javnoj nabavi?

Ako sam fulala temu oprostite.

Unaprijed hvala

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Pravo svake žrtve (osim u postupcima prema maloljetnicima i okrivljenicima s duševnim smetnjama) jest da preuzme kazneni progon na sebe nakon što DORH odbaci kaznenu prijavu. Što se tiče njihove uspješnosti nakon toga, mislim da prema nekim statističkim podacima prelazi jedva jedan postotni poen.

Glede ovog upita, nisam vas najbolje shvatio - treba vam potvrda u svrhu zaposlenja?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne, treba potvrda u postupku javne nabave. No pri podizanju iste, saznala sam da se ona daje za djela koja se "ganjaju" po službenoj dužnosti, a u to ne spada privatna tužba...ufff, laknulo mi...iz razloga što osim što me guši sama spoznaja da me tko ganja i sa time se moram boriti, još da mi i na posao utječe...pa najradije bih podivljala...ali neće trebati..

Vama svakako hvala što ste odgovorili, iako ja sada malko kasnim....no nije me bilo..

Srdačan pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija