Jump to content

Susjed me prijavljuje policiji


Zvonac 22

Preporučene objave

prije 6 sati , Zvonac 22 je napisao:

Ovako, susjed me stalno prijavljuje policiji navodno anonimno iz kojekakvih razloga a kad policija dođe nikad nista... cak mi i pisma salje...

A za što točno vas prijavljuje? 

Što piše u tim pismima? Pisma su anonimna? Pisana rukom ili printana?

 

Citiraj

Jel postoji kakva zastita od neugodnosti, mislim, zivim na selu pa kad ti dođe policija svi bruje i tome? Unaprijed hvala.

Ovisi o kakvim se prijavama radi.

Lažno prijavljivanje kaznenog djela je kazneno djelo. 

A uvijek možete privatno tužiti susjeda za nešto, recimo klevetu ili sramoćenje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

lovac sam pa recimo, evo sad zadnje da sam u krivolovu...

kad je dosla policija po svim dozvolama je utvrdeno da nije krivolov, bilo je i pretresa cijele kuce zbog nezakonitog oruzja i opet nista , mislim, svi znaju da je taj susjed problematican lik i da se u selu sa nikim ne razgovara ali da prica bude gora on je policajac u mirovini.... pa me zanima jel moguce da ga i oni stite? ugl. nepada mi na pamet povlaciti se po sudovima nego nebih vise htio da mi dolaze svako malo zbog ocito psihickog slucaja a nikad nista

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Možeš se žaliti na policijsko postupanje (može i mailom, policijskoj postaji, upravi ili direktno na MUP), ali ne može nitko odrediti da se više ne postupa po njegovim prijavama. Nema to veze s tim što je on bio policajac, nego što bez obzira o kome se radi, može tražiti policijsku intervenciju, a ako se baš iz dojave/prijave ne vidi da se očito radi o obijesti, morat će postupati.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...
, Zvonac 22 je napisao:

lovac sam pa recimo, evo sad zadnje da sam u krivolovu...

Ovo se može dovesti u korelaciju sa čl. 204. KZ-a. (protuzakoniti lov), pa bi mogli uzvratiti kontra-prijavom za lažno prijavljivanje kaznenog djela (doduše, s vrlo upitnim ishodom).

Realno, ako vas je uzeo na zub, nećete se ga riješiti bez da i sami krenete sa prijavama. Sad, dokle bi to dovelo - pitanje je.

A za ove lokalne "dušebrižnike", e tu bi ja postupio kako Crny sugerira. :roker:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija