Jump to content

nasljeđivanje stana i mirovine


ive0007

Preporučene objave

poštovani, 

ako ko ima iskustva sa nasljeđivanjem, moli bi ga da mi objasni ovaj problem.

moja prijateljica je živjela sa svojim mužem više od deset godina i nisu imali djecu.

za vrijeme braka su dobili stan jer je njezin muž bio hrvatski branitelj.

nakon 3 godine od dobijanja stana  su se razveli , a 2 godine nakon razvoda njen bivši muž umire.

da li ona ima pravo na nasljedstvo iza njegove smrti jer ništa nije tražila za njegova života, pustila ga da živi u stanu.

da li ona ima pravo na stan jer je postanar i pravo na mirovinu jer je nezaposlena, ili pripomoć ?

hvala svim komentorima !

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 5 sati , ive0007 je napisao:

poštovani, 

ako ko ima iskustva sa nasljeđivanjem, moli bi ga da mi objasni ovaj problem.

moja prijateljica je živjela sa svojim mužem više od deset godina i nisu imali djecu.

za vrijeme braka su dobili stan jer je njezin muž bio hrvatski branitelj.

nakon 3 godine od dobijanja stana  su se razveli , a 2 godine nakon razvoda njen bivši muž umire.

da li ona ima pravo na nasljedstvo iza njegove smrti jer ništa nije tražila za njegova života, pustila ga da živi u stanu.

da li ona ima pravo na stan jer je postanar i pravo na mirovinu jer je nezaposlena, ili pripomoć ?

hvala svim komentorima !

ako su se razveli nema nikakva prava.

dali je stan dobio na korištenje ili u otkup? ako je stan otkupljen mogla je tražiti svoju bračnu stačevinu.

ali na ostavinskoj se može javiti i tražiti svoju bračnu stečevinu  (osim ako je stan dobio a nije ga morao platiti. ako je HRVI 100% -80%). 

ili od nasljednika potražuje svoju bračnu stečevinu

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...
Prije 50 minuta, ive0007 je napisao:

hvala, ali one se odrekla stana i pripomoći pri razvodu,  bojeći se njegovia prijetnji, a danas kad je umro mislim da bi imala pravo potražiti svoj nužni dio, jer je i stan i penzija HRVI  stečeni u braku od 85 do 95.

kako  da ostvari pravo na penziju HRVI ili pripomoć i dio stana.

Finili su Mare bali, trenutkom rastave a samim tim i sva prava iz braka nakon brakorazvodne parnice.

Lp

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija