Jump to content

100.000 tema na Legalis portalu!  Nakon 16 godina od pokretanja ove stranice, dana 31.07.2019. na Legalis portalu je pokrenuta 100.000-ta tema. Time je na ovom portalu raspravljeno više od 100 tisuća pravnih pitanja, i to kroz 526.000 pojedinačnih objava korisnika. U ovom trenutku Legalis portal broji 90.700 registriranih korisnika.

Sign in to follow this  
ive0007

nasljeđivanje stana i mirovine

Preporučene objave

poštovani, 

ako ko ima iskustva sa nasljeđivanjem, moli bi ga da mi objasni ovaj problem.

moja prijateljica je živjela sa svojim mužem više od deset godina i nisu imali djecu.

za vrijeme braka su dobili stan jer je njezin muž bio hrvatski branitelj.

nakon 3 godine od dobijanja stana  su se razveli , a 2 godine nakon razvoda njen bivši muž umire.

da li ona ima pravo na nasljedstvo iza njegove smrti jer ništa nije tražila za njegova života, pustila ga da živi u stanu.

da li ona ima pravo na stan jer je postanar i pravo na mirovinu jer je nezaposlena, ili pripomoć ?

hvala svim komentorima !

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama
prije 5 sati , ive0007 je napisao:

poštovani, 

ako ko ima iskustva sa nasljeđivanjem, moli bi ga da mi objasni ovaj problem.

moja prijateljica je živjela sa svojim mužem više od deset godina i nisu imali djecu.

za vrijeme braka su dobili stan jer je njezin muž bio hrvatski branitelj.

nakon 3 godine od dobijanja stana  su se razveli , a 2 godine nakon razvoda njen bivši muž umire.

da li ona ima pravo na nasljedstvo iza njegove smrti jer ništa nije tražila za njegova života, pustila ga da živi u stanu.

da li ona ima pravo na stan jer je postanar i pravo na mirovinu jer je nezaposlena, ili pripomoć ?

hvala svim komentorima !

ako su se razveli nema nikakva prava.

dali je stan dobio na korištenje ili u otkup? ako je stan otkupljen mogla je tražiti svoju bračnu stačevinu.

ali na ostavinskoj se može javiti i tražiti svoju bračnu stečevinu  (osim ako je stan dobio a nije ga morao platiti. ako je HRVI 100% -80%). 

ili od nasljednika potražuje svoju bračnu stečevinu

Podijeli ovu objavu

hvala, ali one se odrekla stana i pripomoći pri razvodu,  bojeći se njegovia prijetnji, a danas kad je umro mislim da bi imala pravo potražiti svoj nužni dio, jer je i stan i penzija HRVI  stečeni u braku od 85 do 95.

kako  da ostvari pravo na penziju HRVI ili pripomoć i dio stana.

Podijeli ovu objavu

Prije 50 minuta, ive0007 je napisao:

hvala, ali one se odrekla stana i pripomoći pri razvodu,  bojeći se njegovia prijetnji, a danas kad je umro mislim da bi imala pravo potražiti svoj nužni dio, jer je i stan i penzija HRVI  stečeni u braku od 85 do 95.

kako  da ostvari pravo na penziju HRVI ili pripomoć i dio stana.

Finili su Mare bali, trenutkom rastave a samim tim i sva prava iz braka nakon brakorazvodne parnice.

Lp

Podijeli ovu objavu

Registrirajte se kako bi mogli sudjelovati u raspravi

Da bi postavili pitanje ili objavili komentar trebate biti naš korisnik.

Izradite korisnički račun

Izradite svoj korisnički račun na ovoj stranici. Lako je, potpuno besplatno i trajno!

Registrirajte se

Prijavite se

Već imate korisnički račun? Prijavite se ovdje.

Prijavite se sad

Sign in to follow this