Jump to content

Neisplaćena plaća - zastara potraživanja


DunjaK

Preporučene objave

Prošlo je nekoliko godina od radnog odnosa u kojem mi nije isplaćena plaća. Više se ne sjećam detalja pa ne znam uopće otkuda da krenem pri sastavljanju tužbe. 

Koje podatke treba prikupiti? Gdje je uopće evidentiran radni odnos i činjenica da nisu isplaćene plaće i doprinosi?

Pretpostavljam da je to sve negdje evidentirano (jedino dokumentacija mi pomaže, nema više svjedoka i sl.) i da nije problem prikupiti te podatke. Može li netko nabrojiti koji točno dokumenti trebaju i gdje se mogu naći? Puno hvala!

(radilo se o radnom odnosu na neodređeno vrijeme, sve uredno prijavljeno i evidentirano. znam da nisu isplaćene ni plaće ni doprinosi)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da, radi se o radnom odnosu kod fizičke osobe. Na neodređeno, puno radno vrijeme. U HZMO-u su mi dali samo potvrdu o podacima evidentiranim u matičnoj evidenciji HZMO-a. Rekli su da mi ništa drugo ne mogu dati.

Planiram napisati kratku tužbu kojoj ću priložiti samo navedenu potvrdu i predložiti sudu da sam pribavi potrebne dokaze. Pretpostavljam da takvu tužbu sud neće odmah odbaciti već me eventualno samo pozvati da je dopunim? (žurim s podnošenjem tužbe kako ne bih propustila rok)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...
, DunjaK je napisao:

Prošlo je nekoliko godina od radnog odnosa u kojem mi nije isplaćena plaća. Više se ne sjećam detalja pa ne znam uopće otkuda da krenem pri sastavljanju tužbe. 

Koje podatke treba prikupiti? Gdje je uopće evidentiran radni odnos i činjenica da nisu isplaćene plaće i doprinosi?

Pretpostavljam da je to sve negdje evidentirano (jedino dokumentacija mi pomaže, nema više svjedoka i sl.) i da nije problem prikupiti te podatke. Može li netko nabrojiti koji točno dokumenti trebaju i gdje se mogu naći? Puno hvala!

(radilo se o radnom odnosu na neodređeno vrijeme, sve uredno prijavljeno i evidentirano. znam da nisu isplaćene ni plaće ni doprinosi)

O koliko se plaća radi ? Ne morate odmah na sud, prijavite inspekciji sa punim imenom i prezimenom, kao i razdoblje kada niste dobili plaću. Ne morate ništa dokazivati, to je dužan poslodavac. Ne zaboravite ni zakonske zatezne kamate.

uređeno: od hasko
uređivanje teksta
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija