Jump to content

HAKOM i tumačenje kašnjenja instruktivnim (monitornim) rokom


tomiduu

Preporučene objave

Poštovani,

Nakon završenog drugostupanjskog spora sa VIPNETOM pokrenuo sam postupak pred HAKOMom u 05.2017.

Prema zakonu o elektroničkim komunikacijama, članak 51.stavak 7. propisan je rok za odgovor od 4 mjeseca.

U 10.2017. od HAKOMa dobivam zahtjev za dodatnim objašnjenjem svog prvotnog zahtjeva na što odgovaram u roku od 8 dana kako je traženo pri čemu tražim i očitovanje HAKOMa glede kršenja roka za odgovor od 4 mjeseca. 

Danas, 08.01.2018.  dobio sam odgovor od HAKOMa koji uključuje i:

"Međutim HAKOM pojašnjava kako se u ovom slučaju radi o instruktivnom (monitornom) roku, odnosno roku koji je predviđen radi požurivanja poduzimanja neke radnje, a koja se može obaviti i nakon isteka navedenog roka." 

I to je očitovanje HAKOMa glede kršenja zakonom propisanog roka od 4 mjeseca za odgovor.

Može li objašnjenje što je to instruktivan rok? Da li je HAKOM u pravu?

Tom

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Instruktivan rok u ovom konkretnom slučaju, pojednostavljeno, znači rok u kojem bi nadležno tijelo trebalo reagirati, međutim ukoliko to ne učini, nema sankcija po to tijelo niti sam postupak koji je u tijeku. Zakonski su u pravu, i nije da ih branim, ali ljudi se bore s doslovce tisućama zahtjeva, a resursi su minimalni. Vama ne znači nešto, ali tek toliko da vidite da ima i druga strana priče.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija