Jump to content

Tužena sam - KZ čl 149, st2


MariMa

Preporučene objave

Molim ako mi ikako netko može dati savjet vezan za ovu tužbu iz naslova..

Postupak je u tijeku već neko vrijeme, no kako zbog preseljenja nisam dobila poziv na novu adresu, potražila me je policija radi utvrđivnja adrese i tako sam saznala da sam tužena.

Uglavnom , radi se o nekim grupnim situacijama na Fejsu gdje je jedna osoba izazvala određene sumnje da sakuplja novac za neke humanitarne akcije a na kojima sam i ja sudjelovala donacijama.

Došlo je dosta navodnih informacija da dotična zapravo živi od tih donacija pod krinkom pomaganja.

Nekoliko ljudi je ukazalo na nju, a koja sumnja me naljutila, pa sam i ja među njima kao donator pisala sa iznošenjem činjenica koje je već netko napisao, sa ciljem da se ukaže na nju zbog nezakonitog prikupljanja sredstava za svoju korist.

Ta osoba je nas nekoliko tužila a sa kojima se ja osobno ne poznajem niti smo FB prijatelji osim što smo bili u istim grupama.

A koja se i lažno predstavljala kroz nekoliko Profila i također provlačila moje ime i drugih kroz razne Grupe.

Komentari koji su tada postojali, kao i neki postovi su obrisani od strane Admina i od strane samih Profila i sada je nemoguće pronaći dokaze kojima bih mogla dokazati te optužbe a koje sam ja navodila kao prenesene informacije, a ne moje iznošenje osobnog dokaza.

Neki Face prijatelji iz tih grupa siječaju se kulminacije i dvije osobe su voljne po potrebi svjedočiti u tom smislu.

Kako se postaviti u toj situaciji? Ne osjećam se kriva jer prezirem ljude koji se služe slabijima i nemoćnima da bi prikupljali sredstva za svoju korist, no osobno ja to ničim ne mogu i dokazati osim sumnje koje na to ukazuju.

Nisam dobre materijalne situacije, nezaposlena sam i nisam u mogućnosti angažirati odvjetnika, a i neznam koga bih a da ima iskustva sa kaznenim pravom, pogotovo u području kleveta. 

Mislim da je u tijeku neki period mirenja, što to točno znači?

Kako stvari stoje u sudskoj praksi? 

Nebih baš rado iznosila sve detalje, ako možda netko mi može i privatno napisati poruku, bil bih zahvalna.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...
, G-man je napisao:

Realno, bez dokazivanja istinitosti vaših tvrdnji, vi ćete izgubiti u postupku.

Postupak mirenja znači da se pokuša naći miran način rješenja spora, dakle bez uplitanja suda, međutim u praksi je vrlo rijedak, jer tužitelj želi "krv".

Možete li mi molim Vas objasniti, to što ste napisali.

Zašto mislite da bih trebala izgubiti u postupku?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pa u kaznenom postupku morate dokazati (i dokazima potkrijepiti) da su Vaše tvrdnje, što se tiče Vaše nevinosti istinite, a kako kad nemate niti jedan relevantan dokaz koji bi išao u tom pravcu.., kako pišete, citiram: "..Komentari koji su tada postojali, kao i neki postovi su obrisani od strane Admina i od strane samih Profila i sada je nemoguće pronaći dokaze kojima bih mogla dokazati te optužbe a koje sam ja navodila kao prenesene informacije, a ne moje iznošenje osobnog dokaza...", kako onda i s kojim dokazima možete dokazati svoju nevinost?

Nažalost, jako teško, gotovo nikako, ćete se izvući "neokrznuti" iz tog kaznenog postupka....

uređeno: od Željac047
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 4 sati , Željac047 je napisao:

Pa u kaznenom postupku morate dokazati (i dokazima potkrijepiti) da su Vaše tvrdnje, što se tiče Vaše nevinosti istinite, a kako kad nemate niti jedan relevantan dokaz koji bi išao u tom pravcu.., kako pišete, citiram: "..Komentari koji su tada postojali, kao i neki postovi su obrisani od strane Admina i od strane samih Profila i sada je nemoguće pronaći dokaze kojima bih mogla dokazati te optužbe a koje sam ja navodila kao prenesene informacije, a ne moje iznošenje osobnog dokaza...", kako onda i s kojim dokazima možete dokazati svoju nevinost?

Nažalost, jako teško, gotovo nikako, ćete se izvući "neokrznuti" iz tog kaznenog postupka....

U međuvremenu sam našla neke dokaze i svjedoke koji će potvrditi istinitost, pa ćemo vidjeti dalje...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, MariMa je napisao:

Mislim da je u tijeku neki period mirenja, što to točno znači?

Mirno rješavanje spora, dogovorno, u kojem slučaju se privremeno prekida postupak pa ako se završi pozitivno, postupak se obustavlja, a ako dogovor nije završio pozitivno, postupak se nastavlja tamo gdje je prekinut prije mirenja...

 

, MariMa je napisao:

U međuvremenu sam našla neke dokaze i svjedoke koji će potvrditi istinitost, pa ćemo vidjeti dalje...

Predložite uvid u te naknadno pronađene dokaze i saslušavanje tih svjedoka, na to imate pravo do pravomoćnog rješavanja spora...

No, to Vam je dobra škola za ubuduće da virtuala "nije šala" i da se tamo događaju jako ozbiljne stvari, da ne kažem, vrše ozbiljna KD koja su jako teško dokaziva, a nažalost, toga je svakim danom sve više i više i svi mi padamo pod udar te i takve virtuale, a da nismo ni svjesni što nam se može dogoditi i "prišiti"...

Sretno..!

uređeno: od Željac047
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Nekad se zna dogoditi da je tužitelju dovoljno samo da se ispričate i to je to, ako Vam to nije problem, možete predložiti da mu se ispričate pa će možda povući privatnu tužbu: u svakom slučaju, na prvom ročištu možete predložiti da privatni tužitelj kaže na što bi pristao da povuče privatnu tužbu. Ako nema takvog nečega, onda se ide dalje sa svjedocima i iskazima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija