Jump to content

dogovor ili sporazum


crny46

Preporučene objave

kako je zakonski reluliran dogovor ili sporazum između dvije stranke ako obostrano žele riješiti financijske obaveze mirnim putem?  dakle,obje strane pristaju na dogovor.jedna strana je pravna a druga fizička osoba.....da li sporazum ili dogovor? da li ga je potrebno ovjeriti kod JB ili na Sudu? postoji obostrana želja za mirnim rješenjem.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 6 minuta, virtalni je napisao:

Sporazumom, dogovorom, mozete to nazvati kako hocete i napisati sto hocete. Jer najbitnije od svega je da potpisnici istoga prihvacaju prava i obveze iz potpisanoga...

Pozeljno ovjeriti kod JBa

Trosak niti 100kn

 

jednom sam osobno postigao takav sporazum putem maila. ode je riječ o većem iznosu,pa nebi tija frendu dat loš savjet. virt hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

radi se o tome da mi je frend kasnija s otplatom tj neko vrime nije plaća rate kredita za stan u otkupu. i naiđem na ex kolegu zbunjolu pravnika i tako blabla....i on meni da tu triba novi izračun za to neplaćeno razdoblje jer se ne može zatezna kamata odnositi na već uračunatu kamatu u rati kredita .....pošto je pravnik,a nikad nije u pravu-čak ni tada ;-)).....mislim ipak da nije u pravu. Mišljenje nekoga ko se razumi? // nadan se da mi On neće odgovorit ;-)) //

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

evo detaljnije-dug je 21.000 kn,kamata 10,500 kn, i sad je bed-jer osoba A kaže platite glavnicu i kamata je 7000 kn...a osoba B spominje utužive kamate i iznos kamate 14.000 kn????pravna osoba je izdala pisani dokument o plaćanju,i na njemu je uključno s 15.veljače dug 21000 kn i kamate 10500 kn......što platiti????? tim više jer sam za frenda diga kredit-i čekam da mu to rješim! spomenute osobe A i B su MORH-a....stan u kupnji kreditom.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , crny46 je napisao:

evo detaljnije-dug je 21.000 kn,kamata 10,500 kn, i sad je bed-jer osoba A kaže platite glavnicu i kamata je 7000 kn...a osoba B spominje utužive kamate i iznos kamate 14.000 kn????pravna osoba je izdala pisani dokument o plaćanju,i na njemu je uključno s 15.veljače dug 21000 kn i kamate 10500 kn......što platiti????? tim više jer sam za frenda diga kredit-i čekam da mu to rješim! spomenute osobe A i B su MORH-a....stan u kupnji kreditom.

Teško itko može ovako napamet iz ovih brojki dati decidiran odgovor. Ne znamo ni što piše u ugovor o otkupu . Je li to bio podignut kredit pa stan otkupljen, ili je bio ugovor sa MORH-om o otkupi gdje se iznos otkupa podjelio na rate?

Treba otići tamo gdje se odlučuje, i tražiti da vam daju obračun duga - neplaćene rate sa datumima . Tek kad se vidi što su obračunali, i radi li se o kreditu ili ugovoru o otkupu stana...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija