Jump to content

Pokusaj otudjenja kupljenog uredjaja


Adam32

Preporučene objave

Postovanje.

ovako, danas mi upada financijska policija (nagadjam) i optuzuju me za kradju mobitela.

Mobitel je kupljen s moje strane u 8. Mjesecu 2016. Godine preko njuskala, te je naknadno mijenjana maticna ploca zbog hardverskih problema.

Znaci imei od te maticne ploce je automatski u mom mobitelu.

prijavljena navodna kradja mobitela izvrsena je u 12om mjesecu 2017. Godine u gradu u kojem ja nikad nisam bio.

nakon 2satnog ispitivanja i provjere ispostavilo se da je to maticna ploca iz tog navodno ukradenog mobitela u mojem.

stvar je u tome sto je navodni vlasnik mobitela davno prodao mobitel kao ispravan(ili lom) te su komponente iskoristene na drugim mjestima, u ovom slucaju srce mobitela je zavrsilo u mojem).

dokazao sam kod ispitivanja preko emaila da je mobitel u mojem vlasnistvu od 2016. Godine te sam bio upucen da policija moze provjeriti lokaciju mobitela u to vrijeme.

da rezimiram, mobitel je kod mene skoro 2 godine, a navodni vlasnik je vjerojatno pronasao kutiju od mobitela i racun te pokusava vratiti ono sto je prodano te tako dvostruko zaraditi. Mobitel koji je prodao prije 2 godine i dobio novac za isti, te u konacnici dobiti ovaj mobitel koji je sada u funkciji. Uz danasnju tehnologiju lako ie provjeriti uz imei dali je mobite u funkciji.

covjek koji je prijavio kradju nije mogao navesti da je uredjaj navodno ukraden prije 2 godine jer to nebi imalo smisla, a navedeni 12. Mjesec 2017. Opet nema smisla jer mogu dokazati i dokazao sam da je mobitel prema icloudu u mojem vlasnistvu od 216.

Da potvrdim jos jednom, nije me bilo ni blizu mjesta tog navodnog dogadjaja te sam umijesan u sve ovo spletom okolnosti.

 

zanima me sto mi je ciniti? Sto moze poci po zlu u mom slucaju? Kako se opravdati i u krajnjem slucaju podnjeti tuzbu za laznu optuzbu?

 

hvala svima unaprijed.

uređeno: od Adam32
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, Adam32 je napisao:

ovako, danas mi upada financijska policija (nagadjam) i optuzuju me za kradju mobitela.

Financijska policija je kao takva ukinuta pred par godina, i nije se bavila ovakvom vrstom istraga. Ovo bi bila ili krim policija ili carina. 

Nek me netko ispravi ako griješim.

 

prije 1 sat, Adam32 je napisao:

zanima me sto mi je ciniti? Sto moze poci po zlu u mom slucaju? Kako se opravdati i u krajnjem slucaju podnjeti tuzbu za laznu optuzbu?

I što je zapravo na kraju bilo sa tom optužbom protiv vas?

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija