Jump to content

Zastara


despot

Preporučene objave

Poštovani,

želim pitati,jeli ima mogućnosti tražiti ZASTARU za kredit. Prikazat ću redom termine,vrijeme podizanja kredita u Erste& & steiermarkerische bank d.d. Rijeka.
Anuitete otplaćivao dok sam,i uvijek kad sam zaposlen bio,su odbijali. Kad sam prestao biti zaposlenik,i višak nisam imao mogućnosti nastaviti plaćati anuitete.

Kredit,podignut 29.11.2007 godine.

24.06.2006 godine Banka šalje poziv za plaćanje-OTKAZ KREDITA.kako nisam uspio uplatiti dugovanje,Banka je kako je i rekla u Pozivu pokrenula pravne radnje za naplatu potraživanja.
Ovršni postupak
Prijdlog 20.04.2010 i 17. 06. 2010 godine

Odvjetničko društvo HANŽEKOVIĆ,RADAKOVIĆ & PARTNERI
Javni bilježnik,zAGREB
Kako se nije mogao naplatiti dug,osobno se pismom obratio Marijan Hanžeković 09.05.2013 godine u svezi Ovršnog postupka. Ni tada nije bilo mogućnosti za naplatu duga jer nisam mogao naći posao,i ako sam Hrvatski branitelj.

Banka,ERSTE & STEIERMARKISCHE BANK DD šalje Obavijst 16. 09.2015 godine o prijenosu potraživanja društvu B2 KAPITAL d.o.o. Zagreb.

Mogućnosti za uplatu bilo kakvog iznosa,kao vraćanje duga nije bilo,jer treba se snalaziti za životnu prostu reprodukciju,a posla ne mogu dobiti i B2 KAPITAL d.o.o Zagreb,preko Javnog bilježnika iz Vinkovaca pokreće Ovršnu stvar 24.07 2017 godine. Ja i dalje ne radim i nemam prihoda niti imovine.

 

Moram reći da na sve ove pozive,u početku sam se odazivao,kako ni do današnjeg dana nemam ozbiljan posao nisam na Ovrhe reagirao ni prve niti na ovu posljednju. Primanja nemam,imovine nemam.

 

Mogu li znati,i može li netko tu bilo kakav komentar dati,i imam li ikakve mogućnosti da se riješim toga balasta,radi se sad o iznosu od 20.000,00 kn.
A i godine idu....

 

Hvala za odgovor,ako netko može se snaći u ovom tekstu i 

 


Lijep pozdrav!

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 4 sati , despot je napisao:

Poštovani,

želim pitati,jeli ima mogućnosti tražiti ZASTARU za kredit. Prikazat ću redom termine,vrijeme podizanja kredita u Erste& & steiermarkerische bank d.d. Rijeka.

možeš tražiti al banka će tvrditi svoje, nema zastare.

na zastaru potraživanja duga pozivaš se pred sudo ili drugim nadležnim tijelo.

zastara potraživanja ne znači da ti je dug otpisan. samo dužnik nema zakonsko pravo tražit naplatu duga.

zbog nemogućnosti naplate duga po ovrsi trebao si se obratiti nadležnom sudu a ne zastupniku vjerovnika HANŽEKOVIĆU. možda ni sad nije kasno da pošalješ pismeno sudu.

ako platiš B2 kapitalu što traže priznaješ dug i prekidaš zastaru.

na ovrhu si trenao uputiti prigovor. u sudskom postupku osporavat dug prema B2 kapitalu.

zastara duga po kreditu je 5 godina od otkazivanja kredita. dug je bio u zastari zato su ga i prodali?

gdje živiš? dali na području Općinskog suda u Vukovaru.

uređeno: od bovu
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, bovu je napisao:

možeš tražiti al banka će tvrditi svoje, nema zastare.

na zastaru potraživanja duga pozivaš se pred sudo ili drugim nadležnim tijelo.

zastara potraživanja ne znači da ti je dug otpisan. samo dužnik nema zakonsko pravo tražit naplatu duga.

zbog nemogućnosti naplate duga po ovrsi trebao si se obratiti nadležnom sudu a ne zastupniku vjerovnika HANŽEKOVIĆU. možda ni sad nije kasno da pošalješ pismeno sudu.

ako platiš B2 kapitalu što traže priznaješ dug i prekidaš zastaru.

na ovrhu si trenao uputiti prigovor. u sudskom postupku osporavat dug prema B2 kapitalu.

zastara duga po kreditu je 5 godina od otkazivanja kredita. dug je bio u zastari zato su ga i prodali?

gdje živiš? dali na području Općinskog suda u Vukovaru.

 

 

Živim na području Općinskog suda Županja,Vukovarsko-srijemska Županija. Banka kaže da ona vezano za kredit nema više nikakve nadležnosti,sva riješenja treba tražiti sa R2 KAPILAL d.o.o. Zagreb. Iz Obavijesti o prenosu potraživanja vidi se da je Hanžeković preko Javnog bilježnika iz Zagreba odustao od Ovrhe, pokrenute 2010 godine,i da je nastupila zastara(Obavijest 2015 godine)
Ovršna stvar pokrenuta u srpnju prošle godine stoji,nema tekućeg računa,nema primanja,nema imovine,nikakve druge radnje nisu rađene,vrijedi li sada uložiti Prigovor na Prijedlog Ovrhe,Bilježniku u Vinkovce,obzirom da je prošlo skoro 5 mjeseci,ili se mora slati Sudu,i to u Zagrebu jer je kredit i podignut u Poslovnici Erste u Zagrebu. Pitam imate li formu Prigovora.

Pozdrav,i hvala na obavijesti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, despot je napisao:


Ovršna stvar pokrenuta u srpnju prošle godine stoji,nema tekućeg računa,nema primanja,nema imovine,nikakve druge radnje nisu rađene,vrijedi li sada uložiti Prigovor na Prijedlog Ovrhe,Bilježniku u Vinkovce,obzirom da je prošlo skoro 5 mjeseci,ili se mora slati Sudu,i to u Zagrebu jer je kredit i podignut u Poslovnici Erste u Zagrebu. Pitam imate li formu Prigovora.

Pozdrav,i hvala na obavijesti.

trebao si po primitku rješenja za ovrhu podnijeti prigovor javnom bilježniku od kog si dobio rješenje o ovrsi.

trebao si osporavat ovrhu u cijelosti. nisi u zakonskom roku uputio prigovor na ovrhu i ona je postala pravomoćna.

obrati se Općinskom sudu u Vukovaru, Stalna služba u Županji pismenom i obavjesti ih da ovrha do sada nije naplaćena, niti se počela naplaćivati. uz pismeno pošali i kopiju rješenja o ovrsi.   

 

uređeno: od bovu
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, Matrix je napisao:

Ako je rješenje pravomočno,prigovor će biti odbačen.

Prijedlog Ovršni Vjerovnika B2 Kapital d.o.o.,i Javno bilježničko RJEŠENJE O OVRSI na kjoje se mogao staviti obrazložni PROGOVOR u roku 8 dana,nije.
Rješenje o ovrsi od 16. 08. 2017 godine.

Mislio sam po slijedu kako sam opisao da ipak i sad pošaljm PRIGOVOR....
i ako će vjerovatno biti odbačen.
 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, bovu je napisao:

trebao si po primitku rješenja za ovrhu podnijeti prigovor javnom bilježniku od kog si dobio rješenje o ovrsi.

trebao si osporavat ovrhu u cijelosti. nisi u zakonskom roku uputio prigovor na ovrhu i ona je postala pravomoćna.

obrati se Općinskom sudu u Vukovaru, Stalna služba u Županji pismenom i obavjesti ih da ovrha do sada nije naplaćena, niti se počela naplaćivati. uz pismeno pošali i kopiju rješenja o ovrsi.   

 

Da,
Istina je,hvala Vam na odgovoru,ipak ću obavijestiti sud i po redu složiti tijek i postupanje u tom Ovršnom sporu.
Pozdrav!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija