Jump to content

rastava-izbacivanje iz kuće


zxr

Preporučene objave

Prijateljica je u nezgodnoj situaciji pa Vas molim savijet 

Rastaje se od muža s kojim ima troje djece , on ne želi sporazumno pa će ići tužbom . Inaće on ne radi i trenutno je bolestan čeka operaciju , kuća u kojoj žive je njena nasljedila ju je nakon smrti roditelja . Ona želi da se on odseli ali on neće . 

ima li ona pravo promjeniti bravu i stvari mu odnijeti kod njegovih ? 

On je neradnik i zlostavljač i djeca ju mole da se rastanu jer nemogu više trpiti njegovo vrijeđanje a on sad glumi patnika jer je bolestan ali u vrijeđanju je jako dobar ne bi se kajao 

Imate li kakav dobar savjet ? 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Bez sudskog rješenja, nažalost, nemože ništa...sve navedeno neka iznese djelatnicima CZSS i oni će joj sve razjasniti, barem bi trebali, a ako je zlostavljanje u pitanju mora se obratiti policiji ili ODO i zatražiti zabranu približavanja i kontaktiranja...

Neka sudskim putem zatraži iseljenje ako se stvarno radi o njezinom nasljedstvu, tj. osobnom vlasništvu...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Bila je u centru tamo mu su joj savjetovali policiju ali to sa sobom nosi posljedice jer će onda djecu socijalna kontrolirati ... 

rekli su joj da ga može izbaciti van i da promjeni bravu , ali ja čitam obiteljski zakon pa jedino sudski to može 

a da li znate može li on tražiti da ga ona uzdržava s obzirom da ne radi ( on nema potrebu raditi jer je predivan ) 

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 12 sati , zxr je napisao:

Rastaje se od muža s kojim ima troje djece , on ne želi sporazumno pa će ići tužbom . Inaće on ne radi i trenutno je bolestan čeka operaciju , kuća u kojoj žive je njena nasljedila ju je nakon smrti roditelja . Ona želi da se on odseli ali on neće . 

ima li ona pravo promjeniti bravu i stvari mu odnijeti kod njegovih ? 

On je neradnik i zlostavljač 

Prvo nekoliko pitanja:

1. Koliko su stara djeca?

2. Kakva je to njegova bolest i operacija? 

3. Ima li on realnu mogućnost da se smjesti kod roditelja, i da se recimo roditelji brinu za njega nakon operacije?

4. Je li štogd značajnije ulagano u kuću koju je supruga naslijedila?

5. je li on prije osuđivan ili prijavljivan za neko nasilje? (ne nužno obiteljsko) Je li sklon alkoholu, možda se liječio?

 

Ovakve situacije se uvijek mogu zakomplicirati.

Iz iskustva u sličnim slučajevima znam da suprotno zdravom razumu institucije u ovakvim situacijama često znaju izlaziti u susret pravim zlostavljačima (jer ih se boje, tj. boje se problema), a one muževe i očeve koji su dobri a lažno optuženi njih ganjaju ko crnog vraga (jer ne očekuju probleme od mirnih građana koji nisu nasilni i problematični).

 

A tu je dodatni problem ta njegova predstojeća operacija.

Zamislite da ga pokušavate izbaciti, a on nađe neku vezu u novinama i objavi priču kako ga vi pred operaciju jadnog i bolesnog bacate na cestu, a onda još ispadne po njegovoj priči da ste vi bezdušna nasilnica. On će mahati nalazima, i glumiti patnika, pa vi onda razmislite bi li vaše izbacivanje njegovih stvari i njega u takvom stanju naišlo na podršku u CZSS , kod policije i na sudu. Nitko od njih ne želi odgovarati na neugodna pitanja.

Samo vas upozoravam da postupate oprezno i ne računate da će vas institucije 'pod sigurno' podržati.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

imate podršku od mene, ako je stvarno takva situacija, uvjeren sam da ćete pronaći i pravi način, odnosno izlaz, ne dajte se obeshrabriti, u sličnoj sam situaciji (ja sam jedan od tih 'očeva' na kojeg se majka 'otresa' jer sam bolji roditelj, doduše i na svu sreću - mi više ne živimo zajedno), znam da nije lako, ne predajte se, uvjeren sam da dobro uvijek pobjeđuje ono loše

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 3 sati , felixx je napisao:

A tu je dodatni problem ta njegova predstojeća operacija.

Samo vas upozoravam da postupate oprezno i ne računate da će vas institucije 'pod sigurno' podržati.

Da, neka vrsta "sentimentalnosti-sažaljenja".....bolestan čovijek, operacija isl., mada, ako se radi o stvarnom zlostavljaču nebi smjelo biti, ali.....

uređeno: od Željac047
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Znam da je sve to komplicirano , sama sam prošla razvod srećom mirnim putem i svak na svoju stranu . 

U kuću nije ulagano , djeca su maloljetna , ide na operaciju bubrega ( neradi bubreg niti jedan morat će na dijalizu do kraja života )

Kad se čovjek u bolesti ne promjeni znaći nikad neće jedno se mora stati na kraj i reći dosta eto strefi se sve u isto vrijeme, može kod roditelja ima on i ljubavnicu može i kod nje , zna se to nije čak ni tajna i njom joj trlja nos, bio ju je odveo k toj ženi kaže da se uvjeriš a da da sumnjaš ali eto sag glumi jadnika . 

nažalost institucije uvijek su na strani zlostavljača imali smo priliku i neki dan u medijima čitati jedna žena jedna ministrica onakou bolesnu izjavu dati prestrašno . 

Uglavnom ona je na sudu predala zahtjev za raskid braka pa kako bude, neće ga isterivati a on neće baš imati izbor morati će otići jer u kući nema pravo biti 

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, zxr je napisao:

Znam da je sve to komplicirano , sama sam prošla razvod srećom mirnim putem i svak na svoju stranu . 

Tako je kad su ljudi normalni. :-)

 

prije 1 sat, zxr je napisao:

U kuću nije ulagano , djeca su maloljetna ,

Dobro da nema nekih ulaganja, to bi silno kompliciralo.

Što se tiče djece,  njih se isto pita neke stvari, a jasno vam je da nije isto ima li dijete 6 ili 16 godina.

prije 1 sat, zxr je napisao:

Kad se čovjek u bolesti ne promjeni znaći nikad neće... 

...može kod roditelja ima on i ljubavnicu može i kod nje , zna se to nije čak ni tajna i njom joj trlja nos, bio ju je odveo k toj ženi kaže da se uvjeriš a da da sumnjaš ali eto sag glumi jadnika . 

Istina, koga bolest ne promjeni...

...a kad ima ljubavnicu nek se ona brine....

 

prije 1 sat, zxr je napisao:

 i neki dan u medijima čitati jedna žena jedna ministrica ...

Znate, pitam se često bi li bilo bolje da tog ministarstva uopće nema....

prije 1 sat, zxr je napisao:

Uglavnom ona je na sudu predala zahtjev za raskid braka pa kako bude, neće ga isterivati a on neće baš imati izbor morati će otići jer u kući nema pravo biti 

Možda bi tako i bilo najbolje - da pričeka suski epilog pa ga onda isprati jer više nema što tražiti u njenoj kući. Samo što bi on mogao razvlačiti. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 5 minuta, Draganec je napisao:

Da li se je od postovane gdje., suprug duzan javit na razgovor u CZSS po njihovom pozivu? 

Trebali bi roditelji proći postupak pred CZSS obzirom da imaju malodobnu djecu, ali CZSS ne može zapravo nikog prisiliti da se odazove.

I sam neodaziv je dovoljan da se zna 'kako stvari stoje', pa će CZSS u takvom slučaju napraviti odgovarajuću preporuku sudu. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija