Jump to content

zastara racuna kablovske tv


Beata

Preporučene objave

nme znam dal objavljujem na pravom mjestu, ali jos nema ovrhe pa nisam stavila u Ovrhe i ovrsni postupci. molim admina da premjesti temu, ako nije za ovdje. Znaci s datumom izdavanja 31.12.2017. stigao racun ( naslov : otvorena dugovanja iz 2017, kao neki IOS), a na njemu navedena 3 racuna iz 2014. (5,6 i 7 mj 2014, dospijece racuna 2014), dospijece placanja svega skupa 15.01.2018, te za sve skupa pod prijetnjom sudske naplate i iskljucenja usluge. Mi smo uslugu prestali koristiti 2014 kada smo presli drugom operateru (H1). S ovima nismo bili vezani ugovornom obvezom i kao takvi penali ne postoje. tada smo im telefonski javili da vise ne trebamo njihovu uslugu ( nasa greska, nismo slali pismeni otkaz) nakon cega su nastavili slati racune , (ta 3 mjeseca koja sad potrazuju), kako su stizali racuni zvali smo i rekli neka ne slaju dalje da uslugu ne koristimo da imamo drugog operatera..i na skype smo se javili vlasniku firme (jer smo kao poznanici da neka vise to otkazu i neka storniraju izdane racune jer se usluga ne koristi)..uglavnom nisu ih stornirali, tijekom 2014 i 2015 su tu i tamo poslali opomenu (samo ovako, nista preko javnog biljeznka ili suda...). Tada to nismo mogli nikako platiti, a nismo ni htjeli jer smo uslugu prestali koristiti.sada je ovo stiglo pa me zanima da li ima osnove za zastaru potrazivanja? ako da, kako to njima dati do znanja, javiti pismeno ili kako..ili cekati ovrhu na koju ce vjerojatno ic ako ne platimo.[ pa tada dati prigovor zastare? uglavnom, radije bi to rijesila prije nego dode ovrha jer tesko cu saznat za nju jer vise ne zivim u hr, preporucenu postu nitko ne podize pa ce mi proci rok za prigovor jer necu znat kada dode do ovrhe. molim savjet kako postupiti ako ima temelja za zastaru. hvala.

uređeno: od Beata
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kada Vam dođe Rješenje o ovrsi, obavezno staviti prigovor i pozvati se na zastaru, jer se po službenoj dužnosti na zastaru ne pazi...

Inače, kada prelazite drugom operateru, po Zakonu ste dužni pisanim putem o tome izvjestiti postojećeg i poslati mu presliku Ugovora sa drugim operaterom...

Možete Vi i sada slati prigovor i pozvati se na zastaru, no, mišljenja sam da bolje sačekati dok dođe Rješenje o ovrsi pa onda na isto prigovaratii....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija