Jump to content

Bučni susjedi s malom djecom


nikal

Preporučene objave

Prije svega Pozdrav!

Kupili smo stan, a iznad nad živi obitelj s trojedjece. Odmah nakon usljenja smo dobili i prinovu i ispčetka sam bio i sretan što u zgradi ima djece, jer sam se vodio s tim da će mi se djeca imati s kim igrati..No onda je počelo.. Najmlađe dijete im ima oko 2 godine i problem je što oni očito nemaju niti tepihe niti ikakvu zaštitu, a dijeca trče kao sumanuti, i k tome pomiču neke predmete koji tako stružu od parket, da je to predivna 'harmonija' tup tup tup + krrrrzrrr zvukova koje proivodi struganje namještaja od parket.

Išao sam više puta moliti i kumiti da se smire, ponajprije jer imamo malo dijete, koje su više puta probudili. Odnio sam im i one podloške da nalijepe na namješraj..ali nije pomoglo.Najgore mi je bilo kad sam saznao da kad je njihovo dijete bilo malo, onda su stalno zvonili prijašnjoj stanarki koja je kao preglasno gledala tv i pričala na telefon. Ono ne mogu vjerovati koja xxxxx moraš biti da si imao sličan problem, a sad te boli k..čak mi je i ta gospođa (ne)majka jednom rekla, da eto ne može ona tu ništa jer to su djeca.. a da ne kažem da niti jednom od nje niti od supruga nisam dobio ni ono (bar iz kurtoazije) Oprostite.. Zvao sam i policiju jednom, ali nije to previše pomoglo..jer eto nisu nadležni.

PRoblem je što im zbog malog djeteta ne mogu uzvratiti istom mjerom, jer eventualno svaka moja glasna reakcija će štetiti mom vlastitom djetetu. Niti supruga niti ja nismo neki grintavci da ćemo srati za svaki šum, ali ovo postaje neizdrživo..ponajviše što to nerjetko traje do 22:00 a nekad i duže.. Znam da je kućni red do 22:00 i baš sam tad zvao policiju kad su lupali ali su ih očito vidjeli kad su dolazili i onda su prestali.. Zvao sam igradsko stambeno ali ni oni nisu nadležni.. na kraju ispada da nitko nije nadležan..

Tako da mi očito ostaje samo tužba..Ako netko ima iskustva s tužbama, molimo bi vas da mi malo pobliže opišite vaša iskustva, ili možda preporuka nekog odvjetničkog ureda.. Koliko cijeli proces traje.. Kakve su šanse za uspijeh..itd..Jer ovo više nije izdrživo.. Toliko smo umorni i iživcirani da nam je stvarno uskraćeno normalan život.
 

Puno hvala na odgovorima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, nikal je napisao:

PRoblem je što im zbog malog djeteta ne mogu uzvratiti istom mjerom, jer eventualno svaka moja glasna reakcija će štetiti mom vlastitom djetetu. Niti supruga niti ja nismo neki grintavci da ćemo srati za svaki šum, ali ovo postaje neizdrživo.....

Jedan savjet iskusnog roditelja.

Nemojte biti rob djetetu, i dozvoliti da vam dijete kroji život. Naročito mlade mame znaju biti robovi toga da mora biti mir 'jer dijete spava'. Dijete će se naučiti na neku normalnu kućnu buku. 

Jako dobar recept za smirivanje djece (a i vlastitih živaca) vam je puštanje ugodne klasične glazbe. Meni su se kod moje djece najbolje pokazale klavirske etide koje mogu trajati satima, primjerice Clayderman. Takva glazba najbolje 'prigušuje' rondanje i okolini, a po potrebi glazbu možete stišati ii pojačati:

Citiraj

 

Citiraj

predivna 'harmonija' tup tup tup + krrrrzrrr zvukova koje proivodi struganje namještaja od parket.
...Išao sam više puta moliti i kumiti da se smire, ... kad sam saznao da kad je njihovo dijete bilo malo, onda su stalno zvonili prijašnjoj stanarki koja je kao preglasno gledala tv i pričala na telefon. Ono ne mogu vjerovati koja stoka moraš biti .. a da ne kažem da niti jednom od nje niti od supruga nisam dobio ni ono (bar iz kurtoazije) Oprostite.. Zvao sam i policiju jednom, ali nije to previše pomoglo..jer eto nisu nadležni.

Kad odlazite s djetetom na izlet preko noći, 'posve slučajno' postavite zvučnike (basove) na ormare i podbočite ih jastucima da upru u strop. Na tajmeru 'posve slučajno' narihtate da se navečer svaki sat po deset minuta upali na full glasno heavy metal. Kad susjedi budu zvali policiju jer im ormari vibriraju po sobi, 'policajci nisu nadležni' (policija reagira ako se glazba čuje izvan zgrade, na javnu površinu). A vas ionako nema doma, pa je to očito puštao netko drugi. Ako susjedi ne razumiju lijepu zamolbu , ovo je njihov riječnik.

 

Citiraj

Tako da mi očito ostaje samo tužba..Ako netko ima iskustva s tužbama, molimo bi vas da mi malo pobliže opišite vaša iskustva, ili možda preporuka nekog odvjetničkog ureda..

Od takve tužbe apsolutno nikakva korist .

uređeno: od felixx
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, felixx je napisao:

 

 

Hvala Vam na savjetima.. Da očito s xxxxxx se ne može drugačije nego silom.. odnosno istim ponašanjem kakvim se i oni služe. Žalosno ali da u 21. stoljeću ne postoji neka služba koja može zaštiti normalno pravo na život. Imam osjećaj da mi koji stvarno pokušavamo paziti na druge, nikome ne stajati na žulj, imati razumjevanja u biti najviše naje****..dok stoka se ponaša ko stoka i nitko ne želi imati posla s njima.. Posebno ako njihovo ponašanje njih ne ugrožava.

Ja sam bio i zamolio predstavnika stanara da s njima popriča.. i naravno da nije.. on im se boji i reći da maknu svoje stvari koje drže an hodniku, a koje prijeće pristup hidrantu.. itd. da ne nabrajam, samo je izustio oni su vam malo čudni.. :)

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, nikal je napisao:

Hvala Vam na savjetima.. Da očito s xxxxxx se ne može drugačije nego silom.. odnosno istim ponašanjem kakvim se i oni služe. 

Dugoročno, najbolje vam je da taj stan prodate. I po mogućnosti kupite kuću, makar u predgrađu. Nitko vam ne skače po glavi osim ukućana.:)

 

Citiraj

on im se boji i reći da maknu svoje stvari koje drže an hodniku, a koje prijeće pristup hidrantu..

 To možete prijaviti protupožarnoj inspekciji

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, felixx je napisao:

Dugoročno, najbolje vam je da taj stan prodate. I po mogućnosti kupite kuću, makar u predgrađu. Nitko vam ne skače po glavi osim ukućana.:)

 

 To možete prijaviti protupožarnoj inspekciji

Slažem se da je dugoročno kuća najbolje riješenje, jer sam i sam odrastao u kući..no nisam siguran koliko mi je to realna situacija u neko dogledno vrijeme..

 

hvala na odgovorima.. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija