Jump to content

Nema površine u vlasničkom listu


dalmatien

Preporučene objave

Prije 8 minuta, dalmatien je napisao:

Poštovani 

Molim da mi razjasnite slijedeće. U katastru tj. u Posjedovom listu piše broj kat. čestice, naziv i površina. U vlasničkom listu sve se slaže samo nije upisana površina čestice. Koliko to utječe na kupoprodaju i kako to uskladiti. Unaprijed se zahvaljujem. 

Mora biti upisana površina čestice.

Negdje je došlo do pogreške pri upisu. Treba istražiti kako je do toga došlo, uvidom u povijesni izvadak i tražiti ispravak.

uređeno: od felixx
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Eto meni i ne znajući novog problema, tako da sam zahvalan autoru teme, koja mi je ukazala na ozbiljnost problema.

Od naslijeđenih oko 75 čestica na samo njih 8 imam upisanu površinu u z.k., a usprkos toj činjenici, uspio sam skoro sve uknjižiti na svoje ime.

uređeno: od čudo
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, dalmatien je napisao:

Ima li to utjecaja kod prodaje, može li novome kupcu praviti problem?? 

Pri kupoprodaji nekretnine podatci u ugovoru moraju biti istovjetni sa onim iz zemljišnih knjiga,pa kako u konkretnom slučaju z.k.izvadak nesadrži kvadraturu,neče je biti ni u ugovoru,slijedom čega će upis prava vlasništva na kupca biti dopušten,no naravno da je poželjno uskladiti katastarsko i zemljišno knjižno stanje nekretnine.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...
, dalmatien je napisao:

Poštovani 

Molim da mi razjasnite slijedeće. U katastru tj. u Posjedovom listu piše broj kat. čestice, naziv i površina. U vlasničkom listu sve se slaže samo nije upisana površina čestice. Koliko to utječe na kupoprodaju i kako to uskladiti. Unaprijed se zahvaljujem. 

Poštovani !

U vlasničkom listu  je vlasništvo izraženo u udjelima  npr.  Vi ste vlasnik 1/1 na k.č.  površine čhv. x ili ste suvlasnik i vaš suvlasnički udio na toj čestici  je  5/100  ili više .Uglavnom zbroj svih udjela suvlasnika mora biti 100/100.

U gruntovnici  vlasništvo je izraženo u udjelima .

U katastru  najčešće ili gotovo uvjek površina je izražena u m2  i ime posjednika   k.č.  ,a moguće je da  na jednoj ćestici ima više posjednika. Imati pravo na posjed nije dokaz da ste vlasnik   te k.č. !

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija