Jump to content

100.000 tema na Legalis portalu!  Nakon 16 godina od pokretanja ove stranice, dana 31.07.2019. na Legalis portalu je pokrenuta 100.000-ta tema. Time je na ovom portalu raspravljeno više od 100 tisuća pravnih pitanja, i to kroz 526.000 pojedinačnih objava korisnika. U ovom trenutku Legalis portal broji 90.700 registriranih korisnika.

Klm1980

Kupoprodaja nekretnine

Preporučene objave

Postovani

Namjeravam uskoro kupiti nekretninu u Hrvatskoj 

Zanima me da li mogu uplatu izvrsiti vlasniku u eurima na devizni racun u Njemačkoj moja banka je u Nizozemskoj i nekretnina u Hrvatskoj 

Predugovor i ugovor pravimo u Hrvatskoj

molim vas za savjet

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama
prije 1 sat , Klm1980 je napisao:

Postovani

Namjeravam uskoro kupiti nekretninu u Hrvatskoj 

Zanima me da li mogu uplatu izvrsiti vlasniku u eurima na devizni racun u Njemačkoj moja banka je u Nizozemskoj i nekretnina u Hrvatskoj 

Predugovor i ugovor pravimo u Hrvatskoj

molim vas za savjet

nije bitno gdje se izvrši uplata kupoprodajne cijene i u kojoj valuti.

bitna je tabularna izjava prodavatelja kojom dozvoljava da bez daljnjih pitanja zatražite (u gruntovnici) upis vlasništvan nad kupljenom nekretninom .kako bi vršili plaćanje i gdje to je nebitno.

ako postoji tabularna izjava prodavatelj je potvrdio da je isplaćena kupopridajna cijena.

pošto i kupac i prodavatelj rade u inozemstu dozvoljava se i isplata u stranoj valuti (iako je euro neć davno domaća  valuta).

ali ipak bi bilo puno bolje da ugovor uradite na iznose u kunama (ili euru plativo u kunama) zbog obračuna poreza.  

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama

Registrirajte se kako bi mogli sudjelovati u raspravi

Da bi postavili pitanje ili objavili komentar trebate biti naš korisnik.

Izradite korisnički račun

Izradite svoj korisnički račun na ovoj stranici. Lako je, potpuno besplatno i trajno!

Registrirajte se

Prijavite se

Već imate korisnički račun? Prijavite se ovdje.

Prijavite se sad