Jump to content

Prijetnja kaznenom prijavom


Sanjinnovi72

Preporučene objave

Ne tako davno iziritiran prevarama po fb nerazmisljajuci stavio sam post o jednom prevarantu. Ne iz namjere da njega oblatim nego da upozorim druge ljude. Vec je nekoliko puta bio okacen na fb kao prevarant.

Ispod slike njegovog profila jedna zena je napisala " prevarantu vrati moj novac", u inbox mi se javili neki ljudi koji znaju sta je sve radio cak su navedena imena osoba.

Doticni mi se javio i prijeti tuzbom s tim da mi je rekao da ako sam tako jak sta ne dodem k njemu pa da mu to me kazem.

U slucaju tuzbe dali su meni ovo dokazi da  je taj covjek ipak van zakona? Dali ova njegova recenica upucena meni se moze tretirati kao prijetnja? I kolika ni uopce kazna mogla biti?

Hvala vam unaprijed

 

uređeno: od Sanjinnovi72
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 10 minuta, Sanjinnovi72 je napisao:

Jos me samo jedno pitanje zanima. Dali postoji rok za tuzbu ili to moze napraviti kad god hoce?

Postoji, ali ima još jako-jako puno vremena ako je tako kako ste naveli, ali to Vam je dobra škola za ubuduće da se baš niti na "virtuali" ne smije pisati i raditi tko što hoće...

uređeno: od Željac047
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 5 sati , Sanjinnovi72 je napisao:

Jos me samo jedno pitanje zanima. Dali postoji rok za tuzbu ili to moze napraviti kad god hoce?

Rok za tužbu u vezi kaznenih djela protiv časti i ugleda je 3 mjeseca.

 

Citiraj

 

Vec je nekoliko puta bio okacen na fb kao prevarant.

Ispod slike njegovog profila jedna zena je napisala " prevarantu vrati moj novac", u inbox mi se javili neki ljudi koji znaju sta je sve radio cak su navedena imena osoba.

Doticni mi se javio i prijeti tuzbom s tim da mi je rekao da ako sam tako jak sta ne dodem k njemu pa da mu to me kazem.

 

Ljudi koji ovako prijete obično su mutikaše koji pod svaku cijenu žele izbjeći negativan publicitet. Takvima treba uvijek poručiti da zna gdje je sud, pa što šeka s tužbom. I da računa da će na dan pasprave biti novinari pred zgradom suda i da ćeš uputiti poziv svima koji su prevareni da ti se jave zbog zajedničke tužbe protiv njega. 

Bitno je različito međutim kada se kleveta neka ozbiljna tvrtka ili institucija. Takvi će braniti svoj ugled pod svaku cijenu, i imaju novaca za najboljeg odvjetnika.

 

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija