Jump to content

worrymommy skrbnistvo


NellaLella

Preporučene objave

Lp ovako,napisat cu poduzi post,da me bolje razumjete,tj.moju situaciju

Rastavljam se sa partnerom,zivimo 3god.u vanbracnoj zajednici,imamo trogodisnje djete i trudna sam 6mj.Zanima me sve vezano oko skrbnistva,veza nam je proteklih mjeseci uzasna,od kako sam trudna(drugo djete nije bilo planski),vise me ponizava,vrijeda uzasnim nazivima,toliko stresa mi je prouzrocio da sam se bojala u jednom trenutku za bebu,kako ce mi trudnoca proci,jer sam i na hitni zavrsila i upozorila me dokt.da izbjegavam stres,fizicki napor..svade. su pocele izmicati kontroli.,bila je upletena i policija i sud,na kojem smo oboje proglaseni krivima,kao nasilje u obitelji,zbog polijevanja vodom!zelim pokrenuti postupak za skrbnistvo,i toliko sam se obeshrabrila jer mi prijeti oduzimanjem djeteta,uvjeren je da me drzi u saci i da ima sve potrebno kako bi me unistio.Posto imam papir sa suda kao nasilnica??! Koliko ce mi to odmagati,i jednom sam mu nedavno priljepila pljusku.Time me zeli izgleda dotuci na sudu.Takve stvari mi nikad nebi pale napamet prije,to nisam ja,ja se ne tucem!kroz godine napao me nekoliko puta,derao se,unosio mi se u lice i gurao me s djetetom kad sam ga cuvala,jednom me primio za kosu i cupao,toliko dugo do kad se nisam uspijela trgnuti od njega,iimao je problema sa ponasanjem kad bi nesto popio,kad mu nesto nije bilo po volji nebi par dana dolazio kuci.Zivimo u kuci mojih roditelja,djete je tu i prijavljeno,a on trenutno nema svoje adrese.Njegov odnos prema djetetu je kako ga je volja,vecinu vremena nema volje za igru snjim,razgovor,druzenje,doslovno,odbija ga od sebe,nema vremena za njega svaki dan,svaki drugi jer je umoran,ili mora do kafica sa prijateljem,izjavio je da ga ja i djete maltretiramo i da ce on provoditi vrijeme snjim koliko on zeli i koliko mu je dovoljno.Mali kuzi jako dobro kad ga ne dozivljava,rastuzi se kad tata nekud ode,a ni ne kaze mu gdje,i. Onda kad nakon par dana nade vrijeme za njega,oko 2sata,djete procvijeta jer se konacno zeli igrati i druziti snjim,i tako je vezani ponovo za tatu,a on opet po starom krene kroz tjedan i ne sljivi ga previse.Vidim da se malom srce slama i neznam kako mu pomoci,zato sam stalno oko njega,igram se svega sta zazeli,ukljucujem ga u svoje aktivnosti,spava samnom samo,vise vremrna provodi samnom nego sa njim.Nisam napomenula da sam nezaposlena.,on jest..koje su mi sanse uopce?bojim se za djete,za sebe,za drugo djete za koje ne pokazuje interes uopce,dal mi se moze skrbnistvo uzeti ? 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pošto imate mld. dijete, a i drugo je na putu, sukladno odrednicama Obiteljskog zakona, morate se, za početak, javiti djelatnicuma nadležnog CZSS poradi pokretanja postupka za donošenje odluke o zajedničkoj roditeljskoj skrbi...., ako je moguće (čl. 106. ObZ) sastaviti sporazum o zajedničkoj skrbi nad zajedničkom djecom (sadašnjim i budućim), a ako to ne uspije sve će rješavati nadležni sud, tj. sudski će se donijeti odluka temeljem razno-raznih procijena i obrada (psihosocijalne idr.) od strane djelatnika CZSS idr. radnji kako bi se utvrdilo što je najbolje za djecu..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

On navodno ima inf.sa kojima ce dokazati sto sam ja,neznam..zar toliko moze lose ispasti za mene,da djete bude samnom,ako on nezeli dogovor.jer je uvjeren u svoje skrbnistvo?mislim da bi svakog to dotuklo,nezelim pokazivati strah,ali uzasno se bojim svega,od njegovih prijetnji,postupaka,sta je u stanju uciniti,a nemogu to dokazati,ima lose drustvo,koje je vjerujem spremno na sve da mi se napakosti,a o skrbnistvu da ne govorim,niti se usudim djete pustiti sa njim par dana,a kamoli da ga dobije..predlozila sam da se dog.oko skrbnistva,da se mogu prilagoditi jos sad kad ne radim,i dokad mi drugo djete malo ne poraste da mogu raditi,jer mi djecu nema tko cuvati.Financijski mi ne pomaze zadnjih 3mj.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nemojte paničariti, pustite Vi njega što on priča, od toga su mjerodavne ustanove (CZSS, sud idr.) koje će odlučiti kako i što će biti, naravno da Vas plaši s takvim svojim ponašanjem, a Vi budite jaki, javite se u nadležni CZSS i zatražite njihovo postupanje poradi dobivanja skrbništva, nemojte ništa prejudicirati, sve će se to riješiti samo morate biti jaki, strpljivi i stabilna osoba..

Sve što ste ovdje napisali recite djelatnicima CZSS i zatražite pokretanje postupka za donošenje odluke o roditeljskoj skrbi, kao i određivanje plaćanja uzdržavanja za dijete...

Hrabro i sretno...!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 4 sati , NellaLella je napisao:

On navodno ima inf.sa kojima ce dokazati sto sam ja,neznam..zar toliko moze lose ispasti za mene,da djete bude samnom,ako on nezeli dogovor.jer je uvjeren u svoje skrbnistvo?mislim da bi svakog to dotuklo,nezelim pokazivati strah,ali uzasno se bojim svega,od njegovih prijetnji,postupaka,sta je u stanju uciniti,a nemogu to dokazati,ima lose drustvo,koje je vjerujem spremno na sve da mi se napakosti,a o skrbnistvu da ne govorim,niti se usudim djete pustiti sa njim par dana,a kamoli da ga dobije...

Kažete da živite u kući vaših roditelja. Žive li i oni u toj kući? Kakav je njihov stav u vezi ovih vaših problema - podržavaju li vas ili se 'ne bi htjeli mješati'?

Zašto mu vaši roditelji kao vlasnici nekretnine jednostavno ne otkažu gostoprimstvo? On kažete nije prijavljen na toj adresi. To bi za početak riješilo mnogo problema.

 

Nema razloga da se previše zabtinjavate oko skrbništva. Niti on stvarno želi dijete/djecu da žive s njm, niti bi bio u stanju brinuti o njima. Želi vas samo ucjenjivati, jer vidi da vas to jako zabrinjava.

Nemojte brinuti oko toga.  Ne bi mu takvom kakav je nitko dodjelio skrbništvo, obzirom da općenito sustav izrazito favorizira majke čak i u slučajevima kad su u pitanju puno bolji očevi i jako problematične majke. A i da mu netko dodjeli dijete, vratio bi ga za tri dana.

Kako je preporučio kolega Željac, pokrenite postupak što prije, tako da dobijete privremenu mjeru i uzdržavanje.

To bi bilo korisno i za dijete. Tada bi dobio vrijeme druženja sa djetetom, imao bi termin u kojem bi se djetetu posvetio, a i dijete bi imalo neki red u tome. Ovako je dijete izloženo njegovim promjenama raspoloženja, a to nije korisno za razvoj.

 

uređeno: od felixx
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Moji bi nnajrade da otide iz kuce,jer nam stvara stresove i probleme,kroz tjedan su mi roditelji u inozemstvu,rade,vikendima su doma.Ali znaju jako dobro sta se sve dogadalo i kako.Ali on tvrdi da on ima pravo biti tu gdje mu je djete i da ga nemoze nitko izbaciti,samo mu moji nezele nestogovoriti jer nisu upoznati sa svim. I neznaju pravo koje imaju

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Neznam gdje je to pročitao da on ima pravo biti gdje mu je i dijete, ako su roditelji vlasnici kuće, on je u njihovom privatnom vlasništvu, neka ljudski popričaju s njime (barem probaju), te mu priopće da će, u slučaju nastavka sa takvim ponašanjem, izići van na miran način iz njihovog privatnog vlasništva (kuće) ili da će zatražiti deložaciju, pa si on neka malo bolje promisli što mu je raditi...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, felixx je napisao:

Kažete da živite u kući vaših roditelja. Žive li i oni u toj kući? Kakav je njihov stav u vezi ovih vaših problema - podržavaju li vas ili se 'ne bi htjeli mješati'? Zašto mu vaši roditelji kao vlasnici nekretnine jednostavno ne otkažu gostoprimstvo? On kažete nije prijavljen na toj adresi. To bi za početak riješilo mnogo problema.

Felixx, vjerovatno za to postoji nekakav razlog koji mi ne znamo .

, Željac047 je napisao:

Nemojte paničariti, pustite Vi njega što on priča, od toga su mjerodavne ustanove (CZSS, sud idr.) koje će odlučiti kako i što će biti, naravno da Vas plaši s takvim svojim ponašanjem,

Naravno Željac, postoje zakoni, propisi, pravila igre ali,...   ali postoje i ljudi kojih to niti malo ne zanima , koji su svojeglavi, kad im padne mrak na oči ne prezaju počiniti strašne stvari a još kad se nađu u njima bezizlaznim, psihičko paranoičnim situacijama.

Ja sam bio u trenutku odlaska moje bivše sa sinom od devet godina u takvoj situaciji. Da nije bila 90 km udaljena i tako reći skrivena, prvih nekoliko dana, vjerujte mi  danas niti ja niti ona ne bi bili na ovome svijetu. Hvala bogu i institucijama koji su to prepoznali i dok sam pred njima bio sa pištoljem za pasom rekli sljedeće: " mi vas u vašem naumu ne možemo spriječiti ali razmislite, ako to učinite što će biti sa vašim djetetom".  

Htio sam iz svog iskustva upozoriti gospođu da bude maksimalno oprezna, taktična, strpljiva,.... kako se ne daj bože ne bi dogodilo nešto loše za sve njih a i njega.

uređeno: od mario-sb
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, NellaLella je napisao:

Moji bi nnajrade da otide iz kuce,jer nam stvara stresove i probleme,kroz tjedan su mi roditelji u inozemstvu,rade,vikendima su doma.Ali znaju jako dobro sta se sve dogadalo i kako.Ali on tvrdi da on ima pravo biti tu gdje mu je djete i da ga nemoze nitko izbaciti,samo mu moji nezele nestogovoriti jer nisu upoznati sa svim. I neznaju pravo koje imaju

Kao što sam već pomenuo: nije ovdje sve baš "čisto".

Vi ga želite izbaciti iz kuće vaših roditelja, vaši roditeli se ne bi htjeli mješati, drugim riječima vaši roditelji ga iz nekog razloga ne žele izbaciti, on pak redovno dolazi i odlazi, posjecuje dijete,...malo razmislite, smireno, uz kavicu, možda ste nam nešto propustili reći, ili ne želite, ali ako hoćete savjet od ovih nesebičnih ljudi na legalisu koji su svakome spremni pomoći pa makar im često do toga i nije, napišite gdje je po vama pravi problem, otac vašeg djeteta, roditelji, neka treća osoba,..      

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Neznam na sto ciljate,moji su mu uvjek cuvali leda u svemu,postivali ga bez obzira na njegovo ponasanje,mozda zbog onog razmisljanja 'trpi zbog djeteta'..ali uvjek su znali od cega sve dolazi,i njegov stil zivota prije mene.Medu nama je 11god.razlike,da,rano sam se zaljubila i pocela obitelj,i mislila da je to lako ostvariti s obje strane.Nisam ni izlazila puno,ni pila ..dok je on puno prosao takvog zivota,i mislim kad dodes u neke god.kao on,tesko se promjeniti i posvetiti se obiteljskom zivotu u potpunosti,uvjek ga nesto vuce ,osjecam i vidim to,koliko se vjetojatno ponekad pokusao odvojiti od toga.Znam i previse o njemu kakav je bio u mojim godinama.Komplicirana je i tvrdoglava osoba,kako u nasem odnosu tako i sa drugima.ovo za trecu osobu mi nije jasno bas..mislite da on ima nekog?ja vam iskreno govorim da s moje strane nema nista takvog.,puno smo prosli,i nikad si nisam dopustila da mi se to desi,a kamoli sad sa covjekom sa kojim imam djete i cekamo drugo.Da sam ga htjela prevariti,nemam ni kad!moze meni netko tvrditi da se za takve stvari nadu vremena,ali ja nemam.Mislim da sam za svoje godine doista ozbiljna,posvecena djeci.domu ,obitelji i kucanstvu.kad sam nekud isla uvjek smo isli skupa,najcesce do zajednickih prijatelja.Mozda je problem u njemu koji je nesiguran u sebe a to ne pokazuje?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovana, kako je već neko napomenuo u svom postu u nekoj drugoj temi, niste u "ispovjedaonici", tražite samo pomoć i mišljenje (savjet), osobno mislim da ste dobili adekvatne smjernice, a ovo što iznosite ovdje (ispovijedate nam se), to sve recite na mjerodavnom mjestu, u mjerodavnoj ustanovi i instituciji (CZSS, sud..), sve to ide Vama u prilog...

Sretno Vam još jednom..!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Neki dan , ako se ne varam, je uvedena riječ "ISPOVJEDAONICA". Pa dobro kako će netko tko želi dobiti pravnu ili sl. pomoć to napraviti ako svoj problem što je više moguće ne objasni pa čak i do detalja koji su itekako bitni za povrat kvalitetne informacija.

Ako je ovo što sam napisao konfuzno evo jednostavnijeg komentara: 

Ako osoba koja traži pravnu ili sl. pomoć ne podastre sve relevantne, potrebne podatke , okolnosti koji su doveli do problematične situacije i odnosa među supružnicima, isl. onda se ne mogu dati ni kvalitetni pravni savjeti.  

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, NellaLella je napisao:

Danas sam obavijestena da je jedan sudac reko.,da ga nitko nemoze istjerat iz kuce,zbog djeteta..neznam ...

Neka taj sudac onda izda nalog policiji da njega koji nema prijavljenu adresu na kuću vaših roditelja policija useli u vašu kuću. :smijeh:

To je kuća vaših roditelja, i oni mogu odlučiti kome će dozvoliti da tu živi. Ali oni se očito ne žele mješati, ne žele zauzimati strane u vašem sukobu.

Ne ulazim u razloge, ali očito je tako. Da nije tako, bilo bi vjerojatno dovoljno da mu zalupe vrata i promijene bravu.

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 4 sati , felixx je napisao:

Neka taj sudac onda izda nalog policiji da njega koji nema prijavljenu adresu na kuću vaših roditelja policija useli u vašu kuću. :smijeh:

To je kuća vaših roditelja, i oni mogu odlučiti kome će dozvoliti da tu živi. Ali oni se očito ne žele mješati, ne žele zauzimati strane u vašem sukobu.

Ne ulazim u razloge, ali očito je tako. Da nije tako, bilo bi vjerojatno dovoljno da mu zalupe vrata i promijene bravu.

 

 

Meni su, za vrijeme bracne zajednice, po laznoj prijavi bivse za nasilje, dosli u moju kucu i na 12 sati me iselili iz nje.

Sto bi se tek desilo da sam bio u njezinoj kuci :-) !!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, mario-sb je napisao:

Sto bi se tek desilo da sam bio u njezinoj kuci :-) !!!!

Isto bi se desilo, jer je tada bilo zakonom propisano 12-satno zadržavanje (pritvor), kao i danas..

No te "lažne" prijave su koma, jednostavno, netreba ništa dokazivati, pozove policiju, prijavi neki vid psihičkog zlostavljanja i čovjek "samo tako" ode u pritvor, a u većini slučajeve niti "luk jeo-niti luk mirisao", po meni, nikako riješeno...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija