Jump to content

Molim pomoc za ostvarivanje statusaHrvi-a


Soto

Preporučene objave

Hrvatski sam branitelj i imam 55 godina te sam nezaposlen.

Evo kako citam po novom zakonu se moze poslati zahtjev za ostvarivanje statusa Hrvi-a

Od 2007 do dana danasnjeg se redovno lijecim tj dolazim na preglede kod psihijatra u KBc Split.

Od medicinske dokumentacije imam sve nalaze proteklih 10 godina ali u zadnjih par godina nisam isao kod psihologa i imam dva bolnicka lijecenja u trajanju po 20 dana i to jedno 2009 a drugo 2010

Mene zanima je li moja medicinska dokumentacija dovoljna za predat zahtjev i moram li ici ponovno na bolnicko lijecene kao i u psihologa ili nesto trece

Hvala unaprijed na odgovrim

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 4 sati , Soto je napisao:

Hrvatski sam branitelj i imam 55 godina te sam nezaposlen.

Evo kako citam po novom zakonu se moze poslati zahtjev za ostvarivanje statusa Hrvi-a

Od 2007 do dana danasnjeg se redovno lijecim tj dolazim na preglede kod psihijatra u KBc Split.

Od medicinske dokumentacije imam sve nalaze proteklih 10 godina ali u zadnjih par godina nisam isao kod psihologa i imam dva bolnicka lijecenja u trajanju po 20 dana i to jedno 2009 a drugo 2010

Mene zanima je li moja medicinska dokumentacija dovoljna za predat zahtjev i moram li ici ponovno na bolnicko lijecene kao i u psihologa ili nesto trece

Hvala unaprijed na odgovrim

Naravno da je dovoljna.bit svega je što će odlučiti vještaci na komisiji.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat , Soto je napisao:

Ispunio sam zahtjev i skupio svu potrebitu dokumentaciju kao i ratni put pa me zanima na koju adresu da posaljem.

U ured državne uprave-odjel za branitelje, koji je nadležan po tvom mjestu stanovanja. Otiđi do ureda držvne uprave i raspitaj se na porti koja je soba ureda za branitelje. Odeš do te sobe i pitaš ih kome i kako predati zahtjev. 

Obično, najbolje je zahtjev predati u urudžbeni odjel, kojom prilikom ti oni udare pečat o potvdi predavanja. 

Što se tiče predavanja istog zahtjeva i medicinske dokumentacije, ratnog puta itd.. To ćeš vidjeti tek što će se i kako će se o istom zahtjevu izjasniti komisija pred koju ćeš biti pozvan. To je prvostupanjska komisija. Nakon te komisiji o tvom zahtjevu odlučuje i drugostupanjsko tijelo i tako minimum 3 puta u vremenskom periodu od nekih cca 3 do 7 godina.  Moj isti postupak je trajao nekih 6 godina ali to sada ide puno brže. 

Ako bude sve u redu, nakon trećeg puta što izađeš pred komisiju bi trebao dobiti status hrvi za trajno. 

No to je sve jedno veliko pitanje. 

Svakako nastavi s liječenjem, obavezno imaj nalaz i psihologa, ne stariji od godine dana. 

Sretno. 

uređeno: od Kompa
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija