Jump to content

Prometni prekrsaj u inozemstvu, ustega plaće


ljiljanar

Preporučene objave

Postovani, 

Kome se obratiti u ovom slucaju: imao sam prometnu nesrecu u Njemackoj i to sa sluzbenim autom firme. Alko test negativan. Placanje kazne 250 eura na licu mjesta (trebalo je platiti 500).  Bez ozlijeđenih. 

Njemacka firma za koju sam radio i ciji je automobil  bio, oduzela mi je placu za 12-i mjesec 2017. Smatram da su moja  zarađena placa i prometna nesreća  dvije odvojene stvari. Sada sam u Hrvatskoj. Sto mogu  poduzeti i tko se u Hrvatskoj bavi time? 

Zahvaljujem! 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dvije su stvari nepoznanica ovdje - njemački propisi i što ste potpisali. Iz opisanog ne vidim razlog za ustegu isplate cijele plaće (jel se radi o šteti na autu možda ?), a prema našem zakonodavstvu mogu reći kako poslodavac može ustegnuti isplatu cijele ili dijela plaće radi podmirenja nekog svojeg potraživanja prema radniku, samo ako radnik pristane na takvo što, uz napomenu kako ne može pristanak dati unaprijed (prije nastanka potraživanja).

Kako je u SR Njemačkoj i što ste točno potpisali - ne bih znao.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija