Jump to content

Pitanje ovrhe


Ante19861986

Preporučene objave

Pozdrav,imam privatnu firmu I podigao sam ovrhu protiv duznika koji mi je duzan 1g ,20inesto tisuca kn... I isao biljezniku I sv e to proslo ali on sada ulaze prigovor? mislim kakav prigovor mi moze uloziti ako imam sve papire I ja I on da je duzan ? sta sad slijedi prvi puta sam u ovome...

I kakva je to glupa zakonska fora da moras naci biljeznika iz mjesta gdje se nalazi tuzeni odnosno ovrseni?

 

ako ko moze poomoci

hvala Vam

LP

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, Ante19861986 je napisao:

mislim kakav prigovor mi moze uloziti

Prigovor kojim pobija vaš prijedlog iz njemu poznatih razloga

 

, Ante19861986 je napisao:

sta sad slijedi prvi puta sam u ovome

Vidi odredbe čl.58 Ovršnog zakona

 

, Ante19861986 je napisao:

I kakva je to glupa zakonska fora da moras naci biljeznika iz mjesta gdje se nalazi tuzeni odnosno ovrseni?

Nadležnosti JB,vidi odredbe čl.279 Ovršnog zakona

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, Ante19861986 je napisao:

sta sad slijedi prvi puta sam u ovome...

sada slijedi da češ se napatiti zajedno sa dužnikom.....da si kojim slučajem javni bilježnik,odvjetnik ,bankar to bi ti bio super jer je to njima u konačnici zarada....ti češ se sad naplaćati troškova koje možda nikad i nečeš naplatiti...sad ti kreće sudski postupak koji češ ti vjerojatno u konačnici dobiti i imat češ pravo i na te troškove koje budeš imao..samo problem što to zna potrajati (p i godinama) ,a u nekim slučajevima možda nikad i ne naplatiti....sve zaavisi tko ti je duzan i u kakvom je finncijskom stanju...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 8 mjeseci kasnije...
, Ante19861986 je napisao:

sada cekam poziv suda .(kao sto.znate treba cekati..i cekati..)

 

Po uloženom prigovoru prvo morate od suda dobiti rješenje kojim se javnobilježničko rješenje o ovrsi stavlja izvan snage, a po pravomoćnosti ovog rješenja Vas se upućuje u parnični odjel i tek tad dobivate poziv suda za ročište.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija