Jump to content

Nekretnine u vlasništvu osobe potpuno lišene poslovne sposobnosti


valne

Preporučene objave

Otac mi je lišen potpuno poslovne sposobnosti a mama mu je zakonski skrbnik,zanima me dali mama može prodati nekretninu koja je njihova zajednička i ako da na koji način to funkcionira ako npr. hoće kupiti jednu manju a od ostatka novaca platiti neke obiteljske obveze? Na koga glasi onda ta kupljena nekretnina,na njih oboje ili samo na majku (skrbnik). Kakva je situacija kod nekretnine koja je cijela očeva dali mama tu nekretninu može sama kao skrbnik prepisati tj navesti da poslije očeve smrti to ostaje unuci?

Lp.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 21 sati , valne je napisao:

Otac mi je lišen potpuno poslovne sposobnosti a mama mu je zakonski skrbnik,zanima me dali mama može prodati nekretninu koja je njihova zajednička i ako da na koji način to funkcionira ako npr. hoće kupiti jednu manju a od ostatka novaca platiti neke obiteljske obveze? Na koga glasi onda ta kupljena nekretnina,na njih oboje ili samo na majku (skrbnik). Kakva je situacija kod nekretnine koja je cijela očeva dali mama tu nekretninu može sama kao skrbnik prepisati tj navesti da poslije očeve smrti to ostaje unuci?

Lp.

uz suglasnost nadležnog centra  za socijalnu skrb može prodati imovinu u vlasništvu osobe koja je lišena poslovne  sposobnosti. svojom imovinom može slobodno raspolagati.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija