Jump to content

Naslijedstvo


Dino 1993

Preporučene objave

Pozdrav,

zanima me kako mogu rijesiti svoj potencijalno veliki problem.Naime,moji baka i djed su već u poznim godinama, preko 80, s tim da je djed i psihički bolesnik vec nekih 15-ak godina(manicno depresivna psihoza),ali svoju bolest odlicno drzi pod terapijom.E sad, s obzirom na godine moja majka i njen brat su se dogovorili da bi bilo pametno napraviti oporuku,Radi se o velikoj kuci na dva kata s garazom i prizemnom prostorijom,te okucnicom cca 900 m kvadratnih.s obzirom da su baka i djed uzidali tu kucu jos 1967. I prvobitno je to bila kuca samo jedan kat,a 90-ih kad im se sin vratio iz amerike je podignuo jos jedan kat ali zbog manjka novaca je ostavio kat nedovrsen i bez krova, na sto su baka i djed ulozili svojih cca 150 000 kn da bi napravili krov i zatvorili gornji kat.E sad prica ide dalje do unatrag 2 ili tri godine kad je sin od mog ujka(maminog brata) dosao do nekih novaca i uz dopustenje oca i djeda zapoceo uredjivati gornji kat kuce koji je ostao nedovrsen pod uvjetom da se taj gornji kat prepise njemu sto je i napravljeno.Nakon toga u toku radova on je vise puta nosio djedu papire na potpis sto mu je djed i potpisao i da bi sada dosli do zakljucka na kraju da je on djedu “uvalio “ da mu potpise ne samo da je gornji kat njegov nego i polovica cijele kuce dakle oba kata i polovica zemljista,sto apsolutno nije bio dogovor. sad mene zanima s obzirom da je djed to potpisao u svojoj bolesti i da nije znao sto potpisuje postoji li nacin na koji se to moze ponistiti i koliko je to mukotrpan posao,ako mi neko moze pomoci bio bih jako zahvalan, hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 4 sati , Dino 1993 je napisao:

moja majka i njen brat su se dogovorili da bi bilo pametno napraviti oporuku

Nemogu se majka i brat dogovarati oko sastavljanja oporuke,obzirom da bi u konkretnom slučaju djed bio oporučitelj,a kako je oporuka jednostrani pravni posao volja oporučnih nasljednika pri sastavljanju oporuke je nebitna.

 

prije 4 sati , Dino 1993 je napisao:

on je vise puta nosio djedu papire na potpis sto mu je djed i potpisao i da bi sada dosli do zakljucka na kraju da je on djedu “uvalio “ da mu potpise ne samo da je gornji kat njegov nego i polovica cijele kuce dakle oba kata i polovica zemljista,

Pretpostavka da se radi o darovanju

 

prije 4 sati , Dino 1993 je napisao:

sad mene zanima s obzirom da je djed to potpisao u svojoj bolesti i da nije znao sto potpisuje postoji li nacin na koji se to moze ponistiti

Djed bi mogao pokušati tužbom sa zahtjevom za poništenje ili utvrđenjem da je ugovor ništav pravni posao,s tim da je ovaj prvi zahtjev ograničen rokovima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija