Jump to content

hzzo kontrola bolovanja


rumores

Preporučene objave

Isplata place, nakon tri mjeseca bolovanja, ide preko hzzo-a, to mi je jasno, medjutim, lijecnica tvrdi da to "financijski" direktno ostecuje nju, i to je izjavila ispred kontrolora hzzo-a za vrijeme provjere bolovanja koje je produzeno bez problema. Jako smo uznemireni, bolest samu po sebi pa onda ni bolesnike nitko ne voli, dosta smo realni oko toga, tako da niti ne ocekujemo od lijecnika da budu ljubazni, ipak spominjanje novca u ovom kontekstu jest malo cudno: molim vas, moze li ta izjava imati ikakvu pravnu osnovu? 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Puno hvala na odgovoru. 

Nasa obiteljska je pred kontrolorom zatajila nalaze specijalista, a same dijagnoze citala pogresno. Pretvarala se da ne zna tel. broj te da je nemoguce doci do nas. Toboze je zato morals zvati poslodavca koji misli da se radi o laznom bolovanju. 

Oprostite sto gnjavim, samo ne mogu vjerovat da smo joj svi vjerovali niti da se sve ovo dogadja

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Jucer sam bila kod lijecnice i cini se da ona stvarno misli da nam sa svakom izdanom uputnicom i receptom, daje nesto svoje. 

Ona je privatnica koja ima ugovor s hzzo-om i Nju sve to kosta. 

Jako se boji kontrola i kaze mora Sebe zastititi. 

Isla je toliko daleko da se pozove na psi dijagnozu da bi dokazala da tata sve samo umislja (psi je samo dio terapije) 

dakle, sad tvrdi da uopce nije zvala poslodavca i da ona obozava i mene i mog oca, i da je ona sredila bolovanje.

Moram opet pitat: svi znamo za famozne glavarine, jesu li one na neki nacin vise ili nize ako pacijent koristi zdr. usluge, tj. koliko tocno dodje blokic za uputnice? Jer mi ne pads na pamet nista osim materijalnog troska

Tako sam silno ljuta da mislim da bi se spasila kad bi znala tocno u lipu koliko smo joj duzni. 

Hvala legalisu sto podnosi, sve ako nitko i ne cita.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Većina liječnika obiteljske medicine su privatnici koji imaju ugovor s HZZO-om, u tome Vaša liječnica nije nikakva iznimka. Jasno je da sve to njih košta, ali sve im to i refundira HZZO. Razumijem, doduše, da se boji kontrola, jer HZZO ima prilično stroge kriterije i neki liječnici obiteljske medicine se žale da ih zakida. U konačnici, to i nije novac Vaše obiteljske liječnice, već novac svih nas poreznih obveznika koji uplaćujemo u sustav obveznog zdravstvenog osiguranja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala Vam na podrsci, i hvala sto pratite temu. Imala bi jos jedno pitanje: 

dr. je, cini se, bila toliko preplasena mojim pitanjima ili pojavom (ja nisam ni velika ni glasna osoba) da je zaprijetila tuzbom. Doslovno je vikala da je ona vec tuzila jednog pacijenta i da moze sada tuzit mene. 

Postoji mogucnost mijenjanja obiteljskog lijecnika, ali nakon svega bi to vjerojatno izgledalo kao manipuliranje bolovanjem. 

Ima li jos kakva opcija i kakva bi bila procedura? 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pravilnik o načinu ostvarivanja prava na slobodan izbor doktora primarne zdravstvene zaštite ("Narodne novine" broj 147/14 , 17/15 , 41/15  - ispravak, 129/17)

Odaberite novog doktora, izabranog primarne zdravstvene zaštite, s kojim prethodno obavite razgovor vezano uz privremenu nesposobnost za rad, jer je i više nego očito da nešto u odnosu i svemu ostalom s ovim trenutno odabranim ne štima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Tako sam nekako i ja shvatila igru doktorice i poslodavca. Samo sto se radi o 100% drzavnoj ustanovi. Kao oni nama nesto sredjuju, a mi njima tako. Da stvar bude ludja, svaki put joj, ono po pravilima finog kucnog odgoja odnesem bajaderu i ciglicu kave. 

Znate li slucajno mogu li se kako provjeriti te uplate, jer od poslodavca dobijemo malo je rec cudne izvode? 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 3 sati , rumores je napisao:

vaki put joj, ono po pravilima finog kucnog odgoja odnesem bajaderu i ciglicu kave. 

probajte joj ne odnijet,možda prođete bolje :)

, rumores je napisao:

i to je izjavila ispred kontrolora hzzo-a za vrijeme provjere bolovanja koje je produzeno bez problema.

u čemu je problem ako kontrola ne pravi problem?......neznam kako je sad...ali se sjećam prije par godina,u slučaju problema sa svojim doktorom zatražiš da te pošalje "komisiju" za bolovanja i onda oni odrede...ako odrede bolovanje tvoj doktor nek priča priče.....ili otiđite sami ako ste uvjereni da bolovanje morate dobiti zbog bolesti pa prijavite doktora opče prakse...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...
, crny46 je napisao:

ovdje ima jedan ekstreman primjer/zamka....HZZO isplaćuje naknadu za bolovanje firmi....a firma u stečaju....radnik na bolovanju-ne dobije ni 1 kn!

Pozdrav opet,

za promjenu, da budem korisna, ovako je s naknadama preko hzzo-a: 

poslodavac isplati radnika na bolovanju, pa traži refundaciju od zavoda. Zavod je dužan refundirati u određenom roku, koji nama nije bitan. Ako poslodavac to ne napravi, radnik piše zahtjev prema zavodu.

Ako je firma nelikvidna ili je u stečaju, naknada se isplaćuje direktno osiguraniku.

https://www.zakon.hr/z/192/Zakon-o-obveznom-zdravstvenom-osiguranju

čl. 41. i 42.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Ova prica nema kraja: 

nakon vise od dva mjeseca nismo uspjeli pronac drugog lijecnika. Navodno nije obicaj uzimati pacijente koji su na bolovanju. 

Vec sam rekla da smo navikli na neljubaznost zdravstvenih djelatnika, i ne ocekujemo cuda, samo fer odradivanje posla. 

Ostale su ove opcije (tako je rekao jedan od odbijenaca) 

1. disciplinski pred hlk

2. podnesak hzzo-u kao nositelju 

3. kazneni progon zbog nesavjesnog lijecenja 

Je li to moguce? 

Onda, tko bi uzeo pacijenta koji se tuzaka?  

A ako se odlucimo na koju (ili sve) od ovih opcija, koliko bi to moglo trajati i kakve bi bile posljedice za sve nas? 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Disciplinski postupci pred strukovnim tijelima nisu transparentni, tako da ne postoji javno poznata praksa, međutim, iz nekih drugih postupaka mi je poznato da traju oko pola godine do godinu dana. Što se tiče kaznenog postupka, ako zbog postupaka liječnice nije došlo do narušenja zdravlja onda nema tog kaznenog djela. Podnesak HZZO-u još najrazumnije zvuči, jer se očigledno radi o sprezi liječnice i poslodavca da mu uštede troškove bolovanja.

Što god poduzeli, dok god Vam je obiteljska liječnica, to će biti u najmanju ruku čudno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Naknada vec ide preko hzzo-a. Sad vec skoro 6 mjeseci, i blizi se rok kada ce morati na komisiju zbog utvrdjivanja radne sposobnosti. I tu opet dolazi do problema s dr., od nje ne mozemo dobiti nikakvu informaciju, a listajuci zakone i slusajuci druge pacijente, dobijete citav niz razlicitih raspleta. 

Dojam je da tu stvarno nema nikakvih pravila i da potpuno ovisimo o raspolozenju te zene. 

Sto se kaznenog tice, navodno je mogla ranije reagirati pa do sadasnjeg stanja ne bi bilo doslo, ili makar ne bi bilo ovako kako je. 

Ako ipak odem na hzzo, da l da spominjem sve to (sprega dr. i poslodavca) ili da se drzim samo zdravstvenog kartona, po Vasem misljenju? 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Danas smo dobili odgovor hzzo-a i hlk. Kazu sve isto sto i vi, samo s par mjeseci zakasnjenja ? 

Dakle, poslala sam pristojan upit, samo trazeci drugo strucno misljenje; hzzo kaze isto sto gosp. rubens (hvala, opet), te dobih popis svih lijecnika od Bjelovara do Zupanje. 

Hlk, pak, trazi da prijavim lijecnicu imenom i prezimenom. 

Sad, posto sam u meduvremenu ipak uspjela pronac novog doktora... ostaje samo zahvalit Legalisu! 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija