Jump to content

Prolaz kroz crveno na semaforu - snimljeno


Isnen

Preporučene objave

Pozdrav,

Danas sam odlazila iz Rijeke, i prošla sam slučajno kroz crveno. Nikada mi se to nije desilo. Vidjela sam žuto, ali kriva procjena. Krenula sam i došlo crveno. Negdje sam pročitala da te kamere nisu stalno upaljene, pa se nadam toj sreći, ali... Zanima me kad stigne kazna od 2-3000 kn (tako kažu), da li mi je pametnije odmah platiti, ili uložiti žalbu, s obzirom da sam 03.10.2016. kažnjena za vožnju s mobitelom. Kazne za prebrzu vožnju ili prolazak kroz crveno ili vožnju u alkoholu.stanju nisam nikad dobila, i nisam ništa takvog zeznula do danas kad sam prošla kroz crveno. I da, ako mi oduzmu još i vozačku, da li je bolje da se žalim i napišem da mi auto treba za egzistenciju s obzirom da mi je plaća mizernih 3800 kn i kredit 1800...

Savjet..

Hvala

 

uređeno: od Isnen
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Da se nadovezemo na ovu temu budući da je vrlo slične naravi. Zaustavljen sam na krizanju Savske i ulice Izidora krsnjavog koje ima nadzorne kamere od policije te mi je napisan prekrsajni nalog za prelazak na crveno. Ja sam uvjeren da nisam prosao na crveno i da u trenutku paljenja zutog vise nisam mogao sigurno zakočiti  iz vise razloga (skoro ispod semafora, auto iza mene + dijete u mojem autu). No citajuci ovaj forum to mi malo vrijedi, a isto tako smatram da policajac ima pravo na svoje viđenje te je razlika u nasim misljenjima normalna stvar. Stoga smatram da bi pregled snimke bio najpostenija solucija. Zanima me da li je to moguce predloziti da se odradi na prvom rocistu i smatrate li da je takav prijedlog uobičajena stvar. Naime ne bih htio da si zakompliciram situaciju sa nekakvim posebnim prohtjevima ukoliko sudac odluci da je policajac u pravu, a s druge strane sam trenutno uvjeren da sam ja u pravu. Kazna za prekršaj je velika i zasad smatram da cu nepravedno biti kaznjen.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Tako je, snimke grada Zagreba. Da li je uobičajena procedura koristiti iste za taj tip parnice i kako se to inicira, a da ne nabijam nepotrebne troskove ili sebi ili drzavi? Da li da to spomenem u zalbi koju cu slati kad dobijem nalog? Time bi se snimka mogla izdvojiti prije brisanja. Moze li uopće građanstvo otici na policiju i predloziti ili traziti pregled određene snimke?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 mjeseci kasnije...
, Isnen je napisao:

Pozdrav,

Danas sam odlazila iz Rijeke, i prošla sam slučajno kroz crveno. Nikada mi se to nije desilo. Vidjela sam žuto, ali kriva procjena. Krenula sam i došlo crveno. Negdje sam pročitala da te kamere nisu stalno upaljene, pa se nadam toj sreći, ali... Zanima me kad stigne kazna od 2-3000 kn (tako kažu), da li mi je pametnije odmah platiti, ili uložiti žalbu, s obzirom da sam 03.10.2016. kažnjena za vožnju s mobitelom. Kazne za prebrzu vožnju ili prolazak kroz crveno ili vožnju u alkoholu.stanju nisam nikad dobila, i nisam ništa takvog zeznula do danas kad sam prošla kroz crveno. I da, ako mi oduzmu još i vozačku, da li je bolje da se žalim i napišem da mi auto treba za egzistenciju s obzirom da mi je plaća mizernih 3800 kn i kredit 1800...

Savjet..

Hvala

 

Jel i dalje kamere u Zg ne snimaju prolaz na crveno ili se mjenjalo nešto? Hvalaaa

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 mjeseci kasnije...

Ovako bio sam u žurbi na posao i tamo pored avene mala ima 2 trake za lijevo skretanje i na stupu gore je kamera zanima me jel snima prolaz kroz crveno ? Mislim da sam ušao na zuto u križanje al opet za svaki slučaj provjera. Malo sam listao forum i vidio na starijim postovima da kamere ne snimanju prolaz kroz crveno, al pošto su to stariji postovi zanima me jel jos uvijek tako

 

Tu se na stupi vidi. Ušao sam preko zebre na žuto, al svejedno me to muci hvala

A1F33C7C-2BEB-4310-87AF-62D983BF9E5F.jpeg

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zanima me jesu li kamere na križanjima u Zagrebu počele snimati prolaske kroz crveno svjetlo? 
Danas sam na križanju Heinzelove i Vukovarske nepažnjom prošao kroz crveno jer sam se vozio iza teretnog vozila koje mi je zaklonilo pogled na semafor. Jel netko dobio u zadnje vrijeme prekršajnu prijavu za tu vrstu prekršaja, a da ga je snimila kamera na križanju? Hvala unaprijed!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 mjeseci kasnije...

što se tiče kamera grada Zagreba - nećete dobiti kaznu (osim ako vas je neposredim zapažanjem uočio policijski službenik). 

No, bitno je znati: uskoro MUP kreće za postavljanjem svojih kamera, sa kojima će moći sankcionirati (između ostaloga) prolaske kroz crveno svjetlo, kako naših građana tako i onih iz drugih država EU.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nakon prolaska kroz raskrižje sustiglo me policijsko vozilo i upalilo rotirke i natjeralo u neku ulicu da se zaustavim. Dođe policajac pita kako sam, jel sam pila i tako, a ja sve pristojno odgovaram i upitam zašto su me izbacili iz prometa. Kaže on da sam prošla kroz crveno svjetlo. NIsam, nisam sigurno i velim to njemu, a on opet da sam daltonista i da je bilo crveno. Ja kažem da pogledaju na kamere, da sigurno nisam prošla kroz crveno, no kaže on nema kamera. Znači na sudu je moja protiv njegove riječi. Ima li tu nekog pravila, dobre prakse ili što? 

 

, drot13 je napisao:

Niti jedna kamera u Zagrebu ne snima prolazak na crveno svjetlo.

mene je na zebri na kvatriću zamalo pregazio kombi koji je jurio. zvala sam odmah nadležne za snimanje kamerama no vele oni da iako se dobro vidi to što se dogodilo da ne mogu dati snimku. ja prijavljujem to i policiji, no i oni kažu da je to prošlo i da sam ja dobro prošla i da budem pažljivija ubuduće. čemu onda služe te kamere?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 9 sati , niga je napisao:

mene je na zebri na kvatriću zamalo pregazio kombi koji je jurio. zvala sam odmah nadležne za snimanje kamerama no vele oni da iako se dobro vidi to što se dogodilo da ne mogu dati snimku. ja prijavljujem to i policiji, no i oni kažu da je to prošlo i da sam ja dobro prošla i da budem pažljivija ubuduće. čemu onda služe te kamere?

Za ovakav prekršaj bi se mogle koristiti i mogli su postupati.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 godina kasnije...
  • 2 godina kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija