Jump to content

B2 kapital, pitanje


tanja83

Preporučene objave

Pozdrav,

Ako mi itko moze pomoći, problem je sljedeći.Imala sam dugovanje prema raiffeisen banci, dug je prodan B2 kapitalu unazad 3g.Od tada mi s plaće skidaju trećinu, a od nedavno četvrtinu.Početno stanje duga je bilo 66 000kn.U zadnjih te tri godine mi se dug smanjio na 23 000kn .Problem je u tome što na očevidniku fine i dalje piše raiffeisen 66 000 što je početno stanje duga.Na platnoj listi također piše da skida raiffeisen banka.Kada sam u banci pitala zašto se i dalje vode oni kao ovrsenici, oni su rekli da će poslati samo potvrdu da je taj dug prodan i da ja nemam apsolutno nikakve veze sa njima.To poslali nisu.Medjutim i B2 kapital sam pitala isto i oni su mi poslali tu potvrdu na kojoj pise da je dug prodan i pod kojim je brojem ovrha.U fini pak kazu da taj problem moraju rjesiti banka i b2 kapital.Ja sada vise neznam kome se obratiti.Imam namjeru dići kredit samo da se rijesim ovrhe medjutim banke koje daju takve kredite moraju uplatiti po očevidniku, a po očevidniku ispada da ja nisam nista plaćala.Znači meni je B2 kapital skinuo 43 000kn koje se na fini ne vide???!!!Kako je to uopće moguće da se to ne evidentira u fini??

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Meni je bilo receno sa strane B2 Kapitala da cak i dok se vrati cijeli iznos,jos uvijek Ce stajati taj iznos na Fini.. onda B2 Kapital salje na sud,sud na Finu da se bride cijeli iznos...jer ja sam Tražila u banci da se izbrisati kao vjerovnici,s obzirom da je B2 Kapital preuzeo...ona je rekla da  ne...da dok se otplati dug da to sud rijesava.  Nisam puno pomogla, isto sam u dilemi sto se desava dok je dug otplacen...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, PEPINJELA je napisao:

Meni je bilo receno sa strane B2 Kapitala da cak i dok se vrati cijeli iznos,jos uvijek Ce stajati taj iznos na Fini.. onda B2 Kapital salje na sud,sud na Finu da se bride cijeli iznos...jer ja sam Tražila u banci da se izbrisati kao vjerovnici,s obzirom da je B2 Kapital preuzeo...ona je rekla da  ne...da dok se otplati dug da to sud rijesava.  Nisam puno pomogla, isto sam u dilemi sto se desava dok je dug otplacen...

zašto potvrdu od B2 Kapital uz pismeno ne dostaviš sud? (kopiju)

B2 Kapital neće ništa rješavati. oni nisu ovrhovoditelj. ovrhovoditelj je i dalje banka koja se vodi u fini a ne kupac duga. od sud traži  ukidanje ovrhe i brisanje iz evidencije u fini. 

nešto tu ne štima. plaćaš  3 godine. dug je bio 66.000,00 kn a sad je 23.000,00 kn.

zar ne rastu kamate? kolika ti je plaća kad je 1/3 do sada plaćeno 43.000,00kn. 

kolii iznos ti uzimaju  od plaće?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, bovu je napisao:

zašto potvrdu od B2 Kapital uz pismeno ne dostaviš sud? (kopiju)

B2 Kapital neće ništa rješavati. oni nisu ovrhovoditelj. ovrhovoditelj je i dalje banka koja se vodi u fini a ne kupac duga. od sud traži  ukidanje ovrhe i brisanje iz evidencije u fini. 

nešto tu ne štima. plaćaš  3 godine. dug je bio 66.000,00 kn a sad je 23.000,00 kn.

zar ne rastu kamate? kolika ti je plaća kad je 1/3 do sada plaćeno 43.000,00kn. 

kolii iznos ti uzimaju  od plaće?

rastu kamate ..skidali su mi do 1600kn..kako mi je placa rasla tako je i ta trecina rasla ..sad skidaju oko 1200 zato sto je cetvrtina ..dobro,znaci ja bi trebala ipak na sud jel ..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ispravak, danas su mi rekli iz b2 da je dug bio manji, tocnije 45000kn..uglavnom cudili su se kao svjetskom cudu zasto je bitno da taj dug na ocevidniku glasi na njih a ne na banku..kada sam spomenula da ce sud rijesiti, odmah su rekli da ce nadredjeni to pokusati rijesiti kroz mj.dana jer to kao traje..cijela situacija mi je malo sumnjiva iskreno ..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pa niste dobili ugovor o cesiji? Ja sam dobila papir gdje Pise da su dug oni uzeli,i kolika je svota duga...i nakon toga s obzirom da uredno placam dug su mi dali ugovor o cesiji na godinu dana na rate...s njima trebate sve pismeno komunicirati,jer sam i ja dobila takav savjet.. ozbiljnije vas shvaćaju,a imate dokaze....da li dobivate potvrde od uplati?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ne dobivam nikakve potvrde o uplati ..jedino su mi poslali mailom stanja duga i iznose koji su skinuti ovrhom unazad 3god, i to tek sad, nedavno..i dobila sam potvrdu da su otkupili dug..a na rate nemogu kad su mi vec pod ovrhom, a soluciju da se dogoorimo da placam u ratama mi nisu niti ponudili..mozda jer se nisam dugo obazirala na njihove pozive ..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Onu vama skidaju s place,ili sami uplacujete putem uplatnice? Ja sebi placam preko uplatnice, uslikam, posaljem njima da je uplaceno..i onda oni potvrde da je proknjizeno...koliko ste dugo čekali da se upisu kao vjerovnici u FINU.. Meni je receno dok se bude skidalo sa Fine,1/3 da ako hocu jos dodatno davati 200 kn..da se automatski smanjuje dug.  Jer sam se dogovorila s njima u ugovoru da trenutno godinu danas  placam bez kamatno...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne, skidaju mi ovrhom..Na fini nisu oni vjerovnici vec rba..mada su i oni na ocevidniku navedeni prije banke za neki manji iznos..i kad ih pitam za sto je to oni nemaju pojma, kao jedini dug koji imam kod njih je taj od banke ..i mene traze svaki mjesec da placam ovo "na divljaka" al u fini kada sam to spomenula, rekli su ni u ludilu ..da nemam ja sto svojevoljno njima uplacivat ..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hmm. Tesko je tu biti pametan sto napraviti..ali to je i banka morala napraviti..da se bride kao vjerovnik u FINI...Ako su prodali dug, nemaju oni sta vise biti na Fini. To ste morali traziti od banke da se brisu,da se ovi mogu upisati.  Jer sam ja rekla B2 da im necu placati dokle god one ne budu upisani kao vjerovnici...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

e ovako, odlucila sam poslati banci i b kapitalu pismo s povratnicom kako je svugdje navedeno da trebs ..ako mi neko moze pomoci sto da tocno trazim i kako to treba izgledati ..da ponovim, b kapital je kupio dug od banke, banka stoji na fini kao vjervnik.Pod ovrhom mi skidaju cetvrtinu place ..do sada nisam dobila nikakvu cesiju nit rjesenje o ovrsi od b kapitala..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Meni se isto ne podudaraju podaci duga u FINI i kod "Agencije za naplatu potraživanja" , radi se o velikoj razlici. Uredno mi se skida 1/4. Imam samo 1 ovrhu pod jednim ovršnim brojem.

Na Očevidniku dug 62.000,00 Kn

Vjerovnik usmeno tvrdi da je konačan i točan dug sa svim 46.000,00 Kn.

Vjerovnik kaže da FINA ne ažurira redovno i uredno podatke valjda misli uplate, frustrira me sve to, a i to što mi vjerovnik (Agencija) priča preko telefona mu ništa ne vjerujem

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 45 minuta, tanja83 je napisao:

e ovako, odlucila sam poslati banci i b kapitalu pismo s povratnicom kako je svugdje navedeno da trebs ..ako mi neko moze pomoci sto da tocno trazim i kako to treba izgledati ..da ponovim, b kapital je kupio dug od banke, banka stoji na fini kao vjervnik.Pod ovrhom mi skidaju cetvrtinu place ..do sada nisam dobila nikakvu cesiju nit rjesenje o ovrsi od b kapitala..

I meni je dugo bio upisan RBA na očevidniku umjesto EOS MATRIX

Par puta sam nazvala RBA da to riješe i riješili su kroz tjedan dana.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, tanja83 je napisao:

e ovako, odlucila sam poslati banci i b kapitalu pismo s povratnicom kako je svugdje navedeno da trebs ..ako mi neko moze pomoci sto da tocno trazim i kako to treba izgledati ..da ponovim, b kapital je kupio dug od banke, banka stoji na fini kao vjervnik.Pod ovrhom mi skidaju cetvrtinu place ..do sada nisam dobila nikakvu cesiju nit rjesenje o ovrsi od b kapitala..

Banci šaljete zahtjev da obustavi ovrhu na Fini jer više nema aktivnu legitimaciju za provođenje ovrhe budući da je dug ustupila a još uvijek je navedena u ovršnoj ispravi na Fini! Ako vam banka skida tu četvrtinu plaće u zahtjevu napišite da tražite da vam vrate iznos koji su ovršili od trenutka otkupa duga do obustave ovrhe! Ukoliko ne obustave ovrhu napišite da ćete to zatražiti od nadležnog suda, kao i povrat novca ovršenog bez osnove!

Agenciji otkupitelju (B2 kapital) ne šaljete ništa! Nek se sami brinu za naplatu otkupljenog potraživanja!

Banka vam je dužna odgovoriti u roku od 15 dana od dana prijema koji će biti naznačen na crvenoj povratnici!:vjeruj:

uređeno: od Sunčana strana ulice
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, Marta01 je napisao:

Meni se isto ne podudaraju podaci duga u FINI i kod "Agencije za naplatu potraživanja" , radi se o velikoj razlici. Uredno mi se skida 1/4. Imam samo 1 ovrhu pod jednim ovršnim brojem.

Na Očevidniku dug 62.000,00 Kn

Vjerovnik usmeno tvrdi da je konačan i točan dug sa svim 46.000,00 Kn.

Vjerovnik kaže da FINA ne ažurira redovno i uredno podatke valjda misli uplate, frustrira me sve to, a i to što mi vjerovnik (Agencija) priča preko telefona mu ništa ne vjerujem

 

ovo je isto kod mene ..i isti odgovor meni da

 

prije 1 sat, Marta01 je napisao:

Meni se isto ne podudaraju podaci duga u FINI i kod "Agencije za naplatu potraživanja" , radi se o velikoj razlici. Uredno mi se skida 1/4. Imam samo 1 ovrhu pod jednim ovršnim brojem.

Na Očevidniku dug 62.000,00 Kn

Vjerovnik usmeno tvrdi da je konačan i točan dug sa svim 46.000,00 Kn.

Vjerovnik kaže da FINA ne ažurira redovno i uredno podatke valjda misli uplate, frustrira me sve to, a i to što mi vjerovnik (Agencija) priča preko telefona mu ništa ne vjerujem

 

kod mene ista stvar..samo sto je kod mene dug 67000kn na ocevidniku a b kapital tvrdi da je 23000kn(sto mora bit s obzirom da mi skidaju s place)..jedino ne razumijem zasto mi b kapital na ocevidniku stoji iznad banke sa nekih 7000kn duga koje mi nitko nezna objasniti..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Problem je što brkate ovrhu na plaći i ovrhu na računima, fina provodi ovrhu na računima, a poslodavac ovrhu na plaći. Sad ako poslodavac uplaćuje na račun ovrhovoditelja 1/4 ili 1/3 plaće, to fina ne može znati niti je to briga poslodavca, eventualno ovrhovoditelj može poslati trenutno stanje po zadužnici pa da fina to korigira, ali to ovrhovoditelji u pravilu ne rade, a i to je dodatan trošak ovršeniku, jer fina sve naplaćuje. Dakle kad otplatite dug ovrhovoditelju onda vam banka šalje u finu da je dugovanje naplaćeno i fina vraća zadužnicu, ili ako je u pitanju agencija za naplatu potraživanja, a nije upisana kao ovrhovoditelj na fini, onda agencija šalje banci zahtjev da se povuce zadužnica sa fine zbog podmirenja dugovanja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 15 sati , Klon je napisao:

 Dakle kad otplatite dug ovrhovoditelju onda vam banka šalje u finu da je dugovanje naplaćeno i fina vraća zadužnicu, ili ako je u pitanju agencija za naplatu potraživanja, a nije upisana kao ovrhovoditelj na fini, onda agencija šalje banci zahtjev da se povuce zadužnica sa fine zbog podmirenja dugovanja.

Problem je u tome da to banke i agencije ne rade ako se ovršenik sam ne brine o stanju i statusu svog duga! Imate i ovdje na forumu puno primjera da bez pokretanja postupka za stjecanje bez osnove ili barem višestrukog upozorenja banke ne vraćaju preplaćene iznose čak ni u puno bezazlenijim situacijama od ovrhe! Ako se kojim slučajem dogodilo  da se određeni iznos koji nije zaštićen od ovrhe naplati zbog blokade na fini odlazi za troškove i zatezne kamate za isti iznos koji se već skida temeljem blokade na plaći kod poslodavca!:vjeruj:

uređeno: od Sunčana strana ulice
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, Sunčana strana ulice je napisao:

Problem je u tome da to banke i agencije ne rade ako se ovršenik sam ne brine o stanju i statusu svog duga! Imate i ovdje na forumu puno primjera da bez pokretanja postupka za stjecanje bez osnove ili barem višestrukog upozorenja banke ne vraćaju preplaćene iznose čak ni u puno bezazlenijim situacijama od ovrhe! Ako se kojim slučajem dogodilo  da se određeni iznos koji nije zaštićen od ovrhe naplati zbog blokade na fini odlazi za troškove i zatezne kamate za isti iznos koji se već skida temeljem blokade na plaći kod poslodavca!:vjeruj:

Pa svakako bi i trebalo biti u interesu ovršeniku da se brine o tome, ali isto tako i ovrhovoditelji plaćaju kazne ako ne povlače zadužnice sa fine na vrijeme. 

A tko kaže da se ne može ovšiti novac i ovrhom na plaći i ovrhom na računu? Bitno je samo da su ovršeniku zajamčeni 3/4 ili 2/3 plaće.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 9 sati , Klon je napisao:

Pa svakako bi i trebalo biti u interesu ovršeniku da se brine o tome, ali isto tako i ovrhovoditelji plaćaju kazne ako ne povlače zadužnice sa fine na vrijeme. 

A tko kaže da se ne može ovšiti novac i ovrhom na plaći i ovrhom na računu? Bitno je samo da su ovršeniku zajamčeni 3/4 ili 2/3 plaće.

Kome ovrhovoditelji placaju kazne ako ne povuku ovrhu sa racuna? Kome se ja obracam ?

 

Ne razumijem ovrhu na racunu i ovrhu na placi. Ako imam ovrhu na racunu ovrsena sam i iz moje place se izdvaja 1/4 na moj tekuci ovrseni racun. I za mene je tu kraj price

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat , Klon je napisao:

Pa svakako bi i trebalo biti u interesu ovršeniku da se brine o tome, ali isto tako i ovrhovoditelji plaćaju kazne ako ne povlače zadužnice sa fine na vrijeme.

Kad je i koji ovrhovoditelj platio kaznu, u kojem iznosu i na osnovu kojeg zakona, iz razloga nepovlačenja zadužnice??? :tikvan:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...
, Sunčana strana ulice je napisao:

Banci šaljete zahtjev da obustavi ovrhu na Fini jer više nema aktivnu legitimaciju za provođenje ovrhe budući da je dug ustupila a još uvijek je navedena u ovršnoj ispravi na Fini! Ako vam banka skida tu četvrtinu plaće u zahtjevu napišite da tražite da vam vrate iznos koji su ovršili od trenutka otkupa duga do obustave ovrhe! Ukoliko ne obustave ovrhu napišite da ćete to zatražiti od nadležnog suda, kao i povrat novca ovršenog bez osnove!

Agenciji otkupitelju (B2 kapital) ne šaljete ništa! Nek se sami brinu za naplatu otkupljenog potraživanja!

Banka vam je dužna odgovoriti u roku od 15 dana od dana prijema koji će biti naznačen na crvenoj povratnici!:vjeruj:

evo ovako, poslala sam banci sve ovo sto ste mi savjetovali, povratnicu sam dobila no bez odgovora..a proslo je skoro mjesec dana..zvala sam i b kapital medjutim oni i dalje tupe kako oni netrebaju biti upisani kao vjerovnik na ocevidniku ..ugovor o cesiji nedaju kao ni rjesenje o ovrsi ..nego samo pismo namjere s poveznicom ..makar sam i jednima i drugima napomenula da cu se obratiti nadleznom sudu, ne reagiraju ..sto sada?sto da napisem, kako se sad stvarno obratiti sudu?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , tanja83 je napisao:

evo ovako, poslala sam banci sve ovo sto ste mi savjetovali, povratnicu sam dobila no bez odgovora..a proslo je skoro mjesec dana..zvala sam i b kapital medjutim oni i dalje tupe kako oni netrebaju biti upisani kao vjerovnik na ocevidniku ..ugovor o cesiji nedaju kao ni rjesenje o ovrsi ..nego samo pismo namjere s poveznicom ..makar sam i jednima i drugima napomenula da cu se obratiti nadleznom sudu, ne reagiraju ..sto sada?sto da napisem, kako se sad stvarno obratiti sudu?

Tanja83, imam slicnu situaciju kao Vi. RBA me ovrsila sa kreditom i sjela u red naplate na ocevidniku bili su 5. po redu. Onda RBA moj ovrseni dug prodaje EOS MATRIX valjda zato jer su 5. na redu pa se RBA ne da vise imat posla samnom i cekat me. No mene je to strasno frustriralo zasto na ocevidniku pise RBA a vlasnik mog ovrsenog kredita je EOS MATRIX , ali ja sam Vam to uspjela rijesit telefonski u par dana nije mi FINA trebala za to trazila sam RBA da to rijese. Onda sam ih pitala na ciji ziro racun ide moj ovrseni novac, a RBA je rekla ide nama, a onda vam to mi proslijedjujemo EOS MATRIX meni to nije normalno. Prosli tjedan sam izvadila Ocevidnik nista se s njega ne skida kako bi trebalo. Po meni onda Ocevidnik nije vjerodostojan dokument i jos ga covjek mora platiti a hvala bogu razvuku 1 predmet na 2 stranice

 

Ja isto zelim platiti sve i ne biti vise ovrsena..a ne raspolazem sa cistim podatcima

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...
  • 5 mjeseci kasnije...

Pozdrav, eto mene nazad ..dakle b2 se jos do sad I dalje nije upisao vjerovnik..medjutim problem je sada sljedeci.. Izvadila sam ovaj mjesec nakon onih brisanja starih dugova,ocevidnik..neki dugovi od teleoperatera su ostali neki izbrisani..medjutim banka je izbrisana..na moje pitanje zasto mi onda jos uvijek u firmi skida po platnoj listi banka tj.mozda sad I b2(moram pitat u firmi tko tocno), djelatnica odgovara da je to vjerojatno ovrha preko firme na placi ..sto to znaci?i kako je b2 opet sjeo na moju placu ako je rba izbrisan?jos nesto, ako ja podmirim kompletan dug po ovrsi name ocevidniku jeli cu izaci is blokade il I cu svejedno ostati blokirana zbog b2 ..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

To što si odblokirana u Fini, ne znači da ti poslodavac to isto bude napravio, to nisu iste vrste ovrha, fina provodi ovrhu po računima, a poslodavac na primanjima, to su sasvim različite stvari.

Ako podmiriš dugovanje koje imaš na fini, onda će te fina odblokirati jer nema razloga da više budeš blokirana ako nemaš dugovanja koja su aktivirana na fini.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

 

, tanja83 je napisao:

djelatnica odgovara da je to vjerojatno ovrha preko firme na placi ..sto to znaci?i kako je b2 opet sjeo na moju placu ako je rba izbrisan?jos nesto, ako ja podmirim kompletan dug po ovrsi name ocevidniku jeli cu izaci is blokade il I cu svejedno ostati blokirana zbog b2 ..

Vjerojatno je RBA povukao ovrhu sa Fine, a onda je B2 po otkupu ovog duga, dostavio sudu prijedlog za promjenu predmeta i sredstva ovrhe. Po usvajanju tog prijedloga Vam je izdano sudsko rješenje o ovrsi, a koje je dostavljeno poslodavcu za provedbu ovrhe na plaći. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Noup..zvala ja firmu.rekli su mi da ovrhu skida rba,kao b2 su se htjeli upisati prije par mjeseci(bas kada sam ja trazila da se upisu u ocevidnik kao novi vjerovnici),no moj poslodavac je trazio ugovor o cesiji i b2 to nije poslao..I kao sada oni i dalje uplacuju na rba a ovi valjda prebacuju na b2..sad je meni skroz cudno to sve..fina je izbrisala dug od rba na ocevidniku jer kao ispalo je po njemu da mi dug stoji..meni se u medjuvremenu skid a konstantno placa I na platnoj listi stoji rba..a oni se strogo ogradjuju da nemaju nista vise samnom i da sve rijesim sa b2.koji na kraju krajeva izgleda nemaju ni taj ugovor o cesiji  ..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 14 sati , tanja83 je napisao:

Noup..zvala ja firmu.rekli su mi da ovrhu skida rba,kao b2 su se htjeli upisati prije par mjeseci(bas kada sam ja trazila da se upisu u ocevidnik kao novi vjerovnici),no moj poslodavac je trazio ugovor o cesiji i b2 to nije poslao..I kao sada oni i dalje uplacuju na rba a ovi valjda prebacuju na b2..sad je meni skroz cudno to sve..fina je izbrisala dug od rba na ocevidniku jer kao ispalo je po njemu da mi dug stoji..meni se u medjuvremenu skid a konstantno placa I na platnoj listi stoji rba..a oni se strogo ogradjuju da nemaju nista vise samnom i da sve rijesim sa b2.koji na kraju krajeva izgleda nemaju ni taj ugovor o cesiji  ..

Poslodavac je dužan postupati po ovršnoj ispravi, a ako ima saznanja da ovrhovoditelj iz ovršne isprave više nije Vaš ovrhovoditelj, tada je trebao tražiti ugovor o cesiji, ukoliko mu ugovor o cesiji nije dostavljen treba obustaviti sve daljnje radnje, jer nema ovlaštenog ovrhovoditelja u postupku prisilne naplate. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ja sad neznam, ali od pocetka kako sam pocela raditi rba skida za ovrhu..njima sam i bila duzna od pocetka..djelatnica u racunovodstvu je samo spomenula da se b2 htio upisati umjesto rba sto je ona odbila jer bas b2 nije dao ugovor o cesiji..

 

A sto bi bilo kada bih ja trazila b2 ugovor o cesiji?I sto bi bilo kada mi ga oni nebi dali?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat , tanja83 je napisao:

Ja sad neznam, ali od pocetka kako sam pocela raditi rba skida za ovrhu..njima sam i bila duzna od pocetka..djelatnica u racunovodstvu je samo spomenula da se b2 htio upisati umjesto rba sto je ona odbila jer bas b2 nije dao ugovor o cesiji..

Bili ste im dužni, ali više niste, sada ste dužni B2.

prije 1 sat , tanja83 je napisao:

A sto bi bilo kada bih ja trazila b2 ugovor o cesiji?I sto bi bilo kada mi ga oni nebi dali?

Ništa, nisu Vam ga dužni dati. Poslodavac je dužan prestati postupati, jer ne zna tko je pravi ovrhovoditelj i ne zna na koji dio duga B2 kao novi ovrhovoditelj ima pravo.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 7 sati , tanja83 je napisao:

Da ali sto ako meni moji kazu da ce skidati i dalje kao i do sad..jer je to ovrha na placi ..mislim i zadnji put kad sam zvala nisu bas pucali od ljubaznosti..jel se mogu ja nekom drugom obratiti u vezi toga?da se barem stopira dug dok se ne vidi gdje je problem..

Naravno da možete, nadležnom sudu pred mojim tražite da Vam se obustavi ovrha na plaći, jer imate informaciju da je došlo do promjene na strani ovrhovoditelja, a koji se ne želi legitimirati dostavljanjem ugovora o cesiji poslodavcu, tako da Vaš poslodavac protuzakonito i dalje naplaćuje Vaš dug prisilnim ustezanjem sa plaće, ali u koristi prvog ovrhovoditelja koji je sklapanjem ugovora o cesiji to prestao biti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

A kako bi poslodavac trebao znati da RBA više nije ovrhovoditelj ako nisu ništa zaprimili od RBA? Oni ne mogu povući ovršnu ispravu sa naplate samo zato što ste im to vi rekli da je dug prodan B2? imate li obavijest o prijenosu potraživanja? Ako imate možete im to pokazati, ali mislim da će im b2 poslati kopiju ugovora o cesiji, ne sumnjam u to.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 9 sati , Klon je napisao:

A kako bi poslodavac trebao znati da RBA više nije ovrhovoditelj ako nisu ništa zaprimili od RBA?

Ovo im je bilo dovoljno da odmah prestanu postupati po rješenju o ovrsi.

, tanja83 je napisao:

djelatnica u racunovodstvu je samo spomenula da se b2 htio upisati umjesto rba sto je ona odbila jer bas b2 nije dao ugovor o cesiji..

 

 

prije 9 sati , Klon je napisao:

Oni ne mogu povući ovršnu ispravu sa naplate samo zato što ste im to vi rekli da je dug prodan B2? imate li obavijest o prijenosu potraživanja? Ako imate možete im to pokazati.

Ovršenik nije dužan dokazivati da je na mjesto ovrhovoditelja stupio novi ovrhovoditelj. Uz to obavijest o prijenosu nema pravnu snagu i to bez obzira tko je pokaže poslodavcu.

 

prije 9 sati , Klon je napisao:

ali mislim da će im b2 poslati kopiju ugovora o cesiji, ne sumnjam u to.

Ni kopija ugovor o cesiji nema pravnu snagu. Da bi poslodavac morao postupiti, trebaju dostaviti original ili ovjerenu kopiju. A ako se radi o ovrsi koja je pokrenuta po starim zakonima, tada ni to nije dovoljno, već je potrebno posredovanje suda obzirom da bez suglasnosti ovršenika oni ne mogu stupiti na mjesto ovrhovoditelja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

NIti jedan poslodavac neće dobiti original cesiju ili ovjerenu kopiju, s obzirom na zakon o zaštiti osobnih podataka gdje se u cesiji može nalaziti popis na tisuće dužnika kojima su otkupljeni dugovi i naravno da jedan poslodavac ne smije vidjeti osobne podatke drugih dužnika koji nisu njegovi zaposlenici. Uostalom da netko i odluči slati ovjerene kopije ugovora o cesiji, da su u toj cesiji otkupili dugove od 10000 dužnika, tko bi njima izdao 10000 ovjerenih kopija da pošalju svakom poslodavcu? Uostalom nigdje u zakonu ne piše da cesija mora biti u pismenom obliku, jedino piše da dužnik mora biti obavješten, čak ni tamo ne piše da mora biti pimeno obavješten.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 52 minuta, Klon je napisao:

NIti jedan poslodavac neće dobiti original cesiju ili ovjerenu kopiju, s obzirom na zakon o zaštiti osobnih podataka gdje se u cesiji može nalaziti popis na tisuće dužnika kojima su otkupljeni dugovi i naravno da jedan poslodavac ne smije vidjeti osobne podatke drugih dužnika koji nisu njegovi zaposlenici. 

Netočno. Original ili ovjerena kopija ugovora o cesiji ne ugrožavaju osobne podatke, ništa više od kopije (koju ti sugeriraš). Postoji način da se zaštiti osobni podatak ostalih osoba (prikrivanje podataka koji nisu vezani za konkretni predmet).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Aha, baš se pitam zašto onda sve državne tvrtke, ministarstva, mirovinsko, HZZ, HZZO i ostali postupaju po kopijama ugovora o cesiji, ali naravno po originalu ovršne isprave, mora da su svi u zabludi, ali rekao sam i prije, nigdje ne pise da ustup potraživanja mora biti u pisanom obliku.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, Klon je napisao:

Aha, baš se pitam zašto onda sve državne tvrtke, ministarstva, mirovinsko, HZZ, HZZO i ostali postupaju po kopijama ugovora o cesiji, ali naravno po originalu ovršne isprave, mora da su svi u zabludi, ali rekao sam i prije, nigdje ne pise da ustup potraživanja mora biti u pisanom obliku.

To što drugi nešto rade, ne znači da je ispravno. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Dakle..nakon cca dva mjeseca sto mi je racunovotkinja rekla kako b2 kapital nije dao ugovor o cesiji te i dalje se skida za rba, sad odjednom su se ipak uspjeli upisati na red..znaci imala sam rba "ovrhu na placi", a na ocevidniku teleoperatere neki sitniji dug..da bi meni rekle u racunovodstvu da kod njih je sada po redu rba i dalje, zatim jedan od teleoperatera i onda b2 ..kako su se oni sada mogli i smjeli tako ubacit?a kakti ono sto se sada skida za rba, prosljeđuje se opet njima..b2 sam inace zvala prije par dana i poslali su mi tocan izvadak koliko sam duzna, i taj dug po meni stima..ne kuzim kako sada ide malo jednima malo drugima?jos jedno pitanje..mislila sam svejedno dici kredit jer se ne radi o velikom dugu i da se rijesim tog sveg cirkusa, ali jel se ja i dalje vodim negdje kao blokirana nekih 3mj.?negdje sam to procitala..jer nisam ni na crnoj listi niti nista..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 41 minuta, tanja83 je napisao:

kako su se oni sada mogli i smjeli tako ubacit?

Je li ovo isti dug koji se naplaćuje RBA i za koji čeka red na naplatu B2?

Prije 43 minuta, tanja83 je napisao:

ali jel se ja i dalje vodim negdje kao blokirana nekih 3mj.?

Na osnovu čega bi se vodili kao blokirana ukoliko u cijelosti podmirite dugovanje?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Eto bila sam opet na fini..znaci na teta na salteru kaze da po ocevidniku nisam duzna ni rba ni b2 jer su oni njih automatski izbrisali jer je dug stajao, kao da nisam imala priljeva na racun niti nista..po tome je proslo nezz koje ono vise vrijeme po novom zakonu i oni su taj dug izbrisali..i tako jest, stvarno se po ocevidniku nista nije vidjelo a meni se placa uredno skidala..kada sam spomenula da mi rba i b2 uzimaju ovrhom na placi,ona je rekla da fina s tim nema nista niti da oni mogu provjeriti stvarno stanje toga duga..nakon toga sam nazvala b2..i pitala cemu sada i oni i rba po nekom redosljedu kod mog poslodavca..odgovor je bio da je dug samo jedan(onaj koji stima po meni) i kad ja to platim,nebitno njima il rba, oni me automatski brisu i javljaju fini da je dug otplacen..pa kojoj mrtvoj fini kad na fini kazu da je taj dug obrisan i da s ovrhom na placi oni nemaju nista niti imaju uvid u to?!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, tanja83 je napisao:

Isti dug je

Ovo nije dozvoljeno,  jer će na ovaj način doći do dvostruke naplate istog duga, a naplaćena sredstava ćete jedino moći vratiti u protuovršnom postupku. Također, kome treba ovakva situacija tj. da dva puta naplati isti dug, a potom da pretplaćeno zajedno sa kamatama ima vratiti oštećenoj strani.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, tanja83 je napisao:

navodno da si kao jos tih tri mjeseca vidljiv na hroku poslije deblokade..

HROK je zastao s radom za građane. Ovaj sustav razmjene informacija između banaka tzv.˝crna lista˝ više se ne smije koristiti. Od 25. svibnja počela je primjena Opće uredbe o zaštiti podataka (GDPR) te je Hrvatski registar obveza po kreditima morao privremeno zastati s razmjenom podataka za građane, obrtnike i slobodna zanimanja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 23 sati , tanja83 je napisao:

teta na salteru kaze da po ocevidniku nisam duzna ni rba ni b2 jer su oni njih automatski izbrisali jer je dug stajao, kao da nisam imala priljeva na racun niti nista..po tome je proslo nezz koje ono vise vrijeme po novom zakonu i oni su taj dug izbrisali

Ovdje je Fina postupila po Zakonu o provedbi ovrhe na novčanim sredstvima, te je prestala s izvršavanjem te osnove za plaćanje jer se tražbina iz osnove za plaćanje nije naplatila u cijelosti u roku od 3 godine od primitka u Finu, a nakon što po toj osnovi za plaćanje nije bilo nikakvih naplata posljednjih 6 mjeseci uzastopno.

prije 23 sati , tanja83 je napisao:

spomenula da mi rba i b2 uzimaju ovrhom na placi,ona je rekla da fina s tim nema nista niti

Točno Vam je rečeno, jer je ovrha na novčanim sredstvima jedna vrsta ovršnog postupka, a ovrha na plaći posve druga vrsta ovršnog postupka.

prije 23 sati , tanja83 je napisao:

odgovor je bio da je dug samo jedan(onaj koji stima po meni) i kad ja to platim,nebitno njima il rba, oni me automatski brisu i javljaju fini da je dug otplacen

Ovo je protuzakonito postupanje, bez obzira je li ovrha na Fini ili na plaći, za isti dug se ne može dvostruko i istovremeno provoditi ovrha i naplaćivati.

prije 23 sati , tanja83 je napisao:

oni me automatski brisu i javljaju fini da je dug otplacen..pa kojoj mrtvoj fini kad na fini kazu da je taj dug obrisan i da s ovrhom na placi oni nemaju nista niti imaju uvid u to?!

Očigledno imate problem s poslodavcem, tražite da Vam se očituju na ime čega i u ime koga se vrši obustava dijela plaće, znači točan broj rješenja o ovrsi, tko je po njemu ovrhovoditelj i što stoji u ugovoru o cesiji.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, Borbena7 je napisao:

Ovo nije dozvoljeno,  jer će na ovaj način doći do dvostruke naplate istog duga, a naplaćena sredstava ćete jedino moći vratiti u protuovršnom postupku. Također, kome treba ovakva situacija tj. da dva puta naplati isti dug, a potom da pretplaćeno zajedno sa kamatama ima vratiti oštećenoj strani.

Ali kako da ja uopce dodem do informacije koliko tocno sam kome od njih duzna? u firmi kazu da oni samo vide redosljed kome moraju uplacivati ali ne vide iznos dugovanja..u fini neznaju..pa tko zna?b2 tupi jedan te isti iznos od pocetka koji ponavljam po meni stima, s tim da kazu da niti nemam nikakav drugi dug zbog kojeg bi se sada upisali, nego su se eto tako upisali(bez nekog extra objasnjenja)..ali kako da ja budem sigurna da se taj iznos koji navodno stima poklapa sa ovrhom na placi na kojoj mi stoje i oni i rba?kako da budem sigurna da mi nece naplatit kako kazete isti dug ili opet nesto deseto..

 

, Borbena7 je napisao:

 

Očigledno imate problem s poslodavcem, tražite da Vam se očituju na ime čega i u ime koga se vrši obustava dijela plaće, znači točan broj rješenja o ovrsi, tko je po njemu ovrhovoditelj i što stoji u ugovoru o cesiji.

Ali jel oni meni smiju davati podatke iz cesije?i sto kada mi kaze,sto mogu s tim?

 

, Borbena7 je napisao:

Ovo je protuzakonito postupanje, bez obzira je li ovrha na Fini ili na plaći, za isti dug se ne može dvostruko i istovremeno provoditi ovrha i naplaćivati.

 

Ovrhe su obje na placi..kome se obratiti za ovo?ja bi najradije bez suda jer se bojim da ne potraje..ali kako rijesiti to drugacije?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 9 sati , tanja83 je napisao:

u firmi kazu da oni samo vide redosljed kome moraju uplacivati ali ne vide iznos dugovanja..u fini neznaju..pa tko zna?

Ovo ne može biti istina. Ako samo znaju redoslijed, kako bez saznanja o visini dugovanja znaju koliko trebaju prisilno oduzimati sa Vaše plaće. Fina nema ništa sa ovrhom na plaći, tako da oni uistinu nemaju ove informacije.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 8 sati , tanja83 je napisao:

Ali jel oni meni smiju davati podatke iz cesije?i sto kada mi kaze,sto mogu s tim?

Iz cesiji se vidi je li u pitanju isti dug. Moguće da su prodali samo dio duga, pa se svatko prisilno naplaćuje preko plaće za svoj dio. Nema razloga da Vam poslodavac uskrati ovu informaciju, pa to je Vaš dug i Vaša plaća.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 8 sati , tanja83 je napisao:

Ovrhe su obje na placi..kome se obratiti za ovo?ja bi najradije bez suda jer se bojim da ne potraje..ali kako rijesiti to drugacije?

Ukoliko Vam poslodavac i dalje bude odbijao dati informaciju - za koga, po kojoj ovrsi i u kojem iznosu odbija od Vaših primanja, te ukoliko i dalje obje ovrhe budu u redu za naplatu, mišljenja sam da bez suda nećete moći razoputiti ovu situaciju.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija