Jump to content

uslužni put


steficaapril22@gmail.com

Preporučene objave

Poštovani,tri parcele vinograda,koje su zajedno ograđene,vlasnici su nekada bila tri brat, sad je tu vlasnica prve parcele, nećakinja,moj otac srednje parcele i druga nećakinja, vlasnica zadnje parcele. Ispod vinograda ostavljeni je uslužni put(dogovor braće)cca. 2m , s obzirom da je to u blizini naše kuće, a nećakinje se poudale i odselile, o tome putu, brinemo i održavamo, moj otac i u zadnjih 15.g. , moj suprug, prva vlasnica odlučila je prodati svoju parcelu,što se u tom slučaju događa s uslužnim putem, što nam je za raditi ako se ta parcela proda,da li gubimo taj put i nemogućnost prolaza do naših vinograda?Hvala

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat , steficaapril22@gmail.com je napisao:

tri zasebne k.č.

Vjerovanja sam da su u prošlosti činile jednu k.č.,te da je izvršena dioba na tri manje k.č..

Ako je tako,morao je biti sklopljen ugovor o diobi,glede čega bi trebalo pogledati da li u istom ugovoru stoji kakav uglavak po pitanju pristupnog puta.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Oduvijek su te tri k.č.samo sto nekad nije to bilo ograđeno,bilo je slobodan pristup sa svih strana,to su odlucili ograditi braća zbog nez ni sama čega, novih susjeda,to je bilo selo nekada( Zagreb gornja Dubrava)sad više nema sela,nažalost,najbolje što ta k.č. koju želi prodati nećakinja nema pristupa ni glavnoj cesti ni komunalije,jedino može kupiti netko od nas familije....al za sad nitko od nas nije zainteresiran,sređuju se sada katastarske knjige,za naše mjesto ,pa se  načela i ova tema među nama

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija