Jump to content

Prodaja stana prije ostavinske rasprave


Gljivi

Preporučene objave

Pozdrav,

htio bih potpisati predugovor s rokom od tri-četiri mjeseca za prodaju stana kojeg sam sigurno jedini nasljednik, naime jedini sam sin preminule, i prije ostavinske rasprave, koja bi se trebala odrzati negdje u veljači. zanima me nekoliko stvari:

1. mogu li i prije nego što sam sluzbeno nasljednik npr. otplatiti hipotekarni kredit i ostatak otkupa stana, dobiti od banaka/firme brisovnice i odnijeti ih na gruntovnicu da sve ubrzam i obavim dok je još u vlasničkom listu upisana pokojna majka, tj. da ne čekam ostavinsku i upis sebe kao vlasnika za rješavanje toga?

2. kad mogu potpisati konačan ugovor o prodaji, moram li čekati sluzbeno rjesenje suda da sam vlasnik ili je dovoljno da na vlasničkom listu na internetu vidim da sam upisan kao vlasnik?

3. načelno, je li rok od tri-četiri mjeseca realan da se riješe svi papiri ili sam preoptimističan i trebao bi traziti duzi? riječ je o stanu u Rijeci, ako netko zna nesto konkretnije od nacelnog o brzini rješavanja stvari tamo?

Hvala!

uređeno: od Gljivi
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, Gljivi je napisao:

Pozdrav,

htio bih potpisati predugovor s rokom od tri-četiri mjeseca za prodaju stana kojeg sam sigurno jedini nasljednik, naime jedini sam sin preminule, i prije ostavinske rasprave, koja bi se trebala odrzati negdje u veljači. zanima me nekoliko stvari:

1. mogu li i prije nego što sam sluzbeno nasljednik npr. otplatiti hipotekarni kredit i ostatak otkupa stana, dobiti od banaka/firme brisovnice i odnijeti ih na gruntovnicu da sve ubrzam i obavim dok je još u vlasničkom listu upisana pokojna majka, tj. da ne čekam ostavinsku i upis sebe kao vlasnika za rješavanje toga?

2. kad mogu potpisati konačan ugovor o prodaji, moram li čekati sluzbeno rjesenje suda da sam vlasnik ili je dovoljno da na vlasničkom listu na internetu vidim da sam upisan kao vlasnik?

3. načelno, je li rok od tri-četiri mjeseca realan da se riješe svi papiri ili sam preoptimističan i trebao bi traziti duzi? riječ je o stanu u Rijeci, ako netko zna nesto konkretnije od nacelnog o brzini rješavanja stvari tamo?

Hvala!

tek  kad se provede ostavinska i dobiješ rješenje i  u gruntovnicu se upišeš kao  vlasni možeš  sve rješavati.

možeš  tražiti otplatu duga. možeš  potpisati ugovor o prodaji stana.

ako si jedini nasljednik nastavi ploaćati rate kredita. briovno  očitovanje može tražiti vlasnik ili nasljednik ali kad dobije rješenje o nasljeđivanju. sa tim rješenjem se  obratite banci.

od  suda traži podatak  kom javnom bilježniku je dodjeljen predmet. dogovori se s javnim bilježnikom o dostavi rješenja. javni bilježnik službeno dostavlja rješenje o nasljeđivanju u gruntovnicu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija