Jump to content

napomena o postojanju duga


markun

Preporučene objave

, markun je napisao:

poštovani, da li vodovod ili slične tvrtke mogu u računima koje šalju pravnim osobama u napomeni računa dodati koliko je stanje dužniku(korisniku) na taj i taj dan u prethodnom razdoblju u tolikom iznosu?

Negdje sam pročitao da se to smije samo za fizičke osobe, pa mi je malo čudno... hvala lijepa

"

Na računima za vodne usluge koje dobivaju korisnici vodnih usluga stoji napomena: „Nepodmireno dugovanje iz prethodnih razdoblja za neplaćene račune nakon roka dospijeća “ u kojem je kupac obavješten o svom dugovanju iz prethodnih razdoblja.

Korisnici vodnih usluga koji neuredno podmiruju svoje obveze dobivaju opomene s pozivom da dugovanje podmire odmah po primitku opomene kako bi se izbjeglo pokretanje ovršnih i parničnih postupaka."

a korisnici su i fizičke i pravne osobe

"- Korisnik vodnih usluga je pravna ili fizička osoba koja je s isporučiteljom vodnih usluga...."

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, markun je napisao:

poštovani, da li vodovod ili slične tvrtke mogu u računima koje šalju pravnim osobama u napomeni računa dodati koliko je stanje dužniku(korisniku) na taj i taj dan u prethodnom razdoblju u tolikom iznosu?

Negdje sam pročitao da se to smije samo za fizičke osobe, pa mi je malo čudno... hvala lijepa

Meni zapravo smeta što se takve napomene/opomene o ugovanju ne ističu jasnije u računu pa ih korisnik može lako i previdjeti i zaraditi ovrhu.

A korisnik je korisnik - fizička ili pravna osoba.

uređeno: od felixx
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija