Jump to content

Ovrha bez uručenog riješenja!


Pelikanka

Preporučene objave

Pričuva je prema Zakonu o obveznim odnosima povremeno davanje tj. ono koje dospjeva godišnje ili u kraćim vremenskim razdobljima te zastarjeva za tri (3) godine.

Stoga bi se pri dobivanju rješenja o ovrsi na temelju vjerodostojne isprave mogli (a da je zaprimljen kod JB npr. danas) pozvati na zastaru pričuve prije 30.01.2015.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Imam i starih Rješanja o ovrsi, vlasnici stana su moj brat i sin, mojem bratu je sjela ovrha za 2014 i 2015 godinu s tim da mu nisu poslali Riješenje o ovrsi na adresu stanovanja nego meni kao korisnici stana, u riješenju su navedena naša oba imena. Dali su oni smjeli ovršiti mojeg brata bez da on zna išta o tome i nikada nije primio ništa na adresu stanovanja na kojoj je prijavljen!?

Zahvaljujem na prvom odgovoru!! 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 5 sati , Pelikanka je napisao:

Imam  starih Rješanja o ovrsi, vlasnici stana su moj brat i sin, mojem bratu je sjela ovrha za 2014 i 2015 godinu s tim da mu nisu poslali Riješenje o ovrsi na adresu stanovanja nego meni kao korisnici stana, u riješenju su navedena naša oba imena. Dali su oni smjeli ovršiti mojeg brata bez da on zna išta o tome i nikada nije primio ništa na adresu stanovanja na kojoj je prijavljen!?

ovrhe su zbog neploaćanja obveza na stanu?

suvlasnik stana (sin) je malodoban ? 

malo podataka.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 9 sati , bovu je napisao:

ovrhe su zbog neploaćanja obveza na stanu?

suvlasnik stana (sin) je malodoban ? 

malo podataka.

Dobar dan,

Ovrhe su od Holdinga za režije pričuva, voda, ko, gs.., vlasnici stana su moj brat i moj sin koji je punoljetan a ja sam godinama jedina korisnica stana i do nedavno sam bila nezaposlena pa nisam mogla plačati, od 10. mjeseca 2016 sam otvorila paušalni obrt. ODio ovrha je sjelo mojem bratu na račun a da nikad nije dobio riješenje na adresu na kojoj živi nego su adresirali na mene i onda je tek na riješenju vidljivo da i njega vode kao ovršenika, cijelo vrijeme se računi izdaju na moje ime do sada, sada su mi poslali 2016, 2017 pričuvu račune na njegovo ime i ja sam platila ali oni opet neštto preknjižavaju u kamate tako da opet ispada da nisam platila! 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 13 sati , Pelikanka je napisao:

 sada su mi poslali 2016, 2017 pričuvu račune na njegovo ime i ja sam platila ali oni opet neštto preknjižavaju u kamate tako da opet ispada da nisam platila! 

mogu oni preknjižavati koliko hoće. na uplatnicama piše zašt je izvršeno plaćanje. čuvaj uplatnice  (barem 5 godina).

na  rješenje za ovrhu treba uputiti prigovor (ako smatraš da dug ne postoji).

brat je suvlasnik stana kog koristiš. poslali su rješenje na adresu koju imaju. dali brat ima prijavljeno prebivalište ili boravak u stanu? kad si  dobila rješenje bila si obvezna isto rješenje proslijediti.

suvlasnik je stana inormalno da odgovara za troškove.

uređeno: od bovu
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, bovu je napisao:

mogu oni preknjižavati koliko hoće. na uplatnicama piše zašt je izvršeno plaćanje. čuvaj uplatnice  (barem 5 godina).

na  rješenje za ovrhu treba uputiti prigovor (ako smatraš da dug ne postoji).

brat je suvlasnik stana kog koristiš. poslali su rješenje na adresu koju imaju. dali brat ima prijavljeno prebivalište ili boravak u stanu? kad si  dobila rješenje bila si obvezna isto rješenje proslijediti.

suvlasnik je stana inormalno da odgovara za troškove.

Hvala na odgovoru,

Brat je prijavljen na drugu adresu i nije prijavljen na ovu adresu, samo je suvlasnik stana. Sina nigdje ne spominju. Adresinrano je na mene a u kuverti smo navedeni ja i brat kao dužnici! Poslala sam prigovor mailom sa skeniranim uplatnicama, dobila sam automatsku poruku da će se očitovati pismenim putem. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani, 

Nadam se da mi neko može pomoći. Radi se o tome da je Fina blokirala račun od muža. Pri pokušaju plaćanja računa došli smo do saznanja da je račun blokiran. Na Fini (jučer) su nam rekli da se radi o Rješenju o Ovrsi pljenidbom novčanih sredstava na temelju vjerodostojne isprave za komunalnu naknadu koja je potpisana 31.12.2014 godine za razdoblje do tog datumo. Rješenje kao ni opomenu a ni uplatnice nikada nismo dobili. Kao što znam normalno je rok za žalbu 8 dana nakon primitka rješenja ali pošto mi nikada nismo dobili rješenje zanima me dali imam ikakvih prava još na žalbu. Fina nam je isto tako rekla da ovrha dolazi od Općine i da nije potrebna presuda sa suda da nas mogu ovršiti ako to općina zahtjeva. 

Molim za pomoć i unaprjed Hvala

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija