Jump to content

Prometna nesreća


Piždro

Preporučene objave

Imao sam prometnu nesreću, Skretao sam na lijevo na parking i već na na parkingu udarilo me vozilo koje me je obilazilo. Obojica smo dobili  Obvezni prekršajni nalog za plaćanje od 1500 kuna ako u roku 3 dana paltimo 750 kuna. On je platio drugi dan a ja sam se žalio jer se nisam smatrao krivim. Nakon moje žalbe  dobivam nalog da moram platiti. Opet ulažem prigovor preko policijske postaje prekršajnom sudu. Na sud se pozivam kao okrivljenik a on kao svjedok. Ja sam imao svjedoka koji nije mogao doći zbog poslovnih obaveza a tražio sam i vještaka koji sudac nije uzeo u obzir. Optužuje mene, smanjuje kaznu na 500 kuna  a njemu ništa iako je platio kaznu. Sudac moje prigovore nije uvažio i sada u rješenju nemam pravo na žalbu. Dali je on kriv za svoj dio ako je odmah platio kaznu i dali je on priznao automatski svoj dio krivice. Ja sam platio svojih 500 kuna. Što će biti sa štetom dali će mi osiguravajuća kuća platiti 50 posto. Sutra 31.01.2018. istiće 8 dana od presude. Što mi je ćiniti?

Unaprijed HVALA na odgovoru!

Lp.

Dali još mogu podnijeti prigovor i kome i kakav?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

On nije ulagao prigovor na obvezni prekršajni nalog, već ga je uplatio, dakle, priznao krivnju i uplatio poradi čega nije išao na prekršajni sud kao krivac...

Vi ste uložili prigovor na obvezni prekršajni nalog, sud je isti stavio van snage, te Vas kao krivca (sukrivca) pozvao na ročište, a njega kao svjedoka, dok se "Vaš" svjedok nije pojavio tako da je sutkinja (sudac) iskazala vjeru policijskom zapisniku i njemu kao svjedoku...

Po Vašim navodima, obadvojica ste jednako krivi, tako da snosite svako svoju štetu...

uređeno: od Željac047
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

U presudi ti piše imaš li pravo na žalbu, ali po ovom što si napisao, nemaš.

On je svoj prekršaj priznao plaćanjem kazne, a u tvom postupku je bio svjedok, jer se tu sudilo samo tebi.

Što se tiče osiguranja, to ćeš vidjeti s njima. Oni će vjerojatno odbiti plaćanje štete, pa ćeš morati u tužbu (dokazivati stupanj krivnje i pravo na naknadu štete). Isplati se tužiti ili ne, to ti ne znam, naletjet će netko tko zna...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 14 sati , Željac047 je napisao:

On nije ulagao prigovor na obvezni prekršajni nalog, već ga je uplatio, dakle, priznao krivnju i uplatio poradi čega nije išao na prekršajni sud kao krivac...

Vi ste uložili prigovor na obvezni prekršajni nalog, sud je isti stavio van snage, te Vas kao krivca (sukrivca) pozvao na ročište, a njega kao svjedoka, dok se "Vaš" svjedok nije pojavio tako da je sutkinja (sudac) iskazala vjeru policijskom zapisniku i njemu kao svjedoku...

Po Vašim navodima, obadvojica ste jednako krivi, tako da snosite svako svoju štetu...

 

prije 14 sati , Željac047 je napisao:

On nije ulagao prigovor na obvezni prekršajni nalog, već ga je uplatio, dakle, priznao krivnju i uplatio poradi čega nije išao na prekršajni sud kao krivac...

Vi ste uložili prigovor na obvezni prekršajni nalog, sud je isti stavio van snage, te Vas kao krivca (sukrivca) pozvao na ročište, a njega kao svjedoka, dok se "Vaš" svjedok nije pojavio tako da je sutkinja (sudac) iskazala vjeru policijskom zapisniku i njemu kao svjedoku...

Po Vašim navodima, obadvojica ste jednako krivi, tako da snosite svako svoju štetu...

Što je meni činiti dalje. Moje osiguranje je njemu isplatilo 50% štete ali njegovo osiguranje meni nije i navodno čeka zapisnik još od policije. Kako ja mogu dokazati mom osiguranju da je on platio svoj dio kazne a i ja svoju kaznu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Večer, evo i mene zanima par stvari, u 2. mjesecu 2018. godine sam imao prometnu nezgodu s druga dva sudionika, naime bila je kiša, sklizak kolnik i loše gume na službenom automobilu. ja sam bio zadnji u toj ''koloni'' i kako sam proklizao udario sam auto ispred sebe koje je zatim udarilo drugo auto ispred (o jačini udarca govori činjenica kako na službenom nema nigdje traga oneštećenja kao ni na zadnjem kraju tog čovjeka kojeg sam udario). Danas mi je dosao prekršajni nalog u kojem piše kako je čovjek kojeg sam ja udario ima lakšu tjelesnu ozljedu (čovjeku nije bilo ništa :) ) i kazna mi je 2500 kuna. Pošto mi je to prvi prekršaj zanima me hoće li mi uvažiti prigovor, tj kolike su mi šanse da ga uvaže. I još jedna stvar, dali će taj čovjek koji ima navodnu lakšu ozljedu preko osiguranja traziti jos nesto novaca? Kako sam čuo od kolega njemu njegovo osiguranje isplati i onda se osiguranje ide naplatit od mene, dali je to istina? Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 12 sati , ajmemeni91 je napisao:

 Pošto mi je to prvi prekršaj zanima me hoće li mi uvažiti prigovor, tj kolike su mi šanse da ga uvaže. I još jedna stvar, dali će taj čovjek koji ima navodnu lakšu ozljedu preko osiguranja traziti jos nesto novaca? Kako sam čuo od kolega njemu njegovo osiguranje isplati i onda se osiguranje ide naplatit od mene, dali je to istina? Hvala

Uvažit će samo te malo hebu uvjeti na cesti.

Ako nisi bio pijan naplatit će se sa tvoje (firmine) police i kraj priče.Od tebe nitko ništa neće tražit jedino firma ide u malus.A i upitno je da li će mu platit odštetu za lakše povrede.

Može mu i kasnije "nešto bit".

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija