Jump to content
Čovjek2

Punomoć na pravo korištenja vozila

Preporučene objave

Pozdrav, ne znam jesam li potrefio podforum. Stvar je ovakava u Zaprešiču di studiram uvode od 1.2.2018. naplatu parkinga. Pošto ja imam predavanja 2ili 3 dana tjedno i moram 2 h platit kada sve izračunam meni ispadne jeftinije uzet mješečnu kartu koja iznosi 50 kn. U Zaprešiću komunalno su mi rekli da mi treba punomoć pošto nisam vlasnik auta i kako ja mogu vozit auto bez punomoći? Rekao sam ljepo imam prometnu od vozila i vozim se normalno. Auto inače glasi na tatu. Ženska mi kaže da joj nije jasno kako mogu tak vozit zar se tak smije i sada me je zbunila jer ja 3g vozim samo s prometnom od vozila, bez punomoći i nikad niko pitao za punomoć. Meni nije jasno zašto treba punomoć ako tata i ja živimo na istoj adresi i meni u osobnoj je ista adresa kao i u prometnoj?

Sada mene zanima što bi trebalo pisati u toj punomoći mislio sam nešto tipa : "Ja XY  vlasnik  automobila marke te i te, reg oznaka Zg-XXXX-XX. Navedeni automobil dajem na korištenje  osobi ZY" i njegov potpis i ovjera kod javnog bilježnika, ili bi trebalo dodati nešto? Koliko dugo vrijedi punomoć nakon ovjere? Jel zna neko možda kolko dugo se čeka da mi se napravi mjesečna karta? ( Kako me je ženska zbunila s punomoći  i pitanjima kako vozim bez nje zaboravio sam to pitati)

Uređeno od Čovjek2

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama
prije 3 sati , drot13 je napisao:

Za korištenje tog auta ti ne treba nikakva punomoć.

Što se tiče njihovih internih pravila, mogu ju tražiti. Sve ostalo si trebao pitati njih.

Znam, ma mislio sam otprilike ako netko zna kolko se otrpilike ćeka izrada karte. Kada je spomenula punomoć i počela s glupostima kako ja mogu vozit bez toga sam bio malo zbunjen i šokiran i zaboravio pitat.

Prije 36 minuta, Spitfire je napisao:

Imaš u Predlošcima primjer punomoći 

Možeš maknuti što ti odgovara. Uglavno se sve punomoći odnose na upravljanje, valjda im to dovoljno.

Hvala, ma bit će dovoljno 

Podijeli ovu objavu

prije 16 sati , Čovjek2 je napisao:

U Zaprešiću komunalno su mi rekli da mi treba punomoć pošto nisam vlasnik auta i kako ja mogu vozit auto bez punomoći? Rekao sam ljepo imam prometnu od vozila i vozim se normalno. Auto inače glasi na tatu. Ženska mi kaže da joj nije jasno kako mogu tak vozit zar se tak smije

Vjerojatno oni traže da vlasnik vozila kupi mjesečnu kartu. Možda da ne bi imali problema.To mi baš i nema nekog smisla osim ako se radi o nekim kartama s popustom. 

Podijeli ovu objavu

Registrirajte se kako bi mogli sudjelovati u raspravi

Da bi postavili pitanje ili objavili komentar trebate biti naš korisnik.

Izradite korisnički račun

Izradite korisnički račun na našoj stranici. Lako je!

Registrirajte se

Prijavite se

Već imate korisnički račun? Prijavite se ovdje.

Prijavite se sad

• Similar Content

• objavio Pepepe
      Pozdrav svima,
      Dobio sam upozorenje za nepropisno parkiranje (Slika 1). ZSCP članak 78. Stavak 1. Konkretno, radi se o slijepoj ulici, auto je parkiran uz lijevi rub kolnika (Slika 2) ali više prema poziciji fotografa kako ne bi smetao pri izlazu vozila s parkinga desno. Susjedima čiji je ulaz označen zelenom kvačicom auto ne smeta. Na inzistiranje stanara iz kuće desno (crveni X) dolazi komunalni redar i ispisuje upozorenje. 

Zanima me postoji li kakav normativ sa jasno definiranim dopuštenim udaljenostima od ulaza/izlaza vozila i u odnosu na širinu kolnika.
      Tražim savjet ako postoji mogućnost, ukoliko dođe do ponovnog dolaska komunalnog redara i eventualnog ispisivanja kazne, žalbe/prigovora uz vrlo vjerojatan pozitivan ishod u moju korist.
      Srdačan pozdrav,
      Petar

• objavio Kix_032
      Poštovani,
      Nedavno sam se preselila u Englesku i, stjecajem nesretnih okolnosti, ostala sam bez putovnice i osobne iskaznice. gubitak dokumenata sam htjela prijaviti i u policijskoj postaji, ali su me preusmjerili na ambasadu, pošto sam stranac i oni se više ne bave ovakvim slučajevima. Domovnicu nemam sa sobom, a račun za e-građanin nikad nisam otvorila. S obzirom na potrebnu dokumentaciju za izradu nove putovnice, obratila sam se bratu da mi proba zatražiti domovnicu, u nadležnoj službi su ga odbili jer im treba moja osobna ili putovnica (?!) i da nisu u mogućnosti ju njemu izdati iako može osigurati sve potrebne podatke od OIBa do broja OI i datuma i mjesta izdavanja (čak i fotografije prednje i stražnje strane dokumenta)..
      Moje je pitanje postoji li kakva mogućnost da domovnicu zatražim osobno u Hrvatskoj ambasadi u Londonu, postoji li uopće mogućnost izdavanja putovnice s obzirom da staru nemam ili je jedina opcija putni list i povratak u Hrvatsku? Kakva je mogućnost za izradom punomoći bratu odavdje jer za bilo što, opet moram priložiti javnu ispravu (koju nemam).. 
      Hvala unaprijed i lijepi pozdrav..
    • objavio ETAMARIJETA
      Kupila sam nedavno stan i s njim pripadajuće označeno parkirno mjesto u dvorištu zgrade. Prodavatelj nije kupcima ponudio mogućnost izbora vanjskog ili garažnog parkirnog mjesta. Susjed je voljan zamjeniti svoje garažno parkirno mjesto mojim vanjskim parkirnim mjestom uz moju nadoplatu razlike u cijeni međutim zanima me kako se takva zamjena parkirnih mjesta može provesti papinatim putem. Te koje su mogućnosti koje kao vlasnik vanjskog parkirnog mjesta imam ako se na njega neovlašteno parkira tuđi automobil, pauk služba ? Policija?

• objavio dujka13
      Interesira me, da li na punomoći koju potpisujemo odvjetniku koji će nas zastupati  na sudu, npr u kojem predmetu, mora biti i ime ili imena osoba koje se terete, tuže. Šta ako je navedeno samo ime jedne osobe a u postupku su tri. Da li to znači da odvjetnik ima dozvolu tužitelja za tuženje samo jedne osobe (one navedene u punomoći), kakav je status ostalih osoba koje nisu navedene u punomoći?
  • Online korisnici