Jump to content

Njonjo

Preporučene objave

Bok ekipa.

Evo danas mi je došlo rješenje o ovrsi od nekog javnog bilježnika koje se temelji na Izvadku iz ovjerenih poslovnih knjiga firme Vipnet d.o.o. U tom izvadku su navedena dva računa koja su uredno podmirena čim sam ih zaprimio u 5. i 6. mjesecu 2017. 

Nije da me je ovo Rješenje iznenadilo skroz, Vipnet je opetovano slao opomene, iako sam dostavio podatke o uplati za navedene račune putem e-maila još prošle godine.

Pošto imam sve potvrde o uplati, s odgovarajućim pozivima na broj i sl. i e-mailove u kojima je potvrđeno da su ih u Vipnetu zaprimili, zanima me kako nastaviti, kome pisati prigovore, kako ih sastaviti i kako na koncu izbjegnuti ovrhu?

Druga stvar: kako imam i slobodnog vremena i volje ići u sudski proces protiv Vipneta, zanima me za što ih mogu tužiti, ako mogu za išta.

Yours sincerely,

Ovrha.jpg

Capture.PNG

Capture2.PNG

Capture3.PNG

Capture4.PNG

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Volite vi pisati e-mailove...

Lijepo ste se trebali pismeno očitovati na sve njihove prigovore, pisanim putem!!! postom, preporuceno s povratnicom!

Lijepo vam piše u ovim dokumentima kakav prigovor da napišete, i što da napravite...

odnosno pisanim putem im se očitujte s svim potvrdama kako ste ih ovdje naveli, prvenstveno s potvrdama o plaćenim računima...

A tuziti ih, mozete, za sto hocete, ali nazalost dobiti nista necete...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uzmi dokumentaciju i odi kod odvjetnika.

Budući da je ovo zicer, tj. u pravu si 100 %, dogovori sa odvjetnikom podjelu love tj. odvjetničkih troškova.

Znači, prigovor na rješenje, zatim će biti poziv na sud itd.

Sud ćeš dobiti, oni će morati platiti troškove odvjetnika.

600-700 kn tebi a toliko i odvjetniku.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 20 minuta, wrritteer je napisao:

Znači, prigovor na rješenje

Nakon kojeg će dobiti rješenje od suda da se ovrha obustavlja te se nastavlja postupak kao u povodu prigovora na platni nalog,

Prije 20 minuta, wrritteer je napisao:

zatim će biti poziv na sud itd.

ako ne povuku tužbu, a što će se sigurno desiti. A što onda?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 2 minuta, Spitfire je napisao:

 

ako ne povuku tužbu, a što će se sigurno desiti. A što onda?

Pa zar nema odvjetnik opet pravo na nagradu za pisanje prigovora na ovo rješenje od bilježnika?

 

 

A u prigovoru uopće ne treba priložiti dokaze da ste platili već to čuvajte za sud a u prigovoru samo napišite da

osporavate rješenje iz razloga jer su računi podmireni.

Pa će ići na sud.

I izgubiti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 2 minuta, wrritteer je napisao:

Pa zar nema odvjetnik opet pravo na nagradu za pisanje prigovora na ovo rješenje od bilježnika?

Da, od onoga kome je pisao prigovor.

Prije 2 minuta, wrritteer je napisao:

Pa će ići na sud.

Oni mogu povući tužbu kad god hoće do zaključenja rasprave, pa tako i prije početka postupka na sudu i zakazivanja ročišta. Nakon podnošenja prigovora, podneskom povuku tužbu i dobije se obavijest od suda da je tužba povučena, ima li tada suda?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 18 minuta, Spitfire je napisao:

Da, od onoga kome je pisao prigovor.

Oni mogu povući tužbu kad god hoće do zaključenja rasprave, pa tako i prije početka postupka na sudu i zakazivanja ročišta. Nakon podnošenja prigovora, podneskom povuku tužbu i dobije se obavijest od suda da je tužba povučena, ima li tada suda?

Ima li pravo odvjetnik ili stranka potraživati trošak prigovora od tužitelja?

 

Ne znam, ja nisam odvjetnik, samo čovjek sa iskustvom.

Ali mi zdrava logika govori da ako me netko pokuša neopravdano ovršiti/tužiti, da će SVE troškove morati platiti on.

A ako je tome tako, ja mu želim što veće troškove.

 

Razumijem čovjeka , i ja bih postupio kao i on jer sam alergičan na otimačinu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 25 minuta, wrritteer je napisao:

Razumijem čovjeka , i ja bih postupio kao i on jer sam alergičan na otimačinu.

Sve je to lijepo, no morao sam reagirati čisto da vidim zna li se problematika jer je ono iznad o dilu s odvjetnikom pomalo napisano "s neba pa u rebra".

Radi se o sporu male vrijednosti te tu nema "nabijanja" nekakovih posebnih troškova. Nadalje, zanima me koji bi si to odvjetnik priuštio da ne naplati sve svoje usluge umjesto da ih dijeli s nekime. Osim ako nije član obitelji ili jako jako dobar prijatelj.

BTW da budemo jasni do kraja,

Prije 49 minuta, Spitfire je napisao:

Nakon podnošenja prigovora, podneskom povuku tužbu i dobije se obavijest od suda da je tužba povučena, ima li tada suda?

u istoj obavijesti će stojati i "ako tuženik na to pristane. Ako se tuženik u roku od 8 dana od dana obavijesti o povlačenju tužbe ne izjasni o tome, smatrat će se da je pristao na povlačenje." Dakle, da, ima suda ako tuženik ne želi povlačenje tužbe. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija