Jump to content

Preplata poreza na kapitalnu dobit


Osijek28

Preporučene objave

Poštovani,

 

Prošle godine krajem veljače ispunio sam JOPPD obrazac, predao ga u poreznu i potom uplatio u državni proračun novac na ime kapitalne dobiti ostvarene tijekom 2016. godine. Uvijek me čudilo kako nisam dobio nikakvu potvrdu u narednim mjesecima da sam dobro izračunao i uplatio taj porez. Pošto je taj porez novina koja je uvedena od 2016. godine pripisivao sam to njihovom uhodavanju ali me svejedno malo ljutilo i čudilo. Nije mi dao vrag mira pa sam neki dan otišao na FINU i otvorio E-građanin pa sam putem E-porezne konačno dobio uvid u stanje stvari. Ono je takvo da sam ustanovio kako sam u preplati za istu sumu koju sam uplatio na ime poreza na kapitalnu dobit. Pretpostavljam da imam pravo povrata poreza? Nadalje nije mi jasno zašto je došlo do te situacije... napominjem da sam od 01.08.2013. do siječnja 2018. bio odjavljen iz Hrvatske i bio na privremenom radu u Švedskoj... ima li to kakve veze sa tom preplatom? Imam li pravo tražiti natrag taj novac?

 

Zahvaljujem na savjetima.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Obratite se nadležnoj poreznoj upravi, pismeno, poštom, preporučeno s povratnicom u kojoj opisujete svoj problem, te tražite njihovo očitovanje porad iste pretplate u roku od 30 dana...

Dostavite sve svoje podatke, ime prezime, adresa, oib, broj tekućeg/ziro racuna, potvrde u placanju koje ste napravili, razlog zasto smatrate da ste u pretplate itd...

Ili isti dopis odnijeti u 2-3 primjerka na protokol pri nadleznoj poreznoj upravi...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija