Jump to content

Blokada


Gordana72

Preporučene objave

Pozdrav..imam blokiran račun na pbz od strane teleoperatera i pbz-a i otvoren je zaštićeni..na njega mi sjeda cijela plaća jer je izuzeta zakonom od ovrhe jer se radi o plaći majke njegovateljice za bolesno dijete..to traje 2 i pol godine..imam li pravo tražiti otpis dugova zbog nenaplativosti? Nemam ni imovine nikakve..savjet molim..hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 6 sati , Gordana72 je napisao:

imam li pravo tražiti otpis dugova zbog nenaplativosti?

imate pravo tražiti ali teško da će vam itko dati......oni će čekati godinama dok naplate ili nešto steknete....ako Vam je dug velik (koliki je ?)razmislite o stečaju...s tim jedino se možete rješiti duga za 5-6 godina.....

uređeno: od Mister-X
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 21 minuta, Gordana72 je napisao:

Dug mi je oko 40000kn

ako se želite riješiti duga (u roku 5 godina) pokrenite stečaj potrošaća....otiđi te na finu i raspitajte se...ako vam i dalje bude nejasno pitajte.....uzmite u obzir da sad ništa ne plaćate i da ce dug biti sve veći i veći...cijeli život ce te biti dužni...to vam je jedini način,ako ne vidite u skoroj budućnosti financijski bolja primanja....

 

ustvari ima još jedan.....probajte ih kontaktirati i pitat ih koliko mogu smanjiti dugovanje i onda ga vi plaćati osobno uplatama ako možete

uređeno: od Mister-X
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 42 minuta, Mister-X je napisao:

ako se želite riješiti duga (u roku 5 godina) pokrenite stečaj potrošaća....otiđi te na finu i raspitajte se...ako vam i dalje bude nejasno pitajte.....uzmite u obzir da sad ništa ne plaćate i da ce dug biti sve veći i veći...cijeli život ce te biti dužni...to vam je jedini način,ako ne vidite u skoroj budućnosti financijski bolja primanja....

 

ustvari ima još jedan.....probajte ih kontaktirati i pitat ih koliko mogu smanjiti dugovanje i onda ga vi plaćati osobno uplatama ako možete

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Upravo sad, Gordana72 je napisao:

 

Ma išla bih ja i na rate ne osporavam svoj dug samo što se radi o njih troje a pbz dug po tekućem već na rate otplaćujem po 500 tj dug prema pbz-u koji su prodali B2 Kapitalu..a bila sam u reprogramu i tu mi je ostalo 16000 to još nije na ovrhi al će sad il i to prodaju nekom neznam..odobrili mi reprogram prije 2 god sa ratom od 1252 kn a plaća 2500..i zaglibila sam naravno

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 46 minuta, Željac047 je napisao:

Mišljenja sam da je stečaj zadnja i jako loša opcija....

Možda bolje na ovaj drugi način, kako savjetujete, dogovor pa u ratama ili jednostavno mirovati dok oni ne pokrenu nešto drugo...

slažem se da stečaj treba biti zadnja opcija...svako zna svoju situaciju i treba raščistiti sam sa sobom i realno sagledati mogučnosti u narednom periodu....nije isto ako netko ima osnovnu školu i jedino što može kad se zaposli očekivati min. plaću ili netko ima fax pa možda se zaposli na večoj plaći......ako se ne vidi neko rješenje u idučih 5-6 godina bolje odmah krenuti...život i pod stečajem i pod blokadom je patnja...

uređeno: od Mister-X
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 6 minuta, Mister-X je napisao:

slažem se da stečaj treba biti zadnja opcija...svako zna svoju situaciju i treba raščistiti sam sa sobom i realno sagledati mogučnosti u narednom periodu....nije isto ako netko ima osnovnu školu i jedino što može kad se zaposli očekivati min. plaću ili netko ima fax pa možda se zaposli na večoj plaći......ako se ne vidi neko rješenje u idučih 5-6 godina bolje odmah krenuti...život i pod stečajem i pod blokadom je patnja...

Konkretno za mene se nista ne mjenja u budućnosti..radi se o plaći koju dobivam za dijete teškog invalida koju primam 15 godina sad..ja nemogu tražiti zaposlenje jer to dijete tj momak sad, je ovisno o meni 24 sata..znači nemam šansu za bolje ili dodatno primanje

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

treba uzeti još nešto u obzir......kad se pokreće stečajni postupk postoji izvasudska nagodba (plati se 300kn fini) i ponudi se vjerovnicima npr 50% duga na recimo 5 godina.....vjerovnici će prije tako pristati jer ce uvidjeti da za 5 godina mogu sve izgubiti (jer vama ide sve na zaštićeni) ...tad bi dug bio 20 000 kn i kad bi se raspodijelio na 5 godina to bi možda mogla i plaćati....a od toga uvijek možete odustati,..

 

uređeno: od Mister-X
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 3 minuta, Gordana72 je napisao:

Konkretno za mene se nista ne mjenja u budućnosti..radi se o plaći koju dobivam za dijete teškog invalida koju primam 15 godina sad..ja nemogu tražiti zaposlenje jer to dijete tj momak sad, je ovisno o meni 24 sata..znači nemam šansu za bolje ili dodatno primanje

ako je takva situacija savjetujem Vam da odete u finu...raspitajte se ..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 3 minuta, Mister-X je napisao:

treba uzeti još nešto u obzir......kad se pokreće stečajni postupk postoji izvasudska nagodba (plati se 300kn fini) i ponudi se vjerovnicima npr 50% duga na recimo 5 godina.....vjerovnici će prije tako pristati jer ce uvidjeti da za 5 godina mogu sve izgubiti (jer njoj ide sve na zaštićeni) ...td bi dug bio 20 000 kn i kad bi se raspodijelio na 5 godina to bi možda mogla i plaćati....aa od toga uvijek može odustati,ako joj ne upali ili nesvidi stečaj...

Mislite da bi oni pristali na 50 posto? Na to bih prista

 

Prije 1 minutu, Mister-X je napisao:

ako je takva situacija savjetujem Vam da odete u finu...raspitajte se ..

Hvala Vam ..hoću

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 10 sati , Gordana72 je napisao:

Pozdrav..imam blokiran račun na pbz od strane teleoperatera i pbz-a i otvoren je zaštićeni..na njega mi sjeda cijela plaća jer je izuzeta zakonom od ovrhe jer se radi o plaći majke njegovateljice za bolesno dijete..to traje 2 i pol godine..imam li pravo tražiti otpis dugova zbog nenaplativosti? Nemam ni imovine nikakve..savjet molim..hvala

imaš rješenje o ovrsi? obrati se sudu da je ovrha nenaploativa . traži od suda da obavjesti finu o prekidu ovrhe.

ovrhovoditelj može promjeniti sredstva ovrh ovrha na imovinu. kako nemate imovine  i ta ovrha je nenaplativa.

otpis  duga nemaš pravo tražiti ( osim od ovrhovoditelja koji bi povukao ovrhu) ali nakon 10 godina od pravomoćnosti rješenja za ovrhu ista zastarjeva.

http://www.hazud.hr/obustava-ovrhe-temeljem-odredbi-cl-337-ovrsnog-zakona-13910-cl-369-oz-a-1122012/

uređeno: od bovu
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , bovu je napisao:

otpis  duga nemaš pravo tražiti ( osim od ovrhovoditelja koji bi povukao ovrhu) ali nakon 10 godina od pravomoćnosti rješenja za ovrhu ista zastarjeva.

Da, zato sam i savjetovao da sačeka, možda se što u međuvremenu promjeni u Ovršnom zakonu, jer ovakav kakav je sada zasigurno nemože ostati, po meni, stečaj nebi bio niti malo dobra opcija poglavito pokraj teško invalidnog djeteta...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 13 sati , bovu je napisao:

imaš rješenje o ovrsi? obrati se sudu da je ovrha nenaploativa . traži od suda da obavjesti finu o prekidu ovrhe.

ovrhovoditelj može promjeniti sredstva ovrh ovrha na imovinu. kako nemate imovine  i ta ovrha je nenaplativa.

otpis  duga nemaš pravo tražiti ( osim od ovrhovoditelja koji bi povukao ovrhu) ali nakon 10 godina od pravomoćnosti rješenja za ovrhu ista zastarjeva.

http://www.hazud.hr/obustava-ovrhe-temeljem-odredbi-cl-337-ovrsnog-zakona-13910-cl-369-oz-a-1122012/

Probat ću i to..hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 21 sati , bovu je napisao:

maš rješenje o ovrsi? obrati se sudu da je ovrha nenaploativa . traži od suda da obavjesti finu o prekidu ovrhe.

ovrhovoditelj može promjeniti sredstva ovrh ovrha na imovinu. kako nemate imovine  i ta ovrha je nenaplativa.

da je to rješenje svi bi radili...šta dobija s tim?...samo dodatne troškove ...obustave pa promjene na pokretnine,pa ti dođu kući plijenit i sve troškove njoj nabiju....pa onda prođe opet par godina ,pa promjene ponovo sredstvo naplate i tako 166 godina....to nije nikome rješenje i po mome unaprijed izgubljena bitka i sredstva...

 

prije 18 sati , Željac047 je napisao:

Da, zato sam i savjetovao da sačeka, možda se što u međuvremenu promjeni u Ovršnom zakonu

mogu se složiti s tim da sačeka još godinu dana...a može biti i kao što sam i sam nekima prije određenog vremena predlagao da sačekaju ove nedavno donesene izmjene...pa na kraju sve isto samo drugo pakovanje.....ako ministar kaže da je ovaj ovršni zakon najbolji...moš mislit kakve ce promjene biti...

 

prije 18 sati , Željac047 je napisao:

po meni, stečaj nebi bio niti malo dobra opcija poglavito pokraj teško invalidnog djeteta...

možeš mi pojasnit razliku života pod stečajem ili pod ovrhom bez stečaja?...zašto je stečaj  veće zlo od blokade i ovrha?

jedini problem stečaja je objava stečaja i sramota ....svatko tko živi pod ovrhom nema ni dostojanstvo niti pravo na raspolaganju svojim novce ...isto kao i u stečaju....samo tamo ima kraja tome.....

stečaj je izbor između dva zla....svatko za sebe treba izabrati manje....

 

uređeno: od Mister-X
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 12 minuta, Mister-X je napisao:

možeš mi pojasnit razliku života pod stečajem ili pod ovrhom bez stečaja?...zašto je stečaj  veće zlo od blokade i ovrha?
 

stečaj je izbor između dva zla....svatko za sebe treba izabrati manje....

 

Poštovani, pročitajte prvi post pokretačice teme, ništa joj ne mogu ovršiti, jer joj je sve izuzeto od ovrhe kao njegovateljici teško bolesnog djeteta, a da proglasi osobni stečaj, pa da joj neko drugi određuje koliko smije i koliko joj je dosta potrošiti?

Proučite Zakon o osobnom stečaju (bankrotu), dok ide-ide, za to uvijek ima vremena...

Koliko se ljudi odlučuju na to kad je to toliko dobro?

uređeno: od Željac047
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 51 minuta, Željac047 je napisao:

ništa joj ne mogu ovršiti, jer joj je sve izuzeto od ovrhe kao njegovateljici teško bolesnog djeteta, a da proglasi osobni stečaj, pa da joj neko drugi određuje koliko smije i koliko joj je dosta potrošiti?

točno...određuje zakon koliko se može ovršiti.....sutra mogu doci i plijeniti imovinu ....stečaj....isto joj ništa ne mogu ovršiti jer upravitelj radi po zakonu i ne određuje on koliko može trošiti nego zakon to precizira  sa ovršnim zakonom....što se toga tiče ništa se ne mjenja ......

 

Prije 55 minuta, Željac047 je napisao:

dok ide-ide, za to uvijek ima vremena...

dok ide ide....i nakon 5 ili 10 godina dug i dalje postoji i to trostruki....s obzirom da jedva živi,,a kamoli da ga plaća.....

Prije 57 minuta, Željac047 je napisao:

Koliko se ljudi odlučuju na to kad je to toliko dobro?

zakon je nedavno stupio...neki su čekali ove izmjene (džabe čekali) i najveći problem zbog čega ljudi ne idu je NEKRETNINA.....osoba ostaje bez nekretnine i to nikome ne štima.....(iako se bez nje ostaje i pod ovrhama)...ali ljudi ne provociraju ovrhovoditelje pokretanjem stečaja jer se boje za nekretninu.....

ako se novim zakonom zaštiti i nekretnina za sve slučajeve vidjet češ koliko će biti pokretanja....

prije 1 sat, Željac047 je napisao:

kad je to toliko dobro?

nigdje to nisam rekoa da je dobro.....nemoj karikirat....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, Željac047 je napisao:

kad je to toliko dobro?

Proučite Zakon o osobnom stečaju (bankrotu)

 

prije 1 sat, Mister-X je napisao:

stečaj je izbor između dva zla....svatko za sebe treba izabrati manje....

 

mislim da sam ovdje iznio precizno svoje mišljenje šta mislim o stečaju....ali ja opet pitam koja je prednost života pod ovrhama i blokadama a nemate u skoroj budućnosti izgleda da išta rješite u odnosu na stečaj....koji je usput rečeno također loš kao i sam ovršni zakon...ali takav je kakav je...

 

 

uređeno: od Mister-X
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 42 minuta, Mister-X je napisao:

 

 

mislim da sam ovdje iznio precizno svoje mišljenje šta mislim o stečaju....ali ja opet pitam koja je prednost života pod ovrhama i blokadama a nemate u skoroj budućnosti izgleda da išta rješite u odnosu na stečaj....koji je usput rečeno također loš kao i sam ovršni zakon...ali takav je kakav je...

 

 

To je Vaše mišljenje kojeg poštivam i uvažavam...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija