Jump to content

Ugovor o cesiji (prodano potrazivanje)


akruno1

Preporučene objave

Postovani, 

Molim pomoc vezano za ovaj predmet. 

Suprug je 2012.god dignuo nenamjenski kredit po kojem sam mu ja bila suduznik. Zbog otkaza koji je dobio na bolovanju kredit vise nije bio u mogucnosti podmirivati, te je isti pocetkom 2014. raskinuti ( te je pokrenut ovrsni postupak,), radi se o iznosu od 45 000 kn. U to vrijeme ja sam bila u procesu zavrsavanja svog studiranja, te sam takoder bila nezaposlena. Banka od tada do 2017 godine nije dobila skoro nista, ali početkom 2017.god ja sam se zaposlila te prisilnom naplatom banci mjesecno stizu uplate od cca 1000 kn. Ugovorom o cesiji od 29.05.2017. banka je ustupila potrazivanje SVEA EKONOMI (obavijest je stigla postom od agencije ali ne i od banke). Na fini i dalje stoji ovrsna isprava banke kojoj i dalje pristizu mj uplate. Suprug je trenutno i dalje zbog bolesti nesposoban za rad, a nema naznaka da ce se u skoro vrijeme to promijeniti. Molim Vas za savjet sto je u ovoj situaciji najbolje napraviti?Neke postove ovdje vec sam citala te vjerujem da dug agenciji ne bi trebalo priznati niti s njima pregovarati. Medutim sto sa ovrsnom ispravim banke i uplatama koje i dalje stizu,te kakva je situacija sa zastarom? Postoji li mogućnost da suprug koji ionako zbog zdravstvenih razloga ne moze raditi pokrene osobni bankrot, te da li bi se u tom slucaju meni kao suduzniku oslobodio racun od te blokade? Da li ta agencija ima pravo pokretati ponovno ovrsni postupak? 

Unaprijed zahvaljujem na izdvojenom vremenu, 

Lp

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 10 minuta, akruno1 je napisao:

Postoji li mogućnost da suprug koji ionako zbog zdravstvenih razloga ne moze raditi pokrene osobni bankrot, te da li bi se u tom slucaju meni kao suduzniku oslobodio racun od te blokade?

on može pokrenuti osobni bankrot.....ali oni će tebe teretiti jer si sudužnik....proglašenje bankrota dužnika ne oslobađa jamca ili sudužnika......ali možete oboje proglasiti bankrot ako izračunaate da Vam je to isplativije od toga da plaćate 1/4 plaće što sad radite...i u bankrotu će te plaaćati 1/4 ali ste bar za 5 godina mirni....ali treba više podataka da Vam kažemo jel Vam se to isplati...

uređeno: od Mister-X
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 26 minuta, Mister-X je napisao:

on može pokrenuti osobni bankrot.....ali oni će tebe teretiti jer si sudužnik....proglašenje bankrota dužnika ne oslobađa jamca ili sudužnika......ali možete oboje proglasiti bankrot ako izračunaate da Vam je to isplativije od toga da plaćate 1/4 plaće što sad radite...i u bankrotu će te plaaćati 1/4 ali ste bar za 5 godina mirni....ali treba više podataka da Vam kažemo jel Vam se to isplati...

Agencija je poslala specifikaciju duga na 45000kn, dok na fini od banke stoji potrazivanje 41000 kn. S obzirom da sjedaju mj uplate u iznosu 1000-1200kn neznam koliko se isplati u mom slucaju ici na osobni bankrot. Kakva je situacija sa zastarom ako je kredit raskinut pocetkom 2014 god. a uplate prisilnom naplatom stizu od pocetka 2017.g. sve do sada (s tim da ih fina ima pravo sredstva koja zaplijeni zadrzavati na svom prijelaznom racunu 60 dana-zahtjev za prijenos sredstava nikad nisam potpisivala)? Da li se takvim uplatama odgada zastara? Da li pregovarati sa agencijom? Te da li traziti opoziv ovrsne isprave banke? U slucaju da se ide na opoziv da li agencija ima pravo ponovno pokrenuti ovrsi postupak i meni kao suduzniku? 

Zahvaljujem 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

dok plaćate 1000 do 1200 kn pretpostavljam da imate 4/5 tisuća kn plaću...ako će te imati plaću stalno (jel posao siguran ?) ne isplati vam se pokretati stećaj,a i sto tako ni vašem suprugu jer vi plaćate....nemojte računati da ce zastariti,niti da imate ikakve druge šnse se izvući od toga.....možete vi pregovarati,ali neznam kolike su šanse za uspjeh kad oni sad vide da vi imate primanja dug otplaćujete......ali probajte ih kontaktirati i pitati s koliko novca su zadovoljni da ih isplatite i ako pristanu na manji dio probajte negdje podići kredit i to isplatiti...tako da vam budu manjii troškovi...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, Mister-X je napisao:

dok plaćate 1000 do 1200 kn pretpostavljam da imate 4/5 tisuća kn plaću...ako će te imati plaću stalno (jel posao siguran ?) ne isplati vam se pokretati stećaj,a i sto tako ni vašem suprugu jer vi plaćate....nemojte računati da ce zastariti,niti da imate ikakve druge šnse se izvući od toga.....možete vi pregovarati,ali neznam kolike su šanse za uspjeh kad oni sad vide da vi imate primanja dug otplaćujete......ali probajte ih kontaktirati i pitati s koliko novca su zadovoljni da ih isplatite i ako pristanu na manji dio probajte negdje podići kredit i to isplatiti...tako da vam budu manjii troškovi...

U pravu ste oko iznosa primanja, krecu se oko 5000kn, a MOZDA ce uskoro biti i nesto veca.Za posao ne mogu reci da je siguran jer ipak je ovo lijepa nasa Hrvatska.Sve sam shvatila ali ako moze odgovor sto sa aktiviranim instrumentima prisilne naplate banke? Da li ce banka proslijedivati sredstva koja dobije novom vjerovniku?ili ce uz banku i agencija pokrenuti ovrsni postupak pa ce potrazivati oboje isti dug? Na Fini za sada jos uvijek stoji banka kao imatelj duga i aktiviranih instrumenata naplate.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , akruno1 je napisao:

U pravu ste oko iznosa primanja, krecu se oko 5000kn, a MOZDA ce uskoro biti i nesto veca.Za posao ne mogu reci da je siguran jer ipak je ovo lijepa nasa Hrvatska.Sve sam shvatila ali ako moze odgovor sto sa aktiviranim instrumentima prisilne naplate banke? Da li ce banka proslijedivati sredstva koja dobije novom vjerovniku?ili ce uz banku i agencija pokrenuti ovrsni postupak pa ce potrazivati oboje isti dug? Na Fini za sada jos uvijek stoji banka kao imatelj duga i aktiviranih instrumenata naplate.

imate rješenje o ovrsi?  imate dopis kojim ste obavještenio preuzimanju duga. pismenom obavjestite sud da je banka priodala dug i daviše nije ovrhovoritelja.

trebali ste prije nego ste počeli raditi obavjestiti sud o nenaplativosti ovrhe.

http://www.hazud.hr/obustava-ovrhe-temeljem-odredbi-cl-337-ovrsnog-zakona-13910-cl-369-oz-a-1122012/

http://www.blokirani.hr/odbacuje-se-prijedlog-eos-matrix/

uređeno: od bovu
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija